Skocz do zawartości

Przydatne w kuchni....


claudia_85

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu moja mama zamówiła zestaw pojeników hermetycznych.... Przetestowała i okazały się strzałem w 10.... Są zaje....fajne :angel:
Lubię takie gadżety więc zamówiłam trochę dla siebie.... Mój mąż lubi różne wynalazki zabierać do pracy na śniadanie, są idealne.... Nawet zupa jest w nich bezpieczna ( byle nie gorąca)... sprawdziłam :devil:

Informacje o produkcie:
Szczelne pojemniki uniemożliwiają powietrzu, kurzowi, owadom itp. przenikać do zawartości. Prezentowane naczynia posiadają unikalne pokrywki z silikonową uszczelką, która zapewnia żywność. Np. ciastka, płatki nie czerstwieją, owoce i warzywa nie więdną.

Po drugie pojemniki są tak szczelne, że nie pozwalają na rozlanie płynu - nawet gdy się przechylą lub przewrócą.

Dodatkowo naczynia są wykonane z tworzywa, więc są bezpieczne np. w podróży.

Każda pokrywka posiada rowek cyrkulacyjny znajdujący się na obwodzie pokrywki.  Zapewnia on lepsze stygnięcie gorących potraw przechowywanych w pojemniku. Wydobycie nadmiaru ciśnienia po założeniu pokrywki oraz łatwiejsze jej zdejmowaniu po wyjęciu pojemnika z lodówki.

Jedzenie w pojemniku można podgrzać w mikrofalówce (z nie zamkniętą pokrywką) lub włożyć do lodówki lub zamrażalki. 

Polecam :) 

PS. Jeszcze jedno... mają przystepną cenę :)
 

post-43265-0-60886800-1412190746_thumb.jpg

Edytowane przez claudia_85

"Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna...."

Mój kącik kuchenny >>> https://wedlinydomowe.pl/forum/forum/115-claudia-85/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od dawna kupuję plastiki na jedzenie w Tesco, takie z niebieską uszczelka i zamykane na 4 klipsy, one też są rewelacyjne i używa ich coraz więcej ludzi w mojej firmie,

 

zupy się nie wylewają i można grzać w mikrofali, i myć w zmywarce, są różne wielkości od takich malusich na kilka ciastek dla dziecka do kilku litrowych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre są też do lodówki, ja kupiłem próżniowe z pompkami i bez (tylko podciśnieniowe, po prostu naciska się na wieczko i puszcza) i te bez pompek są najpraktyczniejsze i najtańsze. Nie dość że dłużej przechowuje się w nich różne produkty, to w lodówce nie ma już przenikających się wzajemnie zapachów.

 

Jak wyciągnę piwo, to czuć go piwem, nie kiełbasą :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako przydatne narzędzie w kuchni polecam tarkę firmy Microplane Premium Zester: otrzymałem ją jako prezent, tania nie jest (niecałe 100 zł), ale warta jest swoich pieniędzy. Skaleczyć się nie da a ostra, że gałkę ściera w kilka sekund, tak samo cynamon, nie mówiąc o skórce z cytrny - po prostu rewelka. Do czego można jeszcze ją użyć?

post-44042-0-24836200-1412250146_thumb.jpg

Piksiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieco inne pojemniki niż są tutaj pokazywane, choć niektóre z prezentowanych już mi się spodobały. :) Firmy, która je wyprodukowała niestety nie mogę odczytać :facepalm: Mają podwójne ścianki, a między nimi znajduje się płyn. Stosuje je do zamrażania i przechowywania owoców w zamrażalniku. Płyn przechodzi w stan stały, a zawartość owych pojemników, czyli owoce nie pokrywają się szronem i wyglądają jakby były dopiero zerwane z krzaka. Kupiłam je kiedyś w Selgrosie, niestety nigdy później już ich nie spotkałam na sklepowych półkach. Jedyną wadą ich jest to, ze z roku na rok ubywa płynu :( a szkoda bo są super

post-53395-0-51703000-1412313362_thumb.jpg

post-53395-0-45685800-1412313511_thumb.jpg

Edytowane przez Anuś
Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ja ostatnio znalazłam i kupiłam przez internet fantastyczną rzecz - wentyl próżniowy z pompką - do wielokrotnego użytku. Można nim zamykać płatki, grzyby suszone, mięso i co tylko chcemy przechować dłużej. Podaje link do strony:  http://vacus.pl/65/Wentyl-prozniowy.html

Kosztuje około 20złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Mam pytanko... Czy ktoś z tutaj obecnych używa w kuchni patelni z powłoką granitową?? Zamówiłam sobie komplet i chodzi mi o to jak się z nimi obchodzić, jak o nie dbać ?? 
W ogóle wymieniłam wszystkie garnki na nowe i jestem super zadowolona.... Tak to można gotować.... :thumbsup:  I jeszcze chciałam zapytać jakie noże polecacie? Znalazłam kilka fajnych zestawów ale nie wiem co wybrać.... zależy mi na solidnym wykonaniu, w miarę w rozsądnej cenie  :angel:  Co myślicie??

 

post-43265-0-54165300-1421847532_thumb.jpg

post-43265-0-22272700-1421847536_thumb.jpg

"Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna...."

Mój kącik kuchenny >>> https://wedlinydomowe.pl/forum/forum/115-claudia-85/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.