Skocz do zawartości

Tuning pionowej Hendi 7 l.


śniegol

Rekomendowane odpowiedzi

]Nie wiem jak pozostali użytkownicy tej maszynki ale ja miałem z nią trochę problemu przy nadziewaniu kabanosów.W zestawie fabrycznym najmniejszy lejek to jakieś 14 mm i za gruby żeby nawlec jelito baranie czy tez białkowe więc zamówiłem u kogoś tam w allegro lejek z nierdzewki 10mm i zaczęły się problemy:jeśli nadziewało się bardzo powoli to wszystko OK ale jak tylko cisnienie trochę wzrosło maszynka zaczynała się kantować ,wydawać jakieś trzaski od naprężeń aż w końcu wygieła trochę śruby na których spoczywa tuba.Mam kolegę który grzebie w nierdzewce i jest też konstruktorem,popatrzył na problem zabrał maszynkę i wczoraj oddał :)  Jak widać wspawał cztery pionowe profile zamknięte oraz cztery podkładki pod śruby na których wisi tuba.Teraz jest sztywna i śmiga nawet pod solidną presją nic się nie gnie a kabany dziś do wędzarni trafią :)

post-58057-0-62105100-1425034930_thumb.jpg

post-58057-0-86008100-1425035090_thumb.jpg

Edytowane przez śniegol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkoGdynia

WOW solidne wzmocnienie!!

nie dość że platy pod nakrętkami to jeszcze profile zamknięte na brzegach!!!

teraz to tym będzie można sznurówki nadziewać!!  :facepalm:  :laugh:

 

Ja nie miałem problemu nabijać baranków (22-24) na standardowy lejek.... wiadomo trochę cierpliwości to kosztuje ale dało radę.

Jednak ostatnio kolega Bwie pokazał bardzo prosty sposób na ułatwienie nadziewania baranków....

po prostu w początek jelita wstrzykujemy trochę oleju jadalnego i podczas nabijania na lejek taki "balonik" olejowy przesuwamy w palcach do końca jelita..... nadziewanie w taki sposób to sama przyjemność!

 

Z Dymnym pozdrowieniem.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kolega Bwie pokazał bardzo prosty sposób na ułatwienie nadziewania baranków.... po prostu w początek jelita wstrzykujemy trochę oleju jadalnego i podczas nabijania na lejek taki "balonik" olejowy przesuwamy w palcach do końca jelita..... nadziewanie w taki sposób to sama przyjemność!

No ładne rzeczy !!!  :devil:   kolega bwie zdradza tajne metody nadziewania, opracowane w wielkiej tajemnicy i z wielkim trudem, poparte wielogodzinnymi testami ze spółdzielni Mazowszanka. :D  

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.