Skocz do zawartości

Jak łatwo nauczyć się poprawnie pisać.


Afryka

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

to zawsze mam włączoną w komputerze opcję kontroli poprawnej pisowni.

 

Nie używam, pisać się nauczyłem w podstawówce, a teraz ćwiczę to co wieszcz napisał, by słowo pisane przekazało to, co pomyśli głowa, a podtekst w treści pisanej obowiązkowy. :cool: 

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez chetnie skorzystam ,jestem po polskiej podstawowce ,ale Polski raczej w pisowni znikomo uzywany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja sie dolacze do prosby, w jaki sposob mam ustwic na kompie (niemiecki/angielski/polski) automatyczna korekte "Bykuf"..?!?

 

No i co ma ten temat "Jak łatwo nauczyć się poprawnie pisać." wspolnego z  nauka poprawnej pisowni..?!?  :facepalm: 

Edytowane przez Gregtom
Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D  Jak się nie wie jak napisać.... , to się zastępuje dany wyraz , wyrazem ''bliskoznacznym'' .... :cool:

 

post-46553-0-70628600-1406733124_thumb.jpg

 

Uwaga na interpunkcje..  ;)

--------------------------------------------------

 

Dla mnie temat Kosz. Kazdy z nas daje to co umie oraz ile umie..!

Edytowane przez Gregtom
Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla mnie temat Kosz.
A ja uważam że warto go zostawić w imię przypomnienia o problemie..... :cool: - może troszkę niefortunnie brzmi tytuł, ale.....

 

"Degradacja" języka polskiego ciągle postępuje... w szkołach niestety jest moda na "zaświadczenia o dyslekcji, dysgrafii" etc., które to lekkomyślni rodzice rzucają dyrektorom placówek aby dzieciaczka ratować przed jedynkami za pisownię, zamiast rzeczywiście zająć się problemem :mellow:

 

Dla pewnej grupy osób używanie klawiatury z jednoczesnym "odstawieniem długopisu" wiąże się  z utratą zdolności poprawnego pisania - nie piszę o świadomym kaleczeniu pisowni spowodowanej modą internetową, ale o procesach zachodzących w głowie.....

 

Szanujące się portale starają się dyscyplinować swoich użytkowników, a niektóre wręcz zmuszają do poprawnej polszczyzny.....

Nasze forum też w swej historii miało tematy o polszczyźnie i kierowane były prośby o dbałość o języka....

jednak jesteśmy dość liberalni w tej materii, mając na względzie głównie osoby których ścieżki życiowe rozminęły się z Polską........

Tu chciałbym jednak zaznaczyć że znam przykłady gdy wieloletni emigranci posługują się doskonale językiem polskim zarówno w piśmie jak i mowie, dbając o "czystość języka" nawet nie w poczuciu patriotyzmu a własnej "potrzeby" czy kultury dla rozmówców......

 

A dla chcących poprawić swój  "polski"?... cóż, tu potrzebne są tylko chęci i podręczniki oraz czytanie literatury.

Zadanie nie łatwe bo jak wiadomo dzieci i młodzież tę wiedzę przyswajają latami i nie da się naprawić tego "zepsutego" czasu w kilka tygodni...

 

Dla potrzeb forów internetowych  istnieją "pomocnicy" w postaci edytorów tekstu czy funkcji sprawdzania pisowni w przeglądarkach - ale i tu można niestety zaliczyć "wpadki", bowiem nie zawsze skrypty potrafią dobrze zinterpretować "co autor miał na myśli...."

 

Włączenie funkcji sprawdzania pisowni zależy czysto technicznie od zainstalowanych wersji językowych oprogramowania - i tu nikt bez konkretnych informacji nie poda na tacy jedynego rozwiązania.....

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku.. Masz jak zwykle racje..

Ale forum WB integruje ludzi niemal z calego swiata. Sa osoby starsze/mlodsze na naszym forum ktore tak jak pisales, los zycia porozrzucal na cztery strony swiata..

Uwierz mi prosze ze ci ludzie mieszkajacy gdzies tam daleko od lat, sa wiekrzymi patriotami jak niejeden obywatel mieszkajacy w Polsce.!

