Skocz do zawartości

Zelmer 987 xx ..?


Gregtom

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze czlonek rodzinki pojedzie na swieta do PL. zastanawiam sie nad kupnem Zelmera 987 xx..

Dlaczego te "xx", bo np. na "Alek- gro", mozna takie maszynki zobaczyc ale niektore maja w koncowce (xx) podane cyfry: 80 , 83 .84. 86 , 87. 89 itp..

Ponad to, sprzedajacy owe maszynki dodaja ze ich towar jest najnowszej generacii firmy Zelmer..

Wiec moje zapytanie, co mam wybrac i jaki model "xx"..?

...................................................................................................

Moze macie jakies informacje na temat najblizszych promocii tych maszynek..?

 

Juz z gory slicznie dziekuje za wszystkie informacje..  :)

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej 987.80 + Krajarka MMA 002

 

Pełny skład to:

1. Korpus do mielenia ( z 3 sitami, 2.7 , 4, 8 )
2. Szatkownica (z 4 tarczami, do cięcia w plastry, w duże wiórki, w małe wiórki i do przecierania)
3. Cytrusiarka
4. Wyciskarka do miękkich owoców
5. Młynek żarnowy
6. Krajarka (do szatkowania w kostkę)

 

W 987.86 według mojej wiedzy jest tylko

1. Korpus do mielenia ( z 3 sitami, 2.7 , 4, 8 )

2. Szatkownica (z 4 tarczami, do cięcia w plastry, w duże wiórki, w małe wiórki i do przecierania)
3. Cytrusiarka

Edytowane przez waro58

Pozdrawiam

Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gregtom, sadze ze tak to pewnie tylko specjalna edycja troche inne kolory ja tak kupilam zelmera "diana"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze cos.. Czy ZMM1508L lime oraz Zelmer 987.80 , sa tymi samymi urzadzeniami..?

Chodzi mi o parametry maszynki..

Tak, tu możesz poczytać o maszynkach Zelmer http://www.zelmer.pl/dla-kuchni/maszynki-do-mielenia

 

A tu masz link do Alledrogo z maksymalną specyfikacją. ( przepraszam nie sprawdzałem czy można taniej )

http://allegro.pl/maszynka-zelmer-6w1-987-80-szatkownica-rewers-1900-i4961462841.html

Pozdrawiam

Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zelmer juz do mnie jedzie i jestem w trakcie uzupelniania sitek o wiekszych oczkach.

Natrafilem tez na taki nozyk i mam pytanie, czy uzywajac go, zmieni sie konsystecja mielonego miesa..?

Czy jest jakas roznica i jesli tak to jaka..?

 

 

Fotka nozyka:

 

post-46553-0-64844200-1428260201_thumb.jpg

Edytowane przez Kruszynka
Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że przy tej maszynce nie dokupisz sitek i noży poza producentem.

Tak sprytnie dobrano długość ślimaka do gardzieli, że nie "oryginalne" sitka oraz noże są za grube i nie pasują do maszynki.

Ale obym się mylił ...... 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko kwestia ceny.

 

Cena tych nozy jest dosc atrakcyjna.. Jakies 20 pln. dla wszystkich wymiarow domowych maszynek.

Tez wlasnie tak myslalem, ze przez te zaokraglenie zmienia sie "kont" natarcia ostrza na mieso oraz sama dlugosc ostrza jest nieco wiekrza niz w standartowych nozach z prostym ostrzem.. 

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej niż kąt, istotna jest według mnie płaszczyzna chwilowego styku ostrza z mięsem. Taki nóż według mnie powinien mniej miażdżyć mięso, oczywiście o ile jest odpowiednio ostry. Ale może niech się wypowiedzą Koledzy bardziej biegli technologicznie.

Pozdrawiam

Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu używam tych nożyków w ALFIE 22 (siatki też nierdzewne). Wszystko spisuje się bardzo dobrze.

Taki nóż według mnie powinien mniej miażdżyć mięso, oczywiście o ile jest odpowiednio ostry.

 

 

I tak jest.

Szukasz nowych wrażeń? Skróć trzonek od grabi o połowę.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7419-moja-nowa-wedzarnia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem na forum, ze stosowanie sitek z otworami wiekrzymi niz fi 12, prawie wcale nie powiekrzy wielkosci mielonych kawalkow miesa w maszynkach nr. 8 Zelmera, chyba ze jego standardowy noz zostanie przerobiony z czterech na dwu skrzydlowy.

Moze taki typ nozyka wlasnie pozwolil by na uzyskanie wiekrzych kawalkow mieska przy mieleniu, oczywiscie go za bardzo nie miazdzac..

 

Sorry ze wiercenie w brzuchu..

Sliczne dzieki za juz uzyskane odpowiedzi..  :)

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Gregtom.

Dokladnie taki sam "nozyk" jest podstawowym wyposazeniem maszynki do mielenia miesa marki LEM (#8). Dla uzyskania wiekszych kawalkow mielonego miesa niewiele pomoze zwiekaszanie oczek Sitka, (mimo nawet stosowania tzw. fasolkowego Sitka). "Zdjecie" dwoch skrzydelek nozyka w przypadku tej maszynki tez tylko niewiele zmieni wielkosc kawalkow miesa poniewaz "gardziel" maszynki I jej [przepustowosc nie pozwola na przerob wiekszych kawalkow. Nie jestem fachowcem niemniej uzywam ten rodzaj nozykow(dokladnie taki sam) maszynek I sitek juz jakis czas I robilem rozne proby. Pozdrawiam

Zycie - to pasmo problemow i trudnosci. Chwile radosci - to nagroda za trud ich pokonywania.

StefanS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od pokazanego nozyka wyzej, odpuscilem, ale teraz mam problem z zamowieniem sitek.

Otoz wymiary zewnetrzne oraz grubosc sitka i wyciecie u boku do mocowania w gardzieli pasuja ale jak zelmer podaje, ze srodkowy otwor ma 8 mm. a np. u Mira w sklepie albo tez na ebayu sprzedawane sa sitka ze srodkowym otworem 9 mm.

Boje sie ze przy pracy nozyk i sitka szybko sie stepia przez ten brakujacy 1 mm. 

Obawy uzasadnione czy nie..?  :mellow:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze srodkowym otworem 9 mm.

Nawet 9 i pół. Ja używam z powodzeniem, nie widzę przeszkód.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ogladnieciu filmu szkoleniowego "Wyrob kielbas za 5 zl" w ktorym to A.Bagno i Dziadek kladli nacisk na ostre sitka i noze oraz dokladne dokrecenie calego zespolu tnacego, to zadalem sobie pytanie czy wlasnie ten luzik nie stepi za szybko nozyka i sitka. Moge sobie wyobrazic ze po jakims czasie pracy niedopasowanego zespolu, noz wyzlobi w siatce gleboka "bruzde" i co utrudni poznieszcze naostrzenie owych..

 

Naprawde, nie mam pojecia..  :rolleyes:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Naprawde, nie mam pojecia..

 

 Grzesiu , zawsze możesz dać zrobić na końcówce ślimaka chrom techniczny i przeszlifować do wymiaru sitka :D :D Tak jak kiedyś się robiło wałki rozrządu przy " maluchu" :D

 

 

 Gorąco pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.