Skocz do zawartości

Wędzona szynka z cielaczka jelenia


Małgoś

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas na wypróbowanie tego nieznanego mi do tej pory mięsa. Wczoraj zostały "utopione" w aromatycznej" peklomarynacie" 2 szyneczki z kością. Przepis na marynatę zaczerpnęłam od Chef Paula:

 

http://www.chefpaul.net/wild/marynata_S.html

 

Teraz obie szyneczki nabierają smaku i kruszeją. Eksperymentalnie dodałam im do towarzystwa dwie nieduże szyneczki wieprzowe. Co wyjdzie ..kto wie? Trzeba być dobrej myśli ;)

post-39887-0-19715000-1414261464_thumb.jpgpost-39887-0-73199300-1414261501_thumb.jpg

 

 

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roger ,też się zastanawiałam ,bo w przepisie np. na wędzony udziec sarni wg.ChefPaula nie ma mowy o peklosoli tylko jest "sól do smaku" http://www.chefpaul.net/wild/udziecS.html . Zrobiłam solankę wg.tabeli Dziadka -na trzy dni.Wiem,że to krótki czas..ale bałam się ,że z marynatą coś może się stać a ona przecież jak w przepisie u Pawła -trzydniowa. Peklosól i sól po połowie .Wędzenie będzie w tym tygodniu.

I mam jeszcze "zagwozdkę" czy mięso szpikować słoniną w drugim dniu wędzenia?

Edytowane przez Małgoś

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to powiem Ci tak jak udziec jest z kością to zdecydowanie zrobiłbym porządny nastrzyk a szczególnie przy kościach ... jesli ten wyrób ma byc zjadliwy po wędzeniu bez parzenia bo tak myslę to albo to owinąć cienką warstwą słoniny albo naszpikować przed podpieczeniem myślę ze to jedyny słuszny kierunek ;)

 

Wysłane z GT-9500I za pomocą Tapatalk 4

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

udziec jest z kością to zdecydowanie zrobiłbym porządny nastrzyk a szczególnie przy kościach

 

Tak też zrobiłam

 

 

naszpikować przed podpieczeniem

 

Tak też zrobię.Eksperymentalnie owinę jedną szynkę słoninką a drugą naszpikuję.

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odbyło się pierwsze wędzenie szynek. Dzisiaj jedna z nich zostanie naszpikowana słoniną i obie powędrują znowu do wędzarni.Przy okazji wędzona była polędwica z cielaczka - jest soczysta i bardzo przyjemna w smaku dzięki marynacie z wina. Dodatkowo wędzonych jest 8 batonów kiełbasy wieprzowej ze sporym dodatkiem mięsa cielaczka jelenia.Osłonki były wiązane na sucho i przy nadziewaniu nic się z nimi nie stało (żaden się nie rozwiązał ani nie pękł ;) ). Żeby nie było... zbytnio wystająca część osłonki  :blush:  po związaniu jest już ucięta ;) na krócej :)

 

post-39887-0-61809600-1414573029_thumb.jpgpost-39887-0-96016400-1414573153_thumb.jpg

Edytowane przez Małgoś

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.