Skocz do zawartości

I Jarmark Wielkanocny, Goniądz 2015


tier

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w Goniądzu odbył się pierwszy Jarmark Wielkanocny. Ideą przed­się­wzię­cia jest umoż­li­wie­nie wytwór­com z terenu powiatu moniec­kiego sprze­daży swo­ich pro­duk­tów i pro­mo­wa­nie zdro­wej, regio­nal­nej żywno­ści i uni­ka­to­wych cech dzie­dzic­twa kul­tu­ro­wego. Swoje wyroby zapre­zen­to­wali lokalni wytwórcy serów, kar­ta­czy, pie­ro­gów i innego regio­nal­nego jadła. Pre­mierę miał biebrzański ser „Bata­lion”. Regio­nalni arty­ści wysta­wili obrazy, hafty, ręcz­nie wyko­nane ozdoby świą­teczne, wikli­nowe koszyki i naczy­nia gli­niane.
 

I tak za namową szwagierki zgodziłem się wspólnie przygotować stoisko i zaprezentować kilka swoich serów, miałem tylko tydzień więc za wiele tego nie było :D Sery bardzo posmakowały głównie dojrzewające i wędzone. Kilka zdjęć z Jarmarku poniżej :)

 

post-39848-0-68330100-1427703617_thumb.jpg

post-39848-0-75959100-1427703524_thumb.jpgpost-39848-0-25389900-1427703539_thumb.jpg

post-39848-0-78320300-1427703554_thumb.jpgpost-39848-0-96392900-1427703569_thumb.jpg

post-39848-0-26861100-1427703581_thumb.jpgpost-39848-0-72129500-1427703591_thumb.jpg

post-39848-0-77741800-1427703693_thumb.jpgpost-39848-0-57594400-1427703726_thumb.jpg

 

Nasze skromne stoisko :D

 

post-39848-0-00411700-1427703780_thumb.jpgpost-39848-0-19924800-1427703874_thumb.jpg

post-39848-0-45879400-1427703899_thumb.jpgpost-39848-0-37155400-1427703887_thumb.jpg

post-39848-0-92654500-1427703999_thumb.jpgpost-39848-0-83674700-1427704010_thumb.jpg

post-39848-0-32541600-1427704022_thumb.jpgpost-39848-0-42747900-1427704218_thumb.jpg

 

No i musze się pochwalić :D:facepalm:

 

"Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego, reprezentowana przez Jacka Żędziana i Sebastiana Kulikowskiego, uznała stoisko Elżbiety Dzięgielewskiej i Przemysława Łapińskiego za “Najatrakcyjniejsze stoisko Jarmarku Wielkanocnego”. Wystawcy otrzymali pamiątkową statuetkę."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu takich rzeczy nigdy nie ma kiedy jestem w PL ...rzezby garnuszki ..napewno bym nie wyszla z pustymi rekoma :D

Sery wygladaja zacnie i stoisko rowniez :thumbsup:  :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkoGdynia

 

 

Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego, reprezentowana przez Jacka Żędziana i Sebastiana Kulikowskiego, uznała stoisko Elżbiety Dzięgielewskiej i Przemysława Łapińskiego za “Najatrakcyjniejsze stoisko Jarmarku Wielkanocnego”. Wystawcy otrzymali pamiątkową statuetkę.

 

Serdeczne gratulacje!! Napracowaliście się i było warto!! :clap:  :clap:  :clap: 

 

Z drugiej strony.... ciekawi mnie kwestia organizacyjna tego typu imprez... czy jest możliwość że zwykły "Kowalski" mógłby się na takim jarmarku rozstawić ze swoimi wyrobami? Nie prowadząc oczywiście działalności związanej z przetwórstwem? Co z "wszystkimi literkami alfabetu urzędowego".... sanepid, US, Straż Miejska ( wiejska, Gminna) ..... zawsze byłem tego ciekawy w jaki sposób są takie targi i jarmarki organizowane...

 

Z Dymnym pozdrowieniem...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim za dobre słowa :D Arko zanim zacząłem robić sery odwiedziłem sanepid dokładnie wypytałem czy nie będzie problemów z US itd. jedynie co jest potrzebne to książeczka zdrowia. to jest jako sprzedaż okazjonalna czyli raz na jakiś czas można, wiadomo jak to w Polsce niektórzy pewnie robią ilości hurtowe i lecą na lewo ile można... ale właśnie jest taka idea tego Jarmarku żeby sprzedać "swoje wyroby" 

 

Wujaszek byłem wczoraj tak roztrzepany  że nawet nie wiedziałem po co nas zapraszają na scenę, pogratulowali podziękowali szwagierka zgarnęła statuetkę i dopiero dziś rano przeczytałem artykuł że było za stoisko. :D :D :facepalm:  Fotę mam tylko z tel.

 

post-39848-0-70885900-1427715906.jpg

Edytowane przez tier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmij nasze gratulacje.

Tak sobie ostatnio z Panem Boczkiem rozmawialiśmy, że za granicą, a w szczególności w GCC wyroby z forum zrobiłyby furorę

______________________________________________________________________________________________________

"Życie przeżywa się intensywnie dopiero wówczas, kiedy ani na sekundę nie zapomina się, że można je w każdej chwili stracić"
pułkownik Thomas Michael Hoare ("Mad Mike" Hoare)

 

 

Nasz blog o Arabii Saudyjskiej - W pustyni bez puszczy - Arabia Saudyjska oczami Polaka

i blog o książkach - To czytają Saudyjskie Wielbłądy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@camelki, mnie juz pare osob pytalo gdzie sprzedaje :tongue: to im mowie ze za taka cene jak by placic musieli ( nie jestem tania sila robocza :D ) to napewno nie chcieliby placic ...zachecalam znajomych zeby przyszli pomogli to by mieli ,ale oni tylko smakosze lubia jesc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachecalam znajomych zeby przyszli pomogli to by mieli ,ale oni tylko smakosze lubia jesc ;)

 

Jeść to by wszyscy chcieli tylko robić nie ma komu ;):tongue::facepalm:

 

"Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego, reprezentowana przez Jacka Żędziana i Sebastiana Kulikowskiego, uznała stoisko Elżbiety Dzięgielewskiej i Przemysława Łapińskiego za “Najatrakcyjniejsze stoisko Jarmarku Wielkanocnego”. Wystawcy otrzymali pamiątkową statuetkę."

 

Gratulacje :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chcieli
ma juz jednego co malo pomaga a jesc to by chcial,no ale coz poradzic jak to sie mawia jak sobie poscielesz tak sie wyspisz  :D  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego, reprezentowana przez Jacka Żędziana i Sebastiana Kulikowskiego, uznała stoisko Elżbiety Dzięgielewskiej i Przemysława Łapińskiego za “Najatrakcyjniejsze stoisko Jarmarku Wielkanocnego”. Wystawcy otrzymali pamiątkową statuetkę."

 

 

 

Przemek super sprawa :thumbsup: gratulacjehttp://emotikona.pl/emotikony/pic/2puchar.gif

TYLKO WIDZEW RTS !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

 

Dziś odbył się II Jarmak

Tier .. a Twoje ''stanowisko'' gdzie? ;)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tylko gościnnie, nie dałem rady. ;)

Mam nadzieję, że w czerwcu zobaczymy zdjęcia z jarmarku z Twoimi serami ... choć może dorzucisz również  coś innego ;)

Mistrza nie może zabraknąć na takiej imprezie :D

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze to kawalek od Wawy zeby tak sobie pjechac tylko na jarmark ,bede w PL w czerwcu i chetnie bym posmakowala miedzy innymi Twoich serow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.