Kocham polska mowe, przeczytalem jak mi nakazano wszystkie lektury szkolne (i nie tylko). Moje dzieciaki, chociasz tutaj rodzone, czuja sie wiekrzymi Polakami niz "turysci" z Polski ktorzy maja radoche jak Syn przekreci jakies zdanie..!!

Mlodszy syn pomagal pewnej dziewczynie oraz jej rodzicom, przy zalatwianiu spraw urzedowych. Zostal zaproszony na rodzinna impreze tejze rodziny, i jak myslisz co dalej poszlo.. ? Prawdziwi Polacy z Polski wysmiali go przy stole ze nie umie mowic po polsku..!!! Za kazdym razem jak chcial cos powiedziec, parskali z szyderczym usmiechem..

Adi, moj syn ma na wszystkich scianach powieszone Polskie flagi, slucha polskich "RAP-ow", umie robic bigos i umie sie po polsku modlic..!

 

Potem mnie pytal, "Co ja im zrobielm" jestem przeciesz Polakiem.. Dlaczego simiali sie ze mnie..?

--------------------------------------------

To bylo jakies 8 miesiecy temu.. Teraz flagi dalej wisza, ale Adrian niechetnie mowi po polsku..

 

Dlatego uwazam ze temat kol. Afryki jak i jego inne posty sa tylko natury "czepialskiej"..

 

 

 

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uwazam ze temat kol. Afryki jak i jego inne posty sa tylko natury "czepialskiej"..

W tym temacie nie będę się wypowiadał co do reszty masz chopie racje od A do , to jest taka nasza przywara narodowa cudze to pod lasem widzimy a swego to nie widzimy nawet pod nosem. No cóż ktoś nam musi dać po przysłowiowej rzyci i wtedy dopiero sie czasami zbieramy do kupy. Zauważyłem też jedno zawsze mądrzy jesteśmy wtedy gdy odwaga stanieje i stąd sie bierze to zjawisko, że łatwiej jest komuś dokopać na forum na ten przykład niż w realu, bo powiedz takiemu góralowi, że kiepsko mówi po polsku to zaraz można dostać w przysłowiową trąbę a tu?.Przykro mi, że Twój dzieciak spotkał tych "polaków"Miałem kiedyś takiego kolesia do bitki i do wypitki, wszystko było dobrze dopóki nie wyjechał na saksy,przyjechał do domu po około pół roku, poszliśmy na piwko a on cały czas jechał auto baną i wjeżdżał na tank stele, wytrzymałem, ale jak po trzecim bodajże piwku zapytał jak to się mówi po polskiemu to wyszedłem coby mu nie dać w wiecie w co.To jest moje zdanie i nie piję tutaj do nikogo i też uważam, że należy się pisać gramatycznie i ładnym językiem, tylko bez przesady wszak wartości człowieka Polaka nie można mierzyć poprawną  i gramatyczną pisownią, i dlatego uwagi mojego osobistego nauczyciela gramatyki z forum niejakiego Marka dalej Maadem zwanego przyjmuję z uśmiechem i wdzięcznością  :D . Kończę tą moją skrobaninę sorki bo częściowo nie w temacie i powiem coś jeszcze lubię Was wszystkich obojętnie skąd jesteście i jaką gramatycznie pisownią piszecie  :D

Edytowane przez Baca

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:devil: o poprawnej polszczyźnie to sobie pogadamy, jak znowu coś Ci dupnie w kompie :devil:

 

 

 

;):tongue::D

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gregtom, to jest niestety cecha homosapiens .. - i wcale bym aż tak bardzo nie koncentrował sie tylko na polakach......

- niestety Twój syn prawdopodobnie doznał czegoś co wcale nie wywodzi się ze złego wypowiadania się..... to jest postrzeganie takiej osoby w relacji Polak - Polak "zagraniczniak" (że tak nieładnie ujmę) :mellow:

 

 

 

...wyjechał na saksy,przyjechał do domu po około pół roku,... zapytał jak to się mówi po polskiemu

tak... i o to mi głównie chodzi w kontekście osób mieszkających w innych krajach...

przykład podany w cytacie jest bardzo dobrze przedstawiony w trylogii o "Pawlaku i Kargulu"....

