Skocz do zawartości

Szuflada w lodówce do peklowania


konar55

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdz termometrem jaka jest tam temp. jak sie miesci w przedziale4-8 st c to czemu nie.Paweł był szybszy  :)

Edytowane przez kostek61

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka ma termostat , można regulować temperaturę .

Wszystko się zgadza, tylko u mnie gdy w szufladzie jest 0-1 to na wyższych półkach jest 4-6, jak zrobisz na dolnej 6, to ile będzie na górnych? Nie wiem czy da się coś jeszcze przechować, nie mówiąc o mięsie. Dlatego trzeba sprawdzić i przemyśleć.

Edytowane przez paweljack

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby w szufladzie lodówki, nie zamrażalnika było  0-1 C.

Chyba Panowie każdy pisze o innej szufladzie. 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też starej że tak powiem nie mam, ale żeby w części przechowywania żywności była szuflada z temperaturą 0-1 C, to się nie spotkałem.

 

Paweł.

Jeśli możesz daj zdjęcie całej lodówki z tą szufladą.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł.

Jeśli możesz daj zdjęcie całej lodówki z tą szufladą.

Proszę:

 

post-55133-0-67242600-1427564592_thumb.jpg

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To minie bardzo zaskoczyłeś, ale i czegoś nauczyłeś !

U mnie w tej samej szufladzie góra 4C  :rolleyes:

A to ciekawostka. 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedź. Szuflada już w użyciu. No moja dość stara lodówka w tych szufladach ma 8 stC więc działam. Uwaga Jeśli by ktoś chciał takową szyfladę przed użyciem wyparzyć, mnie naszczęście nie pękł plastik całkowice ale zrobiła się pajęczynka, pomino iż wcześniej doprowadziłem szuflady stopniowo do temp. ok. 40stC. Może to i wina wieku lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jedni piszą o szufladach w starszych zwykłych lodówkach, a drudzy piszą o szufladach w nowszych lodówkach z systemem No Frost, i te nie nadają się ze względu na niższą temperaturę, chyba że podniesiemy temperaturę wewnątrz takiej lodówki do +8 stopni, wówczas w szufladach będzie +3/+4 stopnie, w starszych lodówkach nie było problemu z uzyskaniem temp. +4 stopnie bo po odpowiednim ustawieniu termostatu taka temperatura panowała w całej lodówce.

 

Ja wymieniając lodówkę na nowszą tę starszą pozostawiłem i dzięki temu mam ją całą do dyspozycji :D

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jedni piszą o szufladach w starszych zwykłych lodówkach, a drudzy piszą o szufladach w nowszych lodówkach z systemem No Frost,

 

Tylko, że moja to również jest typu NO FROST ?  

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba no frost nie przeszkadza peklowaniu w wodzie? Bo nie wiem co masz na myśli Mariuszu? Wg mnie po prostu teraz lodówy lepiej chłodzą. Też mogę mieć 4 stopnie na dole, wtedy na górze jest 8. Tylko po pierwsze nie pekluje w plastiku a po drugie należy pamiętać, że mięso przechowuje się w temp. 0-4 st. więc dolną szufladę wykorzystuję na mięso, następną wyżej na wyroby gotowe a na wyższych półkach, gdzie mam 5-6 stopni stoją miski i ostatnio zakupione GN-y.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No moja dość stara lodówka w tych szufladach ma 8 stC więc działam

konar55 - no to uważaj przy tym działaniu bo 8st C to górna granica bezpiecznego peklowania  - ja zwykle staram sie utrzymywać nie więcej niż 7stC .

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle zostałem odebrany :facepalm:   nie piszę że w lodówkach z systemem No Frost nie wolno peklować, piszę że w starszych lodówkach było to prostsze ponieważ w całej panowała +- taka sama temperatura, w nowszych lodówkach z systemem No Frost, w dolnych szufladach panuje niższa temperatura niż w samej lodówce, a co za tym idzie podwyższając temperaturę na dole, podnosimy również na górze, co może doprowadzić do zepsucia się umieszczonej tam żywności...  o to mi chodziło :)

 

Odnośnie peklowania w szufladach wykonanych z plastyku to cała lodówka dopuszczona jest do kontaktu z żywnością więc nie powinno być z tym problemu, pewnie że lepiej użyć szklanych pojemników ale nie wydaje mi się aby plastykowe przyczyniły się zaraz do jakiś ujemnych następstw czy też ubocznych skutków, w końcu na codzień używamy wielu naczyń, misek, itp wykonanych z plastyku, ważne aby były dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale żeby w części przechowywania żywności była szuflada z temperaturą 0-1 C, to się nie spotkałem.  

Od jakiegos czasu istnieje grupa lodówek z tzw. komorą zerową. Jest to zazwyczaj dolna szuflada z dodatkowym obiegiem stabilizujacym temp. na poziomie "0+".

Takie komory zerowe są cennym miejscem do przechowywania i dojrzewania mięsa. Jednak nie wszystkie lodówki z systemem NO FROST zaopatrzone są w takie komory.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.