Skocz do zawartości

Ku przestrodze


chudziak

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę ,że większość z nas wie,że banki nie wysyłają żadnych maili a 'propos numerów ,kont czy haseł itp.

Ja w sobotę wieczór dostałam takiego maila i gdyby nie to ,że po prostu nie mam w PKO internetowego konta to kto wie :rolleyes:

Zadzwoniłam dzisiaj do PKO ,oczywiście potwierdzili ,że to oszust  i poprosili o przesłanie im tego maila .

 

 

 

W dniu 2014-10-18 19:34:16 użytkownik Bank Polski <postmaster@coachcentre.com> napisał:17.10.2014 System bankowosci iPKO

            
 System bankowosci iPKO
 
             Otrzymales krytyczny komunikat dotyczacy bezpieczenstwa w systemie iPKO
    W celu sprawdzenia konta w systemie iPKO prosimy o natychmiastowe zalogowanie

( tu był podany aktywny link,który teraz na wszelki wypadek skasowałam , prowadzący od razu niby do strony logowania sie w banku )
        
            
        2014 PKO Bank Polski        
        oplata zgodna z taryfa operatora    
        List zostal wyslany zgodnie z wyrazona wczesniej zgoda na otrzymywanie od PKO Banku Polskiego korespondencji handlowej droga elektroniczna.    
        Powszechna Kasa Oszczednosci Bank Polski Spolka Akcyjna z siedziba w Warszawie przy ul.Pulawskiej 15, 02-515 Warszawa, zarejestrowana Sadzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydzial Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego pod nr KRS 0000026438; NIP: 525-000-77-38; REGON: 016298263; kapital zakladowy (kapital wplacony) 1 250 000 000 zl    


        
            
        2014 PKO Bank Polski        
        oplata zgodna z taryfa operatora    
        List zostal wyslany zgodnie z wyrazona wczesniej zgoda na otrzymywanie od PKO Banku Polskiego korespondencji handlowej droga elektroniczna.    
        Powszechna Kasa Oszczednosci Bank Polski Spolka Akcyjna z siedziba w Warszawie przy ul.Pulawskiej 15, 02-515 Warszawa, zarejestrowana Sadzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydzial Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego pod nr KRS 0000026438; NIP: 525-000-77-38; REGON: 016298263; kapital zakladowy (kapital wplacony) 1 250 000 000 zl    
 

Edytowane przez chudziak

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku jest wirus !

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym wypadku wirus ukryty jest "W" załączniku.

 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W załączniku jest wirus !

 

 Ja się nie znam ale tam żadnego załącznika według mnie nie ma chyba ,że masz na myśli ten link .

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy którą wersję otrzymałaś.

Ja otrzymałem trzy, albo cztery i były tam załączniki zip, oraz docx, z dodatkiem !  :mad:

Na szczęście mój antywirus zareagował poprawnie i zablokował załącznik.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ten link i w tej mojej kopii był aktywny to go teraz  na wszelki wypadek skasowałam .

Przeskanowałam cały laptop co prawda bezpłatną wersją programu avast  -  żadnych zagrożeń  nie znaleziono .

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam adresat jest niezgodny z adresem banku, a link zapewne przekierowaniem, choć pisze IPKO.

Nauczony doświadczeniem używam programu pocztowego i ściągam jedynie nagłówki wiadomości. :)

 

post-39755-0-04565500-1413831901_thumb.jpg

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to efekt mojego zgłoszenia ale  teraz jak  kliknęłam w ten link to od razu mam komunikat ,że to  "Zgłoszony przypadek oszustwa!"


https://www.ipko.pl/  teraz mogę  podać  ale przedtem pokazywała się strona do logowania .

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U witaj w klubie. :D  A ja myslalam, ze u was spokoj z takimi cudami.

My ostatnio dostalismy poczta, normalna poczta list wyslany z Francji , a poni9c adwokad wloski pisal do nas ,ze mamy ponad 6 milionow euro spadku po jakiejs krewnej. I potrzebne sa dane bankowe aby mogl to przeslac do nas. 

 A mamy takiego znajomego, ktory na to wszystko odpowiada . Jedno dobre ,ze na koncie ma zawsze mniej nic $10 :laugh:

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale kilku Kowalskich spośród "szczęśliwców", którzy dostali identyczny liścik :hmm:.

I dlategoż napisałam ku przestrodze i ku przypomnieniu ,że banki nigdy nie wysyłają takich "próśb".

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem taką wiadomość , ale nauczony doświadczeniem z orange ,a raczej oszustów ,którzy wysłali mi fałszywe faktury ,nie zareagowałem na tego maila.

Dałem się jednak wkręcić innym oszustom ,którzy przesłali mi pocztą tradycyjną , pismo o wyglądzie bardzo mocno urzędowym(m.in. godło naszego kraju) z informacją ,że w związku z zarejestrowaniem w sądzie spółki jawnej ,mam wnieść opłatę w wysokości 450,00 PLN za umieszczenie firmy w ogólnopolskim spisie firm zarejestrowanych w KRS.

Wpłaciłem ...... :devil:

Potem dostałem z Sądu kopię wpisu do rejestru KRS z ...informacją ,że nie ma obowiązku opłacać umieszczenia tej informacji w spisie ogólnopolskim.

Pokazałem  mojemu prawnikowi pismo od oszustów , stwierdził - mistrzostwo świata..... 

Pozdrawiam.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocne wrażenie robią też niby-maile z Krajowego Rejestru Długów, z informacją, że właśnie staliśmy się dłużnikami.

Można sobie też narobić problemów w postaci kredytów do spłacenia, potwierdzając swoją tożsamość, np. u potencjalnego pracodawcy, przez zrobienie przelewu na 1zł.

 

Parafrazując znane powiedzonko: czujnym trzeba być, nie naiwnym :)

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.