Skocz do zawartości

Problem z instalacją


Anuś

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od niedawna problem z instalacją elektryczną w mieszkaniu. Jest to nowa instalacja, przewody miedziane, założone przez firmę. Wszystkie przewody są wymienione od skrzynki z licznikami. Od pewnego czasu, kiedy włączam piekarnik w kuchni gazowej z elektrycznym piekarnikiem... strzela mi korek. Zdarzało się, miałam włączoną pralkę w kuchni, kompa i telewizor plus piekarnik... rozumiem, że przeciążenie, ale dzisiaj znowu się to się stało a miałam włączony tylko piekarnik, który działa nadal,  a nie mam prądu w dużym i małym pokoju w kontaktach. Zaznaczam, iż kuchnia jest prawie jak nowa, ma 6 lat i do tej pory wszystko działało bez zarzutu.

Umiem wywiercić otwór w ścianie wiertarką nawet taką udarową... ale o instalacji elektrycznej nie wiem nic :mad:

Nie wiem czy wszystko dobrze wytłumaczyłam, jeśli coś nie jasne to wieczorkiem odpowiem, bo mam strasznie dużo pracy w kuchni. Z góry dziękuję za wskazówki co mam robić.

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłaś korki ?

Jeśli chodzi o wybijanie korka, to przyczyną może być przeciążenie, za słaby korek lub uszkodzenie sprzętu.

To że piekarnik działa nie oznacza, że nie ma uszkodzenia.

Może się ono objawiać w trakcie pracy.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anus , kiedy robiona była instalacja , jesli niedawno , wołaj firmę , niech szukaja uszkodzenia , czy robili badania instalacji , dali na koniec protokoł ? . Na swoja prace musza dac gwarancję co najmniej 1 rok ,potem jeszcze pozostaje rękojma , wróżenie na forum nic nie da , a moze byc niebezpieczni .Pozdrawiam P.S. 

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam od niedawna problem z instalacją elektryczną w mieszkaniu.

 

 

 Wołaj fachowca dobrego a nie takiego jak z programu " Usterka" . Złe obcowanie z prądem zabija .!!!

 

 

 Pozdrawiam gorąco

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu jak instalacja jest nowa i do tej pory było OK to myślę że problem tyczy tylko piekarnika ... najpierw podłącz go pod inne gniazdko jeśli priblem się powtarza to jesteś w domu bo ma przebicie i wywala różnicowy ;)

 

Wysłane z GT-9500I za pomocą Tapatalk 4

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wołaj firmę , niech szukaja uszkodzenia ,

Jeżeli piekarnik jest uszkodzony to nie jest to sprawą instalacji, tylko piekarnik może miec upływność.

Swoją drogą należy sprawdzić jakim bezpiecznikiem zabezpieczony jest obwód i czy jest dostosowany do obciążenia.

@Anuś,

Ile w ogóle masz obwodów gniazdkowych i oświetleniowych? Czy wszystkie gniazdka w domu wiszą na jednym bezpieczniku?

Podaj wartość bezpiecznika i moc piekarnika.

Rozumiem, że zasilanie piekarnika jest jednofazowe ?

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze EAnna i dodaj jeszcze fotkę tablicy licznikowej

A tak że się wyrażę korek jak strzela to dobrze bo korki są w szampanie a nie w zabezpieczeniu instalacji elektrycznej.

Kiedyś były stosowane wkładki topikowe a obecnie stosuje się wyłączniki instalacyjne potocznie nazywane  Eska.

Jeżeli jest osobny wyłącznik na kuchnie i osobny na pokoje lub łazienkę to najszybciej podłączyć przy pomocy przedłużacza piekarnik do obwodu kuchni lub pokoju i zobaczyć czy będzie się działo to co w kuchni.

