Skocz do zawartości

Panierki i panady..


Gregtom

Rekomendowane odpowiedzi

Niby proste. Ale jaka smakuje najlepiej do jakego ( i nie tylko) miesa.?

Oczywiscie znamy wszyscy typowa panierke z bulki ale niektore dodatki "usmaczniaja" nasze potrawy.

Np. Utrzaskany Cornflakes, albo dodatek Parmezanu oraz ziolek itp..

Chetnie bym poczytal o innych Panadach i Panierkach w Waszej kuchni.. 

:)

 

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

losos filet +mango chutney+sesam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotlety z polędwicy wieprzowej (laik by napisał "schab bez kości") lub piersi z drobiu w panierce z płatków kukurydzianych. Proporcje: tyle ile się przyklei.  

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.

Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam panierke "pierzynkowata".

Czyli plat mieska do maki (wklepac lekko) potem krotko macnac w lekko rozbeltanym jajku i do bulki tartej. Ale tylko przysypac i bulki nie wklepywac.

Po usmazeniu zrobia sie "perzynkowate/poduszkowe" sznycelki o podwojnej wielkosci.. 

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do fileta rybnego używam panierki; maka, jajko i...  tarta bułka plus mak 1/1. Plecam

 

Kurcze pieczone.. SUPER..!!!!  :clap:  :clap:  :clap:

Nigdy bym o takim czyms nie pomyslal.!!!!  :)

 

Warto spróbować, szczerze polecam :thumbsup:

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. Albert Einstein
www.multiplikator.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregtom, mozesz  mieszac tarta bulke z roznymi ziarnami  ja lubie z sezamem bialym a czasem z czarnym i ze slonecznikiem. Czasem polamane orzechy( ale ja mam fiola na punkcie orzechow wszelkiego rodzaju , u mnie one wszedzie wpadaja, i do salatek i do panierek  :laugh: ) . 

 Kiedy indziej dodaje do  bulii ser tarty.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panierka luksusowa: mąka krupczatka (żeby było jej jak najmniej), jajko i pokruszone płatki migdałowe.

Należy pilnie uważać na tempereturę smażenia ponieważ łatwo się przypalają.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja babcia robila rybe w ciescie nalesnikowym pamietam super smakowala..panierka bo  z ryba to ja tak od zawsze jakos na bakier ;)

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Electro, to stary sprawdzony sposób, powszechnie stosowany w GB, ale rybę w takiej panierce smaży się raczej w głębokim tłuszczu, niczym frytki, ale jest super, to fakt, a do ciasta naleśnikowego można dodawać różniste dodatki w rozsądnych ilościach oczywiście, tak aby ryba nadal była i smakowała rybą.

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sverige2 ja nie pamietam juz czy byl to gleboki tluszcz czy nie ,wtedy do kuchni to ja wchodzilam jak bylam glodna :) ale dobre bylo czasem to i nawet z ryba zjadlam  :)

teraz czasem robie cos takiego na wzor nalesnikowego ciasta tylko daje troche prozku do pieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszku też można nieco dodawać, ciasto jest wtedy bardziej miękkie i pulchne.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Fish_and_chips

http://goniec.com/component/k2/9450-tajniki-smazenia-w-glebokim-oleju

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.