Skocz do zawartości

Wilk 32


4razywroku

Rekomendowane odpowiedzi

165

Zaopatrzyłem się w zdobyczną maszynę do mielenia mięsa o symbolach ema mr-7/32 PG

no i mam mały problem bo nie posiada ślimaka i nakrętki a w necie nic nie wyskakuje mi jak te symbole wpisuję,,,

Maszyna na oko ma 30 lat i nie wiem czy ta ema to firma czy model

Czy mogę liczyć na pomoc zadymiaczy????

Pozdrawiam serdecznie

4razywroku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

:facepalm: i co nikt takiej nie widział nigdzie,,,,skansen???

 

Nie denerwuj się , z pewnością  ktoś się odezwie - kwestia czasu  .

Zmierz średnice pod nakrętkę i długość maszynki i otwór z tyłu pod ślimaka ,

Pozdrawiam bogdan b [ Apetyt rośnie w miarę wędzenia ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20

Tak tylko ślimak od Alfy 32 nie pasuje a nakrętka od alfy jest mniejsza i posiada inny gwint Dlatego też szukam części do tej typowo maszyny...


 

:facepalm: i co nikt takiej nie widział nigdzie,,,,skansen???

 

Nie denerwuj się , z pewnością  ktoś się odezwie - kwestia czasu  .

Zmierz średnice pod nakrętkę i długość maszynki i otwór z tyłu pod ślimaka ,

 

 Zmierzę dzisiaj Ślimak i nakrętka od Alfy 32 nie pasują ..dlatego szukam tej maszyny i jakiejś hurtowni która te części posiada Tylko muszę znać dane tej maszyny

24
4razywroku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

73

Forumowicze...

Dzisiaj jeszcze trochę danych, może one pozwolą Wam mi trochę pomócpost-41460-0-17132000-1429815107_thumb.jpg

 

szerokość na nakrętkę to11,3 cm

 

 

post-41460-0-72293200-1429815314_thumb.jpg

 

 

a ta odległość to 30 cm

 

 

sam gardziel to 29,5 cm

 

post-41460-0-58954600-1429815462_thumb.jpg

 

A trzpień do mocowania ślimaka wygląda tak

post-41460-0-76549000-1429815599_thumb.jpg

 

 

 

Będę wdzięczny za naprowadzenie mnie gdzie można do tej maszyny dokupić części Chodzi mi o ślimak i nakrętkę Pozdrawiam

4razywroku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to produkt dawnej odlewni Blachownia, bo ma symbol OB.

Ale może jakaś firma podobnie sygnowała swoje produkty.

Zmierz mi:

- jaką średnicę powinno mieć sitko.

- średnicę gwintu

 

Może coś się znajdzie.  :)

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zmierzę dzisiaj Ślimak i nakrętka od Alfy 32 nie pasują ..dlatego szukam tej maszyny i jakiejś hurtowni która te części posiada Tylko muszę znać dane tej maszyny 24

 

Może to nie była Alfa tylko jakiś  Chińczyk , bo moja Alfa ma dokładnie 11,3 cm na gwincie .

 

Ślimak ma napęd na pióro .

 

 

 

sam gardziel to 29,5 cm

 

Przecież na zdjęciu ma najwyżej 23 cm

 

W ogóle to wygląda na oryginalną Alfę .

Już gdzieś na forum widziałem ten model , tylko nie pamiętam gdzie .

Pozdrawiam bogdan b [ Apetyt rośnie w miarę wędzenia ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zmierzę dzisiaj Ślimak i nakrętka od Alfy 32 nie pasują ..dlatego szukam tej maszyny i jakiejś hurtowni która te części posiada Tylko muszę znać dane tej maszyny 24

 

Może to nie była Alfa tylko jakiś  Chińczyk , bo moja Alfa ma dokładnie 11,3 cm na gwincie .

 

Ślimak ma napęd na pióro .

 

 

 

sam gardziel to 29,5 cm

 

Przecież na zdjęciu ma najwyżej 23 cm

 

W ogóle to wygląda na oryginalną Alfę .

Już gdzieś na forum widziałem ten model , tylko nie pamiętam gdzie .

 

Masz rację sam gardziel bez tego metalowego trzpnia ma 23 cm

 

57

83

A odnośnie tej alfy 32 To jest maszynka ręczna i z trzema sitkami kupiłem ją za 200 zł Jutro wrzucę foty więc poproszę Was abyście powiedzieli mi czy to chinczyk czy jakiś porządny wyrób,,Czuję że jest szansa na to ,że kupić będę mógł te części i mielić i mielić,,,i robić kiełbachy,,,Dziękuję bardzo i do jutra Czujcie dym i nie ytylko Pozdrawiam 4razywroku

4razywroku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@4razywroku

Co oznaczać mają cyferki które wpisujesz w posty ?

 

 

57

 

83

 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co oznaczać mają cyferki które wpisujesz w posty ?

Przepraszam ale nie wiem co te cyfry znaczą,,Może moją nieumiejętność poruszania się po forum,,,chciałbum zaznaczyć że jestem Świeżym forumowiczem,,i trochę błądzę poruszając się tuttaj,,,,ale nauczę sie ,,,Jeżeli Pana to podirytowało to bardzo przepraszam ale nie było to umyślne ....


Wygląda na to, że to produkt dawnej odlewni Blachownia, bo ma symbol OB.

Ale może jakaś firma podobnie sygnowała swoje produkty.

Zmierz mi:

- jaką średnicę powinno mieć sitko.

- średnicę gwintu

 

Może coś się znajdzie.  :)

Sitko orginalne ma 10 cm...


 

A odnośnie tej alfy 32 To jest maszynka ręczna i z trzema sitkami kupiłem ją za 200 zł

 

Jak nowa to z pewnością nie Alfa .