Tylko pamiętaj przedłużacz musi być 3 przewodowy (czyli taki z bolcem uziemiającym i dziurką we wtyczce- sorki za tak lakoniczny opis)

Jeżeli "wywali" ""esa"" to kłania się service kuchenki -

Jeżeli tzw. różnicówka wybija to znaczy, że instalacja jest dobrze wykonana - tak po ludzku pisząc na obudowie pojawia się prąd i aby nie poraziła energia użytkownika zaczyna działać wyłącznik różnicowo-prądowy - i tu elektrycy zrobili dobrą robotę.

Anuś jeszcze jedna sprawa - wszelkie wypowiedzi z internetu traktuj z bardzo a bardzo dużym dystansem - nikt po drugiej stronie monitora nie zastąpi wizyty fachowca zwłaszcza jeżeli chodzi o ludzkie bezpieczeństwo i życie.

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu

wrzuć fotkę skrzynki bezpiecznikowej .

Czy dobrze zrozumiałem , że po ostatniej awarii piekarnik działa a zniknęło zasilanie w gniazdach pokoi ?

Czy fachowcy zostawili ci rozpiskę co zabezpiecza każdy bezpiecznik ?

Naturę mam zimną ;) a dym robię tylko kiedy potrzeba :clap:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Anuś jeszcze jedna sprawa - wszelkie wypowiedzi z internetu traktuj z bardzo a bardzo dużym dystansem - nikt po drugiej stronie monitora nie zastąpi wizyty fachowca zwłaszcza jeżeli chodzi o ludzkie bezpieczeństwo i życie.

Dokładnie !!!

 

Sama nie kombinuj... wezwij elektryka...

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Anus , kiedy robiona była instalacja , jesli niedawno , wołaj firmę , niech szukaja uszkodzenia , czy robili badania instalacji , dali na koniec protokoł ? .

Firma nie istnieje :mad:

 

 

le w ogóle masz obwodów gniazdkowych i oświetleniowych? Czy wszystkie gniazdka w domu wiszą na jednym bezpieczniku? Podaj wartość bezpiecznika i moc piekarnika. Rozumiem, że zasilanie piekarnika jest jednofazowe ?

EAnno ... to dla mnie ''czarna magia'' ... nie znam się na tym :(

 

Aniu

wrzuć fotkę skrzynki bezpiecznikowej .

Czy dobrze zrozumiałem , że po ostatniej awarii piekarnik działa a zniknęło zasilanie w gniazdach pokoi ?

Czy fachowcy zostawili ci rozpiskę co zabezpiecza każdy bezpiecznik ?

Mirku .. fotkę wrzucę jutro... zresztą to taka skrzynka z trzema korkami automatycznymi .... kurcze nie umiem tego nazwać :(

Jak pisałam ten temat to piekarnik jeszcze działał .. później wywalił drugi korek.. ten od sprzętu w kuchni

Nie zostawili ... nie wiedziałam, że takie coś istnieje jak rozpiska ...

Poprosiłam o pomoc sąsiada . wytłumaczył mi w skrócie na czym polega problem... ale nie umiem fachowym językiem tego napisać ... :(

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli problem jest... Ania elektryka wezwij...

Artur .. nie mam w tym temacie żadnej wiedzy, więc jutro ma się zjawić fachowiec... sama nie będę kombinować

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest bardzo dobra decyzja. Sama nic nie kombinuj.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Anuś z twojego opisu wynika,że po kapitalnym remoncie instalacji masz problem przy włączaniu piekarnika elektrycznego, jeżeli firma zastosowała nowy rodzaj instalacji z przekaźnikiem różnico-prądowym (który chroni przed porażeniem oraz pożarem) to najprawdopodobniej on wyłącza napięcie. Nie ma znaczenia jakie jest obciążenie (czy są włączone wszystkie urządzenia czy sam piekarnik), przekaźnik sprawdza różnicę prądu dostarczonego do urządzenia oraz wartość prądu powrotnego, jeżeli wartości będą się różnić ok. 0,030A (30mA) oznacza że urządzenie jest niesprawne (zadziała przekaźnik), część prądu ucieka do ziemi przez to urządzenie. Instalację za pewno masz dobrą, po takich remontach trzeba czasem pozmieniać urządzenia na nowsze:)

 

KONIECZNIE WEZWIJ ELEKTRYKA, ZROBI POMIARY I BĘDZIE JASNE CO SIĘ DZIEJE. NIE PODEJMUJ ŻADNYCH PRÓB OBEJŚCIA TEGO PRZEKAŹNIKA!

