Skocz do zawartości

Wędzarnia - piec- grill Tomka


tomek__s

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość ArkoGdynia

Miał bym jedno "ALE".... Ta szarotka w paleniska bezpośrednim jest niepotrzebna a raczej nieprawidłowa.... Szaleć będzie temperatura i za wysoka temperatura będzie w palenisku!!!

Jest SUPER!!

Z Dymnym pozdrowieniem....

Edytowane przez ArkoGdynia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego służą te dwie kantówki, zalane w betonie?

Taki sposób mocowania nie wróży im zbyt długiego żywota.

Proponuję zmianę, jeżeli mają to być belki nośne, np. do daszku. Jeszcze jest czas.

Poza tym szamotem, który wskazał Arek, pomniczek może być całkiem fajny.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego służą te dwie kantówki, zalane w betonie?

Taki sposób mocowania nie wróży im zbyt długiego żywota.

Proponuję zmianę, jeżeli mają to być belki nośne, np. do daszku. Jeszcze jest czas.

Poza tym szamotem, który wskazał Arek, pomniczek może być całkiem fajny.

Powodzenia

Kantówki to podpory daszku, są mocowane w "co drugą" fugę kotwami z blachy 1 mm w kształcie litery U:)  Myśle, że te słupy daszku mnie przeżyją.

Edytowane przez tomek__s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jesli chodzi o budowlanke to jest to debiut, widać to doskonale po cegłach ubrudzonych zaprawą. Im wyżej tym czyściej.
p.s. Drzwiczki robione we własnym zakresie. Blacha, kątownik, płaskownik i nity stalowe 8. Drzwi wędzarni, studnia i mebelki ogrodowe zrobione z zużytych desek szalunkowych po budowie. Wszystko wykorzystane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować Atlas SZOP, ale wszystkie środki do czyszczenia z resztek cementowych są na podobnym poziomie. Podejdź do sklepu i popatrz co masz akurat w ofercie. Może coś z SOPRO a może HG. Nie chcę podawać konkretnie nazwy czy symbolu bo do moich prac zazwyczaj ww SZOP wystarczał, a nie wiem co możesz dostać pod ręką. Najpierw usuń nadmiar a wykwity i nalot suwalski preparatem. Co prawda najlepsze efekty są w niedługim okresie czasu, ale mała butelka na prube to koszt ok.30-50PLN więc najwyżej dramatu nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować Atlas SZOP, ale wszystkie środki do czyszczenia z resztek cementowych są na podobnym poziomie. Podejdź do sklepu i popatrz co masz akurat w ofercie. Może coś z SOPRO a może HG. Nie chcę podawać konkretnie nazwy czy symbolu bo do moich prac zazwyczaj ww SZOP wystarczał, a nie wiem co możesz dostać pod ręką. Najpierw usuń nadmiar a wykwity i nalot suwalski preparatem. Co prawda najlepsze efekty są w niedługim okresie czasu, ale mała butelka na prube to koszt ok.30-50PLN więc najwyżej dramatu nie będzie.

Bardzo dziękuję, za wskazówki. Cegły na bieżąco czyszczone mokrą szczotką, ale nalot pozostał. Atlas SZOP to chyba będzie to. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cegieł i zabrudzenia, we Wrocławiu w piwnicy jest knajpka ze sklepieniem łukowatym; kiedyś było wytynkowane ale właściciel polecił zbić tynk i wyczyścić do cegły - chłopaki czyścili mechanicznie (chyba wiertarka i szczotka druciana na to) i następnie jakieś konserwujące środki - wygląd ..... hmm oryginalny ale na pewno nie było jednolitej barwy cegły i przejścia pomiędzy kolorami cegieł też nie były jakieś super - ale całość prezentowała się interesująco.

Może jak wyschnie porządnie zaprawa na Twojej budowli to w miejscu mało widocznym potrenuj mechanicznie to zdjąć - jak efekt będzie zadowalający to pociągniesz podobnie po całości.

Mokra szmatka i cegły i do tego zaprawa pewnikiem mokra - to tak jakoś sumuje się w wykwity solne - [po wyschnięciu _ obym nie miał racji]

Trzeba było pogadać z murarzami od klinkierów i dowiedzieć się jak oni to robią -- wiem, że u Ciebie nie klinkier a wykwity solne podobnie się tworzą.

Ale na obecną chwilę to już po temacie i pozostanie albo odsalanie albo ?? "olać" temat i cieszyć się tym co jest no i każdemu tłumaczyć, że to tak ma wyglądać i to efekt zamierzony.

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur po części masz rację, wykwity na pewno się pojawią po użyciu zwykłej zaprawy murarskiej. Te stosowane do klinkieru zawierają specjalne dodatki np. TRAS co powoduje pewnego rodzaju blokadę na wyłażenie tego dziadostwa. Jeśli kolega postanowi iść na całość i usuwać resztki zaprawy mechanicznie, chociaż pisał że na bieżąco mył cegly to po wszystkim impregnat na cegle. A wykwity i tak wyjdą z czasem z zaprawy murarskiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.