Skocz do zawartości

Kupione peklowane, czy ja to uwędzę?


kmb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam starszych doswiadczeniem kolegów. Jak widać pod moim nickiem mieszkam sobie w Irlandii, zbudowałem wędzarkę już kilka miesięcy temu. Jak do tej pory wędziłem kilka razy własnoręcznie złapane makrelki, które wystarczyło nasolić na 24 h, opłukać i wędzić około 3-4 h - pyszne. Natomiast teraz mozecie powiedzieć że jestem leniwy ponieważ zakupiłem udziec wieprzowy z koscią, który jest już wstępnie ,,peklowany,, (tutaj sie to gotuje), nafaszerowany jest; Askorbian sodu- przeciwutleniacz, Azotan potasu E252- konserwant, Azotyn sodu  E250- sol peklowa ( nie jestem pewien czy dobrze odczytałem zadanie tych związków) , 2,8% soli w sobie. Teraz powiedzcie mi proszę czy dam radę zrobić coś na Boże Narodzenie z tego? Posiadam nastrzykiwarkę w kształcie strzykawki, myślałem o ewentualnym nastrzyku wywarem z przypraw. Dodam jeszcze że przeszukiwałem forum w tym temacie, ale nic nie znalazłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukałeś..... :rolleyes:

 

 

nafaszerowany jest; Askorbian sodu- przeciwutleniacz, Azotan potasu E252- konserwant, Azotyn sodu E250- sol peklowa ( nie jestem pewien czy dobrze odczytałem zadanie tych związków) , 2,8% soli w sobie. Teraz powiedzcie mi proszę czy dam radę zrobić coś na Boże Narodzenie z tego?
spokojnie, - E250 to nic innego jak nitryt czyli substancja występująca w gotowej peklosoli ;) , natomiast E252 to po prostu stara poczciwa saletra.
 Tu akurat zastosowano mieszankę tych środków i nie ma w tym nic złego

Askorbinian, choć przez nas rzadko stosowany nie jest niczym strasznym - powoduje utrzymanie barwy i można go porównać szkodliwoscią do witaminy C z apteki

 

 

 

Posiadam nastrzykiwarkę w kształcie strzykawki, myślałem o ewentualnym nastrzyku wywarem z przypraw
a nie chciałbyś poczuć smaku mięsa? - ja radzę odpuść.....
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna w Szwecji kupuję gotowy, peklowany boczek, tudzież golonkę, i wędzę, następnie parzę w woreczkach próżniowych, a golonkę po parzeniu jeszcze dodatkowo dla pysznej skórki opiekam w piekarniku. Wyroby są bardzo dobre w smaku.

http://www.angechark.se/pages/produkter/rimmat_sidflask.html

http://www.angechark.se/pages/produkter/rimmad_flasklagg.html

Jeżeli u was w Irlandii produkty są przygotowywane w ten sam sposób co w Szwecji, to kupuj i wędź bez obaw. Po wyjęciu z folii, opłucz mięsko pod bieżącą wodą, osusz papierowym ręcznikiem, a następnie przed samym wędzeniem poddaj normalnemu, typowemu procesowi osuszania w komorze wędzarniczej, tak jak wszystkie inne produkty :thumbsup:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sverige ,a czy moczysz te golonki? bo dla mnie te peklowane i gotowane to sama sol, tak samo tyczy sie szynek, ja uzywam bardzo malo soli tak ze wszystkie peklowane juz rzeczy musze moczyc bo inaczej nie przejem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electro, ja jestem raczej słonolubny, boczku nie moczę w ogóle, tylko płuczę i wycieram, golonki, fakt, są nieco słonawe i moczę jakieś pół godzinki,ale oczywiście możesz wymoczyć dłużej, tak jak piszesz, to już wedle uznania, jak z każdym peklowanym mięsiwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porade ,golonki lubi moj tata ,bo ja nie przepadam a on raczej bardziej na slono wiec jak bede robila pod niego to wymocze jak piszesz  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a on raczej bardziej na slono

WIesz golonkę to akurat można dosolić nawet na talerzu i wszystko gra jak przesolisz na "dzień dobry" to do bigosu albo po wystudzeniu na kanapkę  ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka na cieplo to wiem ,raczej chodzi na kanapke ,wiem ze zawsze jak robie salceson to dla mnie jest mega slony a tata mowi ze moe byc bardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawa bardzo indywidualna, tak jak czytałeś powyżej. Ten próg każdy sam musi sobie ustalić. Po pierwszym wędzeniu będziesz wiedział. Możesz jednak przed wędzeniem odkroić kawałek surowego, po opłukaniu i osuszeniu całej porcji, i posmakować.jeżeli będziesz uważał że za słone, to trochę wymocz po prostu  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.