Człowiek na poziomie powinien trzymać się w pionie.

 

Moje wyroby: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8179-sivona-wyroby-wlasne/

Pozdrawiam Sebastian tel. 508-365-569

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur .. nie mam w tym temacie żadnej wiedzy, więc jutro ma się zjawić fachowiec... sama nie będę kombinować

 

 

 

 

Wołaj fachowca dobrego a nie takiego jak z programu " Usterka" . Złe obcowanie z prądem zabija .!!!

 

 

 Przecie pisałem  :D :D

Edytowane przez andrzej k

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM,

ciężko jest doradzić coś czego się nie widzi, ale jak dla mnie -co wynika z powyższego opisu- zamontowane są  wyłączniki  topikowe -automatyczne a nie wyłączniki nadmiarowo prądowe typu S 301 o "jakiejś tam charakterystyce wyłączania "................

z powyższego wynika że przyczyną zwarć  może być sam piekarnik jak i instalacja elektryczna mieszkania

należało by się zastanowić czy  sam piekarnik podczas gotowania/ pieczenia nie został zalany  np. .............

proponuję :

1. odłączyć piekarnik od zasilania - wyjąć wtyczkę z gniazda sieciowego

2. włączyć  wyzwolony bezpiecznik ( gdybam ze o wartości 16 A )

3. włączyć  wszystkie urządzenia dla danego obwodu

jeżeli sytuacji ulegnie poprawie - bezpiecznik  nie wyzwolony- znamy przyczynę  awarii

jeżeli bezpiecznik wyzwolony --- przyczyną może być kolejne- inne urządzenie, bądź sama instalacja a wtedy sugeruję analogicznie do pkt. 1 odłanczać  urządzenia z  obciążonego bezpiecznikiem obwodu

całość powyższych prac możesz spokojnie przeprowadzić sama ( twoje mieszkanie twoja odpowiedzialność ) lub poprosić  sąsiada o pomoc

jeżeli powyższe nie pomoże , napisz postaram się jakoś coś doradzić lub po prostu wezwij  FACHOWCA , ale nie  z tej firmy co Ci automaty zamontowali  hehehhehe

Co do protokołów i  schematów instalacji elektrycznej - hym........ różne firmy  różni ludzie - jedni  są rzetelni drudzy liczą tylko grosz.........  po prostu życie

 

Proszę  jednak pamiętać że WSZELKIE PRACE PRZY URZĄDZENIACH I INSTALACJACH ELEKTRYCZNYCH NALEŻY WYKONYWAĆ BEZPIECZNIE a najbezpieczniej jest je po prostu ZLECIĆ ELEKTRYKOWI Z AKTUALNYMI UPRAWNIENIAMI ENERGETYCZNYMI.

Edytowane przez mtomaszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam wszystkim kolegom z forum podziękować, że podeszli poważnie do mojego problemu. Wezwałam fachowca i okazało się, że tu gdzie przylegają bezpieczniki .. coś było niedokręcone i tworzywo się topiło ... inaczej tego nie umiem wytłumaczyć swoim laickim językiem w tym temacie.

Widać, że można na Was liczyć w każdej sytuacji ... :) i pewnie nie raz to jeszcze wykorzystam. :laugh: ... jeśli pozwolicie :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anuś korzystaj jak najbardziej i jak damy rade to pomożemy :)

Choćby dobrą radą.

Doskonale, że wezwałaś fachowca bo to jednak bezpieczeństwo było na szali !!

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.