Skocz do zawartości

Nadziewarka pionowa Oscar Cook


filip.bakaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów,

 

Mam pewien problem. Kupiłem na alle...ro nadziewarkę pionową marki Oscar Cook. W sumie używałem jej kilka razy i jako ekonomiczny sprzęt jest całkiem fajna. Najgorsza jest dolna uszczelka która przy nadziewaniu zostaje wypychana przez farsz i który to ucieka z boku. Czy ma któryś z kolegów sposób na wypychanie tejże uszczelki? bardzo proszę o porady.

 

Dziękuję i pozdrawiam Filip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oskar Cook to pewnie nic innego jak chińczyk ;)

 

http://www.img.chh.pl/large_size/bc0edb9eafc8dc5b1d29f05bfe27bdc0.jpg

Edytowane przez KURP

Nie ganiaj za ludźmi. Bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie - Ci, którzy naprawdę pasują do Twojego życia pojawią się i zostaną.

 

Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady - a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wykonać mały tuning za parę złotych. Uszczelkę wkleić na silikon i kłopoty skończą się raz na zawsze. Tak ma wielu użytkowników tego sprzętu i ja między innymi. Oprócz tego ze zwykłej śrubki z nakrętką wykonać odpowietrznik w tłoku.

post-49725-0-50927400-1404672981_thumb.jpg

post-49725-0-23534400-1404673038_thumb.jpg

post-49725-0-75220000-1404673067_thumb.jpg

post-49725-0-10329000-1404673125_thumb.jpg

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszę Eli że ze zwykłej śrubki z nakrętką, to się nazywa odpowietrznik, u mnie akurat jest zrobiony z fi 6. ale to nie ma znaczenia może być 8 lub 10.

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam taką samą. Tak mnie wkurzyła, że po trzecim użyciu wywaliłam do kosza. To był impuls. Potem trochę żałowałam, jak przeczytałam, ze można to jakoś uratować. Jednak wyskrobałam trochę kasy i kupiłam Royala 3L. W sobotę pierwsza próba, ale czytając posty o niej będę zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sverige2 powiedz mi jak dokładnie zrobić ten odpowietrznik ? Tylko dać śrubę i sprawa załatwiona ? Jaka długość, podkładki itp....

Edytowane przez krzysiek-krze

Bo my jesteśmy mięsoholicy,
wegetarianie są dla nas dzicy !
Szynki, kiełbasy oraz kotlety,
doprowadzają nas do podniety
!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej wersji zamiast sprężynki czy sprężynującej blaszki działa ciężar samej nakrętki które można dać podwójnie aby ciężar był wystarczający, główka śruby powinna być od dołu pod tłokiem. Otwór w tłoku powinien być nieco większej średnicy niż sama śrubka z gwintem, tak aby mogła ona swobodnie przemieszczać się w wywierconym otworze. Podkładka nie jest konieczna, lecz każdy może sobie poeksperymentować. Bardziej prosto już chyba byłoby trudno coś wymyślić. Odpowietrznik jest skuteczny, działa bardzo dobrze , a cały materiał to śrubka, dwie nakrętki i ew. podkładka. Koszt takiego odpowietrznika to max. 1 zł. polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam dokładnie taką samą nadziewarkę i nie mam problemów z dolną uszczelką. Jarek twój pomysł z silikonem jest oczywiście dobry pod warunkiem że będzie możliwy demontaż dolnej części nadziewarki - np.: do mycia. 

Mam natomiast inny problem. Z tłokiem. Pod silikonową otulinę dostaje sie farsz i mam mega problem podczas mycia żeby go stamtąd usunąć. Jeden już zresztą delikatnie uszkodziłem i korzystam z drugiego. 

