Skocz do zawartości

Pierwsze wędzenie kiełbasy - proszę o porady


iwus_iwona

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Baco masz rację, ale ja wydałem 50 zł na rury i cement (beczka gratis) i przekonałem się, że bez sensu

No wiesz w każdym przypadku jest inaczej, nasza Koleżanka już ma wędzarkę teraz tylko musi się nauczyć w niej wędzić wszak nie poleci po nową i myślę, że jak na razie nic nie będzie nowej stawiała  :D

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam - jestem nowy na forum chociaż już od kilu lat zaglądam na te strony wybudowałem sobie wędzarnie z paleniskiem oddalonym

od wędzarni ok 2 m,  chociaż sam nie zabijam świnek tylko najmuję fachowca również do rozebrania i zrobienia wyrobów ale wędzę sam, piszę bo mam pewien problem na który mam nadzieję znaleźć rozwiązanie po poradzie odpowiednich zaawansowanych w temacie fachowców z forum,

 a mianowicie zawsze stosuję się do porad dziadka podczas wędzenia ale nie zawsze kiełbasa wychodzi na koniec taka jak bym chciał, to znaczy

ładna brązowa raczej ciemno, i ładnie przymarszczona a często jest jasna gładka na wierzchu jak żeby była tylko trochę uwędzona chociaż wędzę

drewnem śliwkowym  bo takie mam i zgodnie z zaleceniem temperaturowym i czasowym.

Więc nie wiem od czego to zależy czy od wsadu kiełbasianego bo masaż robi po swojemu nie wtrącam się, czy od jakości mięsa, sposobu wyrobu,mocy napełnienia jelit lub innych rzeczy.

Już nie wiem co o tym sądzić bo nieraz wychodzi super chociaż wędzę tak samo i jest dobrze uwędzona ładnie przymarszczona, krucha,

dobrze się kroi na plasterki,nawet skórka dobrze odchodzi, ale czasem do niczego, sflaczała, niepołączone mięso w środku-rozsypuje się.

Jeżeli jakiś fachowiec z forum mógłby mi wytłumaczyć na czym polega problem byłbym bardzo wdzięczny może wspólnie uda się go rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.