Skocz do zawartości

Wędzenie w Mesch


Mesch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 331
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

 

 

piątek dostane żeberka w sobotę grilowanie
na pewno wiesz  ;)  , ale .... żeberka przed grillowaniem gotujemy do stanu półmiekkiego :thumbsup:  powodzenia :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis na żeberka - fall off the bone - (spadające z kości) przetłumaczony na Google

 

składniki

    
Żeberka (1 lub 2 żebra na osobę) :D
    
pojemnik aluminiowy
   
folia aluminiowa

    Podstawowe BBQ Rub (mieszanka sucha przyprawa)
        
1 łyżka papryka w proszku
        
1 łyżka proszku czosnkowym
        
1 łyżka sproszkowanej cebuli
        
Sól pół łyżki
        
Pół łyżeczki pieprz
        
1 łyżka cukier brązowy

    Szkliwo (sos do grilla żeber w AF)

        4 łyżki  BBQsaus
        
2 łyżki sosu sojowego słodka
        
2 łyżki miodu

1. Wytwarzanie (dzień wcześniej)

    
Wyjąć membranę żeber. Użyj tył widelcem lub łyżką. Włóż je między kością i membrana, wykorzystać papierowy ręcznik aby zdjąć membranę ręką .
    
Płukania żebra się i zanurza je do sucha papierowym ręcznikiem.
    
Smarować żebra Rub grilla (suchej mieszanki przypraw) i pozostawić je przez co najmniej 2 godziny (najlepiej przez noc).
   


2. Przygotowanie grilla (½ godziny)

    
Przygotować grilla, grilujemy obok żaru nie nad żarem albo ogniem.

3. (2 godziny) Około 180 ° post-68286-0-12160700-1495133037.jpg

    
Umieszczenie żeber z wypukłą stroną do dołu na aluminiowej tacy i przykryć ją odpowiednio (hermetyczne) z folii aluminiowej, po czym grilujemy je pośrednio przez 2 godzin w temperaturze około 180 ° C. Jeśli nie ma wystarczającej ilości miejsca, układać pojemniki jeden na drugi  i unikać bezpośredniego ciepła. wymiana pojemników kilka razy, aby utrzymać temp równa
    
Żeberka będzie teraz powoli dochodzić w własnej wilgoci. Ten smak mięsa, a ona nadal jest cudownie miękkie. Nie zaglądać przez co najmniej 2 godziny.

4. Afgrillen (pół godziny)

    
Po 2 godzinach (ograniczony)  usuwamy folię aluminium. Żebra są nadal z wypukłym do dołu. widać, że kości przeszywający kawałek mięsa. To dlatego, że mięso jest tak delikatna, że ​​jest całkowicie wycofane z kości.
    
Smarować wklęsłą (dolny bok) żebra szkliwa i pozostawia na okres 10 minut.
   
Obrócić żeberka z wypukłą stroną do góry, a także smarować je z glazury. Po 20 minutach, żebra są zakończone.

post-68286-0-99038800-1495133174.jpg

post-68286-0-21534400-1495133213.jpg

Można powtórzyć tę procedurę kilka razy, aby uzyskać grubszą warstwę sosu na żebrami. Im bardziej sos, tym słodsze będą żeberka. Jest również możliwe dodanie dymu drzewnego w afgrillen otrzymując żeber dodatkowy smak dymu.

 

 

Na ogółem w ciągu 3 godzin, żebra są gotowe i mają duże żebra spadając kości. Smacznego

 


3-2-1 metoda Innym znanym sposobem jest metoda 3-2-1, które ja zawsze wcześniej dzierżył, ale żeberka są nadal przetargu z powyższego sposobu i naprawdę odpadać kości. Jeśli wolisz dobry smak dymu to następujące metody z pewnością odpowiednie. 3-2-1 sposób (niskie i powoli), czyli 3 godziny wędzenia, parzenie tak jak wyżej dwie godziny, a następnie przez 1 godzinę afgrillen. Jednak to nie ma zastosowania do holenderskich żeber, które są znacznie mniejsze niż amerykańskie żeberka. Cierpliwość jest nagradzane ale 1½ 1½-jest często wystarczające dla holenderskich żebra. Bardziej jest oczywiście lepiej, ale na oku w temperaturze około 120 ° C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio nie było wędzenia ale za to grilowanie :)

Mięsa wędzonego mam jeszcze trochę post-68286-0-42179400-1499115381_thumb.jpg

 

Oto mojej roboty żeberka post-68286-0-16109500-1499115560_thumb.jpg zadowolony jestem z rezultatu  ;)

 

a to dzisiejszy Pulled Pork, łopatka z tłuszczykiem. post-68286-0-58948200-1499115653_thumb.jpgpost-68286-0-38874300-1499115676_thumb.jpg

kupiłem cala łopatkę bez kości i podzieliłem ja w małe kawałki, szybciej jest gotowa. Dzisiejsza była rozszarpana z dobrym sąsiadem na ciepło bez chleba ani bułki. Zastrzyk dostała z soku jabłkowego i ananasowego + cukier i sól, soki można dobrze wyczuć w smaku mięsa i jak najbardziej tłuszczyku, polecam ;)

 

Pozdrowienia   

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastrzyk dostała z soku jabłkowego i ananasowego
czy sok ze świeżych owoców czy konserwowanych sok np. z kartonu ? i na jak długo przed grillowaniem ?

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzylem soku z kartonu,

na noc w lodowce przechowac przed grilowaniem

 

Cukier bastaard (branzowy) Sol i pieprz na zewnatrz

Cukier branzowy i sol do soku , pol szklanki jablkowego i pol anasowego i troszke teryjaki sosu ( lyzke stolowa )

 

Lepiej naciac tluszcz w kratke i czesto polewac w czasie grilowania, oczywiscie mieso sokiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

uzylem soku z kartonu,
no tak bo świeży z ananasa - by Ci "pożarł" miesko od środka ( enzymami) -przestrzegam SiBów przed stosowaniem świeżego soku z ananasa do mieska - z dobrej np.karkówki zrobi się wątróbka :laugh:  :facepalm: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O tym niewiedzalem ale napewno zapamientam
  po to tutaj wymieniamy się doświadczeniami  :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

 

Dzisiaj przywiozłem dzika
pamiętaj że tłuszcz z dzika to nie to samo co tłuszcz ze świnki - szczególnie istotne przy kiełbasach  :) 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj przywiozłem dzika
pamiętaj że tłuszcz z dzika to nie to samo co tłuszcz ze świnki - szczególnie istotne przy kiełbasach  :) 

 

Tez to gdzieś już czytałem ale dziękuje.

 

Żeberka i polędwica to na grill i się zastanawiam nad łopatką czy nie grillować coś w stylu slow roasted pork.

Resztę to na kiełbaskę tylko na taka co można na grilla i tak na chlebek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kiełbasę z dzika tylko troch za dużo napchałem do wędzarni, prawie 7 kilo. W niektórych miejscach jest trochę bladsza ale dobrze smakuje, przyprawy tak jak na grillowa grubo rozdrobiona, mięso sam dzik.
Teraz robię trochę a'la bielskiej i szerokiej z dzika

Pozdrowienia

post-68286-0-65321700-1501576798_thumb.jpeg

post-68286-0-91661200-1501576818_thumb.jpeg

post-68286-0-28894900-1501576840_thumb.jpeg

Edytowane przez Mesch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chudziutka
Ha Ha - nie robisz dziczyzny ?

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.