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, nadziewarka myje się doskonale bez wyjmowania dolnej części zarówno ręcznie w zlewozmywaku, jak i w zmywarce, zapewniam gdyż sam tak właśnie robię. Nigdy nie próbowałem podnosić otuliny tłoka poprzez istniejące dziurki bo powoduje to uszkodzenie i skutkuje tym o czym piszesz. Za każdym razem myję dokładnie tłok w gorącej wodzie i nie przejmuję się ciemnymi plamami powstającymi pod silikonem. Tak więc ten zapasowy tłok leży sobie nadal w dziewiczym stanie i spokojnie czeka. Jest wiele sposobów na tłok i ew. jego zmianę, co było też już pokazywane na forum i można dotoczyć za parę złotych tłok z grubego teflonu z podtoczeniem na oring. Sumując koszty to tak czy siak będzie to nadal bardzo dobra i niedroga nadziewarka porównując jakość i pojemność nadziewarki, do tej śmiesznie niskiej wręcz ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam taką samą. Tak mnie wkurzyła, że po trzecim użyciu wywaliłam do kosza. To był impuls. Potem trochę żałowałam, jak przeczytałam, ze można to jakoś uratować. Jednak wyskrobałam trochę kasy i kupiłam Royala 3L. W sobotę pierwsza próba, ale czytając posty o niej będę zadowolona.

Pola53

Royala 3L. używam od ok1,5 roku i sprawuje się doskonale. Zajmuje mało miejsca i jest to kawał nierdzewnego mela . Jedyna jego wada i zaleta to pojemność 3L . Trzeba kilka razy ładować ale łatwo gdzieś schować w małej kuchni :-)

Naturę mam zimną ;) a dym robię tylko kiedy potrzeba :clap:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Michał, nadziewarka myje się doskonale bez wyjmowania dolnej części zarówno ręcznie w zlewozmywaku, jak i w zmywarce, zapewniam gdyż sam tak właśnie robię

Kiedyś nie rozbierałem dolnej cześci ale pewnego razu gdy zabierałem się do nadziewania jakoś dziwnie mi zapachniało z pudełka. Po dokładnych oględzinach okazało se że zapach pochodzi właśnie z miejsca łączenia cylindra i dolnego korpusu. Rozebrałem umyłem i teraz robie tak zawsze. To prosta czynność którą się szybko wykonuje i mam pewność że jest czyste. ale nie upieram się. Może to zbyteczne.

Potwierdzam natomiast że twój patent z odpowietrznikiem jest skuteczny i banalnie prosty. 

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zapach pochodzi właśnie z miejsca łączenia cylindra i dolnego korpusu

 

Michale tak się może zdarzyć gdy masz połączenie na oryginalną uszczelkę silikonową ... jeśli natomiast masz to połączone na klej do szyb samochodowych czy tez silikon na szczelnie to nie ma możliwości żeby cokolwiek podeszło i "zaczęło żyć własnym życiem" ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, jest dokładnie tak jak pisze Roger. Wklej sobie uszczelkę i problem zniknie jak ręką odjął. Wklejenie uszczelki na silikon lub klej, powoduje szczelne połączenie wykluczające jakiekolwiek możliwości dostania się w miejsca połączone na trwałe jakichkolwiek drobnoustrojów i jest ono w pełni   hermetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamietać o odpowiednim silikonie. Takim, który nie "grzybnieje" Tzn. nie za 1,oo PLN-a.  :thumbsup:

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Michale tak się może zdarzyć gdy masz połączenie na oryginalną uszczelkę silikonową

Ok dobry pomysł. Do realizacji.

A teraz Drodzy moi spadam. Nadszedł czas upragnionych zakupów :D  :D  :D 

Jadę po to 80 km i już sie nie moge doczekać.Szczegóły w moim kąciku. Wieczorem :)  

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z kolegą też mam podobną nadziewarkę, podczas nadziewania kabanosów tłok zaczął się wyginać i przepuszczać farsz bokiem. dorobiłem dodatkowy krążek z blachy nierdzewki o grubości 5 mm.
Średnica dodatkowego kółka  jest mniejsza niż oryginalny tłok oblany silikonem o 2 mm , po bokach troszkę brakuje , ale to było reszta blachy. Podczas nadziewania dodatkowa blacha wzmacnia tłok silikonowy, nic się nie wygina, i zero przepuszczania farszu na zewnątrz.

post-53607-0-52085800-1405174280_thumb.jpg post-53607-0-29754400-1405174933_thumb.jpg

