Skocz do zawartości

Gotowa wędzarnia z Allegro


rs8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem zacząc wedzić własne wyroby, już kilka razy wędziłem u znajomego. Planowałem budowę własnej wędzarnia ale po podliczeniu stwierdziłem że chyba lepiej kupić gotową, co sądzicie o tym konkretnym egzemplarzu?
Wedzenie 2-3 razy w tygodniu także wielkościowo powinna chyba wystarczyć.

http://allegro.pl/wedzarnia-ogrodowa-drewniana-gratisy-i4536252761.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś na forum dwa lata i jeszcze nie naczytałeś się o zrobieniu najprostszej wędzarki z beczki?

 

350ZŁ?

 

Kup skrzynkę napoju rozrywkowego (300zł) i przemyśl to

 

Za 10 - 15 zł kup na złomie beczkę (najlepiej nieocynkowaną)

 

Za 15 - 20 zł kup 10 cegieł

 

OPIS BUDOWY , INSTRUKCJE , POMOC - znajdziesz to wszystko na forum

 

Pozostało ok 15 - 20 zł , kup flaszkę i zainwestuj w Siebie

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można nawet kupić drewnianą i postawić ją na cegłach czy bloczkach. Już takie tu budowano, bez kanału wędzarniczego, i będzie wędzarnia z prawdziwego zdarzenia, a nie jakieś badziewie z kozą i żelazną rurą z Alledrogo i posłuchaj co Ci radzi Jumbo, a połączysz przyjemne z pożytecznym.

http://allegro.pl/stara-duza-beczka-debowa-drewniana-wedzarka-i4516095152.html

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wędzarnia z beczki drewnianej na murowanym palenisku będzie jak najbardziej prawdziwą wędzarnią, a na dodatek jednym z najlepszych możliwych rozwiązań. Nie tak dawno jeden z kolegów budował z naszą pomocą właśnie taki beczkowy obiekt z murowanym z cegły paleniskiem, i postępy swej budowy relacjonował jak też obrazował fotkami. Musisz poszukać, a może On się sam odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rs8, zamiast biedzić sie pytaniami , przeglądaj forum ,uważnie , a znajdziesz cos dla siebie , jest tyle rozwiązań omówionych ,sam odpowiesz sobie na kazde ktore Ci sie urodzi, jak będziesz miał juz pomysł napeweno forumowicze Ci pomogą.

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie cały temat kolegi Mariusz1415, On przerabiał to od podstaw i pod okiem kolegów budował swoją nową wędzarnię. Skontaktuj się z nim również na PW. Na pewno Ci nie odmówi pomocy i opowie jak uniknąć  tzw."błędów i wypaczeń".

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/9254-budowa-nowego-paleniska/page-5?hl=%20w%C4%99dzarnia%20%20beczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie mam jeszcze pomysł na budowe z desek które mam z palet ale deski czysciutke prawdopodobnie niczym nie napuszczane, myślę zrobić z nich kwadrat zbić jakimiś kątownikami albo listewkami. Tylko jak zrobić palenisko zrobić bezpośrednio pod skrzynią czy na doł dać np, płyte z nierdzewki i dym doprowadzić kanałem. Zastanawia mnie jeszcze taka rzecz, jak z szczelnością takiej skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rs8, poszukaj pod hasłem "kibelek"

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dym doprowadzić kanałem. Zastanawia mnie jeszcze taka rzecz, jak z szczelnością takiej skrzyni?

 

Przecież podałem Ci link i kolegę który zbudował sobie coś takiego o co Tobie chodzi. Chyba nie czytałeś, ani nie kontaktowałeś się z Mariuszem???

Kanały są jak najbardziej wskazane i nawet konieczne, ale tylko w kanalizacji. W wędzarni są trudne do opanowania i wymagają wiedzy a przede wszystkim doświadczenia, posiadasz takowe ??? Jeżeli jednak przeczytasz jego temat od samego początku, to nawet bez pomocy dasz sobie radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALBO CO ???????????

jestem Jego kolegą i jestem dumny z tego.

