Skocz do zawartości

Silnik do mieszałki.


eli55

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Poszukuje silnika do napędu maszynki i mieszarki do farszu. Jakiej mocy silnik potrzeba i z jakimi obrotami żeby uciagnac alfe 32?

 

Silnik 0,5 kw , do maszynki obroty 60 - 110 a do mieszarki około 40 obrotów .

Pozdrawiam bogdan b [ Apetyt rośnie w miarę wędzenia ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam  nie chcę się wtrącać ale miałem mieszałkę 22  l zrobioną na tym silniku łańcuszek zębatki uzyskałem 70 obr piękna sprawa tylko jedna wada te cholerne silniki mają czujnik temperatury jak pracuje ok 5-7 min ciągle zagrzewa się i się wyłącza na ok 2-3 min po czym znów sam się załącza i tak na okrągło tak było u mnie na tym silniku od wyciągarki pozdrawiam

Lubię te blondynki...:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Jestem na etapie zakupu mieszałki do farszu. Nie wiem jaką wybrać ( 16kg czy 9 kg  - to jest w wątku mieszałek   :( ) natomiast chcę dopasować silnik do tych mieszałek  :rolleyes: .

 

Jaka powinna być orientacyjna moc silnika? są silniki z mocą od 500W; 850W; 900W; 1300W

 

 

1300W – 353 zł

http://www.e-maxmajster.pl/glowna/570-wyciagarka-elektryczna-linowa-wciagarka-230v-500kg-.html?search_query=wyciagarka&results=11

 

900W – 277 zł

http://www.e-maxmajster.pl/glowna/569-wyciagarka-elektryczna-linowa-wciagarka-230v-200kg.html?search_query=wyciagarka&results=11

 

Wstępnie przymierzam się do zakupu 16 litrowej i sądzę, że ta ok 1300W chyba wystarczy.

 

Bardzo proszę o opinię.

 

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazłam mieszałkę 16 litrową i 9 litrową. Teraz zastanawiam się którą wybrać. Z jednej strony 16 litrowa może ciut za duża natomiast  9 – litrowa może ciut za mała :facepalm: .

 

Ale tak sobie myślę, że jak będę robił trochę więcej kiełbasy np.  12 -15 kg ( sporadycznie) to mogę mieszać 2 razy – podzielę wszystko na pół i wymieszam. Nie będzie mnie to męczyło bo już wybieram silnik do tej mieszałki.

Na początku byłem chyba zdecydowany na 16- litrową, że jest solidniejsza ( ma niby wady tzn.wymyśliłem: że jest cięższa, większa i chyba będę ją wykorzystywał na maxa raczej rzadko, a silnik do niej też byłby dobry ciut większy -1300W; waga 18kg, cena 353 zł) – nie wiem.

Natomiast z tą 9 – litrową to i silnik może być mniejszy (900W; waga -12kg, cena 277zł) a zatem i lżejszy i tańszy - to takie moje przypuszczenia, ale jak to się sprawdzi to nie wiem.

Wiem, że to upierdliwe pytanie, ale wcześniej jeszcze mogę coś wybrać?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Witam

Kupiłem mieszałkę 16 litrową, czyli mieści się w niej nie więcej niż 12kg mięsa :facepalm: . Kręcenie ręczne ???? :rolleyes: Ktoś tam pisał, że wykręcił coś tam na kiełbasę :clap: , ale w ilości do 5 kg - to jak najbardziej. Ja założyłem silnik od wyciągarki. Masa mięsa 10 kg. Silnik pracował przez pierwsze 10 min a następnie sprzęgło się wyprzęgło (ślusarz nie skręcił śrubą (ta tuż przy korbie) z łopatami ).

Mosiężne sprzęgło częściowo się wytarło, przeskakiwało w miejscu  i koniec kręcenia. Dokończyłem ręcznie. :devil: .

Wnioski

Nie polecam kupować mieszarki jeżeli ktoś chce kręcić ręcznie.

16 litrowa tzn. max.  na 10 -12 kg mięsa.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Znalazłem filmiki na YT i pokazane jest jak mieszałka 20l miesza 10kg, 15kg i 18kg (jest na pewno z innej firmy niż moja, ale to raczej wiele nie zmienia)

 Wychodzi na to że 18kg to max możliwości, a optimum to 15kg , ale może użytkownicy coś się wypowiedzą

Co do napędu to muszę chyba wykombinować coś co ma 180 obr/min, żeby mieszadło chodził na 60 obr/min ?

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do napędu to muszę chyba wykombinować coś co ma 180 obr/min, żeby mieszadło chodził na 60 obr/min
Jeżeli masz "przełożenie" 1:3 to tak jak piszesz, ale możesz też zrezygnować z przekładni którą masz w mieszałce (wpiąć się i napędzać bezpośrednio główny wałek) i wtedy napęd stosujesz taki ile chcesz mieć obrotów -oczywiście potrzbna będzie większa moc silnika w takiej konfiguracji. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś temat, który znam doskonale. Koledzy rozmawiają tam o napędach do nadziewarek.(no częściowo mieszałek) Pozostaje kwestia  obrotów/min. ale raczej nie dyskusja w tym temacie.

 Kolego opisałem tam mój napęd mieszałki ,  który ma własnie około 55 obrotów łopat. na minutę.

Mieszałka z takim samym przełożeniem jak Twoja i nawet są moje foty. Co więcej chcesz wymyślić?

Prościej i taniej się nie da.

Edytowane przez 09042
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich serdecznie.Mam jedno małe pytanko.Jestem w trakcie budowy mieszarki o poj.około 40-50kg .Chcę kupić silnik z motoreduktorem .Silnik ma moc około 400wat ,obroty na motoreduktorze ok.50-55 .Czy te obroty i moc silnika wystarczą?Silnik jest do kupienia za nieduże pięniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze nieduże bo moc nieduża ... zapomnij do takiej ilości potrzebujesz min. 1, 5kW z dobrym reduktorem ... o jednofazowym tez zapomnij ;)

 

Tapniete z GT-I9500

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.