 

bogdan b Teraz się przyjrzałm alfa to to chyba nie jest tylko posiada rozmiar 32 Wrzucę foty


Do tej maszyny októrej mowa wyżej starałem się dopasową części z tej maszynki o tym samym rozmiarze 32,,,jak już wcześniej kolega podpowiedział możesz mieć chinola ,,,i chyba to jest on

post-41460-0-05063100-1429907371_thumb.jpg


A to orginalne sito z nożem do tej maszyny

średnica 10 cm

wygląda tak

 


 

 

Może to nie była Alfa tylko jakiś Chińczyk , bo moja Alfa ma dokładnie 11,3 cm na gwincie . Ślimak ma napęd na pióro .

 

A jaką ddługość ma ślimak Bo jeżeli nakrętka się zgadza to i może ślimak orginalny od Alfy pasowaćbędzie????

post-41460-0-15983700-1429907799_thumb.jpg

4razywroku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przepraszam ale nie wiem co te cyfry znaczą,,Może moją nieumiejętność poruszania się po forum,,,chciałbum zaznaczyć że jestem Świeżym forumowiczem,,i trochę błądzę poruszając się tuttaj,,,,ale nauczę sie ,,,Jeżeli Pana to podirytowało to bardzo przepraszam ale nie było to umyślne ....

Nie przepraszaj, po prostu byłem ciekawy co oznaczają. ;)  

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrobiłbyś zdjęcie ślimaka od tyłu od orginalnej alfy 32 chciałbym wiedzieć czy będzie pasował system mocowania na tym piórze które posiadam w tej maszynie.

 

Znalazłem orginalny ślimak od alfy wymiary by się zgadzały tylko na tym zdjęciu nie ma systemu mocowania

 

 

http://allegro.pl/slimak-do-maszynki-alfa-32-nowy-oryginalny-polski-i5214460833.html


 

 

Może to nie była Alfa tylko jakiś Chińczyk , bo moja Alfa ma dokładnie 11,3 cm na gwincie . Ślimak ma napęd na pióro .

 

 

 

A zrobiłbyś zdjęcie  od tyłu  pozdrawiam

4razywroku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...linka podajesz na ślimak do maszynki ręcznej - ze stożkiem i ścięciem na korbę (lub koło)

Ty masz pióro - więc wymagał by on obróbki (o ile materiał by pozwolił)

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...linka podajesz na ślimak do maszynki ręcznej - ze stożkiem i ścięciem na korbę (lub koło)

Ty masz pióro - więc wymagał by on obróbki (o ile materiał by pozwolił)

 

To może Pan wie gdzie taki na pióro dostanę??? Przeróbkę byłbym wstanie zrobić mam znajomych tokarzy którzy pracują na dobrym sprzęcie (tak mi się wydaje) ale pewności nie mam czy materiał wytrzyma ,,no to lipa,,,

4razywroku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...na forum są koledzy a nie panowie.. :)

Napisałem - czy materiał by pozwolił - w kwestii czy ślimak z linka pozwoli zamknąć w sobie wszystkie wymiary , jakie Ty potrzebujesz

i nie o jakość materiału tu chodzi

Do przeróbki tego ślimaka z linka wystarczy frezarka i tokarka - o ile - jak napisałem "starczy materiału"

a nawet , jeżeli wszystkie wymiary poza rowkiem sprzęgającym będą pasowały , wystarczy fleksa.

Edytowane przez jumbo

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...na forum są koledzy a nie panowie.. :)

Napisałem - czy materiał by pozwolił - w kwestii czy ślimak z linka pozwoli zamknąć w sobie wszystkie wymiary , jakie Ty potrzebujesz

i nie o jakość materiału tu chodzi

Do przeróbki tego ślimaka z linka wystarczy frezarka i tokarka - o ile - jak napisałem "starczy materiału"

a nawet , jeżeli wszystkie wymiary poza rowkiem sprzęgającym będą pasowały , wystarczy fleksa.

 

Więc Drodzy koledzy zamówię ten ślimak do Alfy 32 bo najwidocznej tego na pióro widocznie nie ma... (gdyby był to na pewno dowiedziałbym się właśnie od Was) :clap: Poinformuję czy się dało czy też nie Pozdrwiam dziękując za poświęcony czas na forum

4razywroku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest na pewno nowocześniejsza wersja maszynki która się kiedyś nazywała Dzik.Mam taką w garażu,ślimak jest taki sam jak od alfy jednak mocowanie napędu jest inne tzn w kształcie prostokąta.U mnie spina się taki właśnie ślimak za pomocą plastikowego sprzęgła z reduktorem.Alfa na pewno takie produkowała,tzn musi być możliwość zakupu takowego-jak nie to pozostaje przeróbka oryginalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest na pewno nowocześniejsza wersja maszynki która się kiedyś nazywała Dzik.Mam taką w garażu,ślimak jest taki sam jak od alfy jednak mocowanie napędu jest inne tzn w kształcie prostokąta.U mnie spina się taki właśnie ślimak za pomocą plastikowego sprzęgła z reduktorem.Alfa na pewno takie produkowała,tzn musi być możliwość zakupu takowego-jak nie to pozostaje przeróbka oryginalnego

Harnasiu a dałbyś zdjęcie jak to sprzęgło z reduktorem wygląda???

4razywroku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Koledzy Faktycznie okazało się że ślimak i nakrętka od alfy 32 pasuje idealnie. Jedynej przeróbki dokonałem wykonując wpust na pióro. Po przesmarowaniu przekładni wewnątrz śmiga jak należy. Pozdrawiam i dziękuję bardzo.

post-41460-0-90295300-1439804587_thumb.jpg

4razywroku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.