 

Miałem również sposobność trochę poprzebywać na obczyźnie i poznać wielu naszych rodaków z różnym "stażem" - generalnie im krótszy pobyt   tym mniej umieli "po polsku" :laugh:

 

Tak więc ja rozdzielam rzeczywiste kłopoty z pismem (czy nawet mową) poprawną w jęz. ojczystym, a lenistwem i nieszanowaniem rozmówców

 

można mieć problemy z "ogonkami" czy nawet poprawną gramatyką, z akcentem (w rozmowie)... ale jak ktoś ma w głębokim poważaniu sprawdzenie swoich wypocin gdzie np brakuje po kilka liter w wyrazie to sorry - tego nie da się racjonalnie wytłumaczyć

Edytowane przez abratek
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry - tego nie da się racjonalnie wytłumaczyć

 

 

Abratku..  Mi nie musisz tego tlumaczyc. Wiem ze dbasz o estetyke forum ale nieraz trzeba "czasnac" kogos lekko w leb aby ten ktos znalazl swoj szereg.. ! 

Admin/Mod moze zwrocic uwage i pouczyc a nawet ukarac delikwenta ale nie jakis Pontymajta !!!, szukajacy ofiar i rozglosu w bzdetnych tematach czyli takich jak ten tutaj...!

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat jest gorący :D.

Generalnie, jako administracja - nie zwracamy uwagi osobom, które mieszkają za granicą i kontakt z językiem mają słaby.

Generalnie uważam, że wszyscy Państwo świetnie z językiem sobie radzą.

Ale jest grupa forowiczów mieszkających w kraju, którzy piszą po prostu niechlujnie, nawet w tym niechlujstwie niezrozumiale. 

Powiem Wam, że dla takich nie mam wyrozumiałości i staram się to dobitnie przedstawić w liścikach na PW.

Zwrot "zrób mi pan laskę" mówi sam za siebie :D

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Generalnie, jako administracja - nie zwracamy uwagi osobom, które mieszkają za granicą i kontakt z jezykiem mają słaby. Generalnie uważam, że wszyscy Państwo świetnie z językiem sobie radzą.

EAnno ... i niech tak pozostanie.. to się nazywa wzajemna tolerancja 

 

 

Zwrot "zrób mi pan laskę" mówi sam za siebie

Tego nie czytałam ... chyba przeoczyłam :laugh::tongue::facepalm:

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak więc ja rozdzielam rzeczywiste kłopoty z pismem (czy nawet mową) poprawną w jęz. ojczystym, a lenistwem i nieszanowaniem rozmówców   można mieć problemy z "ogonkami" czy nawet poprawną gramatyką, z akcentem (w rozmowie)... ale jak ktoś ma w głębokim poważaniu sprawdzenie swoich wypocin gdzie np brakuje po kilka liter w wyrazie to sorry - tego nie da się racjonalnie wytłumaczyć

 

Masz rację, jeśli rozmawia się (pisze) w większym gronie (a forum takim jest) to należy uszanować innych pisząc poprawnie. Jeśli nie potrafisz poprawnie pisać to nie wypowiadaj się w tej formie. Inni też czytają to forum i jakie mogą odnieść wrażenie o jego poziomie i zawartych w nim treści? Dotyczy to głównie wartości merytorycznych, czy stajemy się wtedy wiarygodni ze swoimi przepisami? 

 

I na marginesie: w postach powyżej jest tyle błędów, że aż mnie mdli...


 

 

Generalnie uważam, że wszyscy Państwo świetnie z językiem sobie radzą.

 

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I na marginesie: w postach powyżej jest tyle błędów, że aż mnie mdli...

To nie czytaj ...

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na marginesie: w postach powyżej jest tyle błędów, że aż mnie mdli...

Używaj przycisku "zgłoś". 

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afryka na mdlosci sa leki , nie kazdy zaraz musi konczyc  filologie polska, ja wiele nowych polskich slow znam tylko dlatego ze pisze na roznych polskich forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.