„Ciężka praca i brak rozrywek sprawiają, że będziesz cholernym nudziarzem, a twoja żona bogatą wdową.” Edward Evan Evans-Pritchard. Pamiętajcie o wypoczynku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są widocznie różni producenci tych niby samych nadziewarek. Tłoki u mnie są z grubej 2 mm. blachy i na tym silikon. Są tak sztywne że nawet nie ma co marzyć o wygięciu tłoka nawet siłą. Poza tym są idealnie szczelne, tak że nawet gram farszu nie przeciska się obok tłoka. Wiem jednak że niektórzy mają tłoki które są nico mniejszej średnicy niż tuba i farsz  się bokiem przeciska. Są jednak jak widać proste tanie sposoby na tuning, i pomimo tych wszystkich niedogodnych "dupereli" po tym nieskomplikowanym tuningu nadziewarka spełnia dobrze swe zadanie, a kosztuje bardzo niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoki u mnie są z grubej 2 mm. blachy i na tym silikon. Są tak sztywne że nawet nie ma co marzyć o wygięciu tłoka nawet siłą. Poza tym są idealnie szczelne, tak że nawet gram farszu nie przeciska się obok tłoka.

 

Tobie ktoś płaci za pisanie takich bzdur !

Miałem te nadziewarki u siebie i nawet wrogowi bym nie polecił.

Miałem trzy reklamacje i w  końcu wylądowały w koszu na śmieci !

G... jakich mało.

 

I  żeby nie było, że piszę bo mam swoje, po prostu te chińszczyzny są nic nie warte.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tłoki u mnie są z grubej 2 mm. blachy i na tym silikon. Są tak sztywne że nawet nie ma co marzyć o wygięciu tłoka nawet siłą. Poza tym są idealnie szczelne, tak że nawet gram farszu nie przeciska się obok tłoka.

 

Tobie ktoś płaci za pisanie takich bzdur !

Miałem te nadziewarki u siebie i nawet wrogowi bym nie polecił.

Miałem trzy reklamacje i w  końcu wylądowały w koszu na śmieci !

G... jakich mało.

 

I  żeby nie było, że piszę bo mam swoje, po prostu te chińszczyzny są nic nie warte.

 

 

 

Dlaczego nic ? Mój chińczyk po dorbionym odpowietrzniku spisuje się idealnie. 

Nie robię wyrobów hurtowo. Dosłownie kilkanaście kg rocznie. I po drobnym tuningu jest zupełnie wystarczający. 

Pisanie że "wrogowi bym nie polecił" jest wręcz chamskie.  Jest to FIAT wśród nadziewarek ale jeżdzi.

Wiele osób decyduje się na takie nadziewarki bo poprostu nie stać ich na profesjonalne czy też te z górnej półki. Wystarczy kilka złotych by zrobić z tych nadziewarek w pełni sprawne urządzenia które nadzieją sporo kiełbasy. I po to jest to forum by pomagać takim osobom. 

Sam mielę mięso zelmerem 5 - ktoś kiedyś na tym forum mnie wyślmiał że jak można robić wyroby na takim sprzęcie. A jednak się da ! I to zdrowe! 

Mirku sprzedajesz w sklepie kompozycje przypraw z konserwantem i glutaminianem sodu...... 

 

Ja jak najbardziej dla amatorów polecam chińczyki. Wystarczy kilka zabiegów i sprzęt nie będzie sprawiał większych problemów. Nie każdy musi mieć 32  z dorobionym napędem...

Bo my jesteśmy mięsoholicy,
wegetarianie są dla nas dzicy !
Szynki, kiełbasy oraz kotlety,
doprowadzają nas do podniety
!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek- Krze, jest dokładnie tak jak piszesz, po to mamy to nasze forum aby przekazywać swe pomysły i wiedzę innym kolegom pasjonatom w dziedzinach związanych z naszym hobby, i niewiele można tu dodać poza tym, że po tym niewielkim i nie wymagającym specjalnych nakładów tuningu, nadziewarka o której mowa, w niczym nie ustępuje nadziewarce ze sklepu "Miro", a są punkty w których ją przewyższa.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/blacha-stalowa-kolo-fi-129-mm-gr-4-mm-i4418410187.html

 

Można pogadać z gościem i za parę zł mieć pewny tłok który nie zrobi nam " niespodzianki"

Edytowane przez krzysiek-krze

Bo my jesteśmy mięsoholicy,
wegetarianie są dla nas dzicy !
Szynki, kiełbasy oraz kotlety,
doprowadzają nas do podniety
!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.