Skocz do zawartości

bułeczki tradycyjne mój pierwszy raz


cezary883

Rekomendowane odpowiedzi

pierwszy post , pierwsze bułeczki ... będą i kiełbasy no ale narazie bułeczki 

500 g mąki 
20 g drożdzy 
8 g cukru 

4 g soli 
300 ml letniej wody 

wyrabiamy ciasto odstawiamy w ciepłym miejscu do wyrosniecia ... poczym formujemy bułeczki i do piekarnika ... 190 C na jakies 15 min w zaleznosci od piekarnika ... niestety termoobieg to podstawa

 

post-53994-0-05922900-1415999023_thumb.jpg

 

post-53994-0-96149200-1415999440_thumb.jpg

 

post-53994-0-05164600-1415999473_thumb.jpg

 

post-53994-0-91053600-1415999502_thumb.jpg

 

post-53994-0-91438000-1415999527_thumb.jpg

 

post-53994-0-09378200-1415999567_thumb.jpg

post-53994-0-90826200-1415999150_thumb.jpg

Edytowane przez cezary883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dala troche wiecej soli do tego ciasta i popracuj nad formowaniem bulek, a przed pieczeniem posmaruj je mlekiem woda czy roztrzepanym jajkiem, beda mialy bardzije zachecajacy yglad. CZas pomiedzy formowaniem a wlozeniemdo piekarnika rowniez przedloz, da to, ze wyrosna inie beda pekac w piecu.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

myślałem ze ktoś poklepie po plecach

 NAjwzniejsze ,ze robisz.  Ja zawsze powtarzam ; jak sie nie przewrocisz to sie nie nauczysz. Uwierz mi , nie chcialbys jesc mojego pierwszego chleba :laugh: . Wydawalo mi sie ,ze przepisy podaja za duzo soli, no ale sie nauczylam. 

 Daj im tez wyrosnac ,zanim wstawisz do piekarnika, to rowniez poprawi ich strone wizualna a jednoczesnie beda dobrze wyrosniete. 

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pierwszy post , pierwsze bułeczki ... będą i kiełbasy no ale narazie bułeczki

Pierwsze koty za płoty .... od czegoś trzeba zacząć :)

 

 

niestety termoobieg to podstawa

Używałeś go ? bo wiem z doświadczenia, że u mnie użycie termoobiegu powoduje zarumienienie ciasta, a Twoje są odrobinkę za blade .. ale to nic, nie od razu trzeba umieć wszystko .. jak coś to pytaj.... czyta,j a My pomożemy :) Najważniejsze, że swoje i smakowało :thumbsup:

I nie zrażaj się jak coś nie wyjdzie... tylko próbuj dalej :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:clap:  :clap:  :clap: ale nie za wyglad ale zebys dalej mial checi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termoobiegu kiedys nie bylo a bulki byly dobre,ja uwazam ze termoobieg sie sprawdza jak sie piecze 2 blachy naraz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie 

 

 

pierwszy post , pierwsze bułeczki ... będą i kiełbasy no ale narazie bułeczki

Pierwsze koty za płoty .... od czegoś trzeba zacząć :)

 

 

niestety termoobieg to podstawa

Używałeś go ? bo wiem z doświadczenia, że u mnie użycie termoobiegu powoduje zarumienienie ciasta, a Twoje są odrobinkę za blade .. ale to nic, nie od razu trzeba umieć wszystko .. jak coś to pytaj.... czyta,j a My pomożemy :) Najważniejsze, że swoje i smakowało :thumbsup:

I nie zrażaj się jak coś nie wyjdzie... tylko próbuj dalej :)

 

no własnie niemam termo obiegu i na dole były już mocno przypieczony a góra słabo ... ale upieram sie przy smaku ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na dole były już mocno przypieczony a góra słabo .

W takiej sytuacji wsuń dodatkową blaszkę na dno piekarnika a blaszkę z bułeczkami możesz podnieść wyżej .

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.