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo!!!!

 

Posiadalem wedzarnie z kanalem posrednim.Obecnie posiadam wedzarnie z paleniskiem pos/bezp. jak rowniez z elektrospirala i dymogeneratorem (wlasnej konstrukcji ).

 

Osobiscie rodzaj opalania dobieram w zależnosci co,jak i kiedy wedze.

 

Co do smaku wedlin nie widze jakies tam roznicy.

Ponawiam pytanie;Dlaczego Kanal jest trudno "opanowac"??

pozdrowienia Olek.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rs8. Przeczytaj sobie cały temat napisany przez Adka, prześledź od początku jego perypetie, i drogę celu, a unikniesz wielu błędów, zbędnych kosztów i nerwów przede wszystkim. Zapewniam że warto, zanim podejmiesz decyzję.

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/1532-wedzarnia-prosze-o-kilka-porad/page-3?do=findComment&comment=298621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, i czytam. Co nieco się dowiedziałem ale nie mam zdolności murarskich i niestety żadne murowanie nie w chodzi w grę ;)

 

Murowaniem bym tego nie nazwał. Murować można dom, tutaj co najwyżej układa się cegiełki na zaprawie, A to chyba każdy chłop i nie tylko potrafi

Bo my jesteśmy mięsoholicy,
wegetarianie są dla nas dzicy !
Szynki, kiełbasy oraz kotlety,
doprowadzają nas do podniety
!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położenie kilku cegieł jedna na drugiej jest łatwiejsze i bardziej proste niż składanie klocków Lego, i tak jak pisze Krzysiek-krze, murowaniem żadną miarą nazwać tego nie można, lecz jeżeli się samemu nie bardzo potrafi to zawsze możne można przecież poprosić kogoś o pomoc np. w zamian za przyszłe produkty, czy możliwość wspólnego zadymiania, a pracy przy tym układaniu cegły nie więcej niż na godzinę, włącznie z przerwą na piffko.

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra co niec poczytałem, co nieco wiem. Wiec tak proponujecie z zwykłej cegły zrobić pojemnik na palenisko, to zadaszamy robimy otwór na komin i na to stawiamy jakąs skrzynie czy beczkę która będzie robiła za wędzarnie? Moje pytanie jest takie dlaczego lepiej palenisko bezpośrenio pod komorą a nie doprowadzanie dymu za pomocą kanału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przeczytaj nareszcie to co Ci pokazuję, wszystko jest tam wyłożone że można tak powiedzieć "łopatologicznie". Jeżeli to przeczytasz, będziesz miał odpowiedź na wszelkie nurtujące Cię niejasności, odpowiedzi na pytania, jak też opisy i fotki, co, jak, dla czego, za ile i po ile. Czyli wszystko do tego aby samodzielnie przystąpić do budowy.

http://wedlinydomowe...dzarnia beczki

http://wedlinydomowe...e-3#entry298621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra więc tak dół zrobić z pustaków lub cegły wszystko posklejac zaprawą. I na to beczka, i takie pytanie czy jak położe beczkę na cegłach czy pustakach to miedzy beczka a pustakami musi coś być?  Jaka wysokośc tej warstwy z pustaków lub cegieł, jak ma być wysoko palenisko. A i czy pod palenisko wylać jakąs warstwe betonu czy palenisko bezpośrednio na ziemi. Czy beczka po oleju może być, tylko doprze wypalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale nie mam zdolności murarskich i niestety żadne murowanie nie w chodzi w grę

Zobacz jak swoją wędzarnię budowała eli55   :D

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam raz jeszcze, proszę to przeczytać i fotki obejrzeć, zamiast pytać wciąż o to co tam jest pokazane i wyjaśnione od A do Z, z najdrobniejszymi szczegółami i precyzyjnymi opisami :facepalm: .

http://wedlinydomowe...dzarnia beczki

http://wedlinydomowe...e-3#entry298621

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.