Skocz do zawartości

Dymogenerator


mariusz1415

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz

Jeszcze raz od początku i na spokojnie.

Czytaj dokładnie co napisał Roger.

Tam są dwie rurki pierwsza do dymu np 1cal i do powietrza np fi 15 na Twoim zdjęciu zakończona większą śr

Do tej rurki ze zdjęcia daj kawałek węża z butli propan butan a do tego węża rurke z pompki i po sprawie.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobiłem DG z termosa hehe,o to jak wygląda:

post-46958-0-84149500-1420371268_thumb.jpg

post-46958-0-19177300-1420371295_thumb.jpg

post-46958-0-83523200-1420371321_thumb.jpg

post-46958-0-01605500-1420371346_thumb.jpg

post-46958-0-09340300-1420371366_thumb.jpg

post-46958-0-07085200-1420371383_thumb.jpg

 

Dosyć dużo smoły się wytwarza ,ale dymiło ładnie tylko nie wiem czy ta rurka powietrzna nie jest za mała i czy może być aluminiowa

Edytowane przez mariusz1415

człowiek uczy się całe życie , a i tak głupi umiera...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budując DG nie idźcie w kierunku efektu lokomotywy, bo zamiast dobrze zrobicie sobie źle.

DG ma dawać dymek, a nie dymić !

Ilość dymu musi być dostosowana do wielkości wędzarni i nie ma co przesadzać z jego ilością.

 

Po otwarciu drzwi wędzarni, wędzonki mają być widoczne jak przez mgłę.

Dym nie może być żółty i gryzący w zapachu, ale biały i delikatny.

 

 

 

 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem o tych DG i zrobiłem go do sprawdzenia jak to będzie działało

 

W wykonaniu takim jak przedstawiasz, działać nie będzie, a może wręcz przeszkadzać. Jeżeli ruszt ma spełniać swoją rolę, to musi być wykonany w odpowiedni sposób, czyli tak aby spalane w DG zrębki, natychmiast po spaleniu, samoczynnie przez niego przelatywały do popielnika odpowiednich rozmiarów i pojemności, umieszczonego pod spodem, który to z kolei musi być szczelnie dopasowany i zamocowany do korpusu rury głównej, tak aby nie dostawało się dodatkowe nieprzewidziane powietrze do DG.Otwory kratek rusztu powinny wynosić ok. 1,5- 1,8 cm. i wykonane być z drutu ze względu na swe obłość i nie posiadanie ostrych krawędzi uniemożliwiających swobodne przelatywanie po spaleniu, a jest tego dosyć sporo po jednym cyklu. Ja w swoim DG wykonałem kratkę rusztu z elektrod 3 mm. pozbawionych otuliny. Jeżeli więc wykonasz ruszt i popielnik zgodnie z regułą, to usprawni on znacznie działanie DG. Możesz sobie obejrzeć jak to wszystko wygląda na fotkach mojego sprzętu.

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10078-dymogenerator/page-3

Jeżeli wykonasz u siebie w sposób jaki przedstawiam, gwarantuję Ci że Twój DG będzie działał bardzo dobrze, zrębki nie będą ulegały zawieszaniu, a DG dymił będzie pięknym, aromatycznie pachnącym dymem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.