Skocz do zawartości

Kiełbasa wieprzowa akkoda (Mateusza)


akkodzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

No to i ja w końcu się pochwale :)

 

Składniki:

 

Mięso wieprzowe: Szynka, karczek, boczek b/k, podgardle, słonina.

Mięso zostało zapeklowane na sucho peklosolą w stosunku 2dkg na 1kg na czas 5 dni z codziennym przewracaniem. Po tym czasie zostało zmielone odpowiednio sitami 10, 8 , 5. 

 

Przyprawy:  Czosnek, majeranek, sól, cukier, pieprz, woda.

 

Proporcji niestety nie podam bo nie pamiętam ale ogólnie surowca wyszło około 18kg.

 

Kiełbaska pod koniec wędzenia podpiekana.

 

Poniżej kilka zdjęć które udało mi się odzyskać. 

 

PS: Przepraszam za bałagan wokół wędzarni.

 

 

post-63070-0-38162900-1411492247_thumb.jpgpost-63070-0-35301600-1411492230_thumb.jpg

post-63070-0-46492100-1411492258_thumb.jpgpost-63070-0-93637500-1411492274_thumb.jpg

Edytowane przez akkodzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

 

No to i ja w końcu się pochwale :)

 

Kiełbaskę zrobiłem pod koniec sierpnia z samego mięsa  wieprzowego którego miałem nadwyżkę w zamrażalniku.

 

Składniki:

 

Mięso wieprzowe: Szynka, karczek, boczek b/k, podgardle, słonina.

Mięso zostało zapeklowane na sucho peklosolą w stosunku 2dkg na 1kg na czas 5 dni z codziennym przewracaniem. Po tym czasie zostało zmielone odpowiednio sitami 10, 8 , 5. 

 

Przyprawy:  Czosnek, majeranek, sól, cukier, pieprz, woda.

 

Proporcji niestety nie podam bo nie pamiętam ale ogólnie surowca wyszło około 18kg.

 

No ładnie ale dlaczego 5 dni peklowałeś, skąd taki czas? Druga rzecz to podane przez Ciebie sitka trzech pierwszych rodzajów mięsa a na jakich mieliłeś podgardle i słoninę? No i trochę szkoda, że nie zapisałeś przypraw, bo nikt nie będzie mógł odtworzyć Twojej kiełbasy no i Ty sam też już takiej samej nie zrobisz  :(

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeholowałem z czasem peklowania ponieważ miałem nagły wyjazd na dwa dni. Podgardle i słoninę mieliłem na 5. Przyprawy z tego co pamiętam były mniej więcej w ilościach średnich ze ściągi na WB.  

Edytowane przez akkodzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.