Skocz do zawartości

Jaki piec z podajnikiem ?


pokemon15

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę znaleźć tematu na forum a chyba był taki...

 

Chodzi o to, że w tym roku będziemy musieli z sąsiadem zmienić piec CO węglowy zwykły na taki z podajnikiem na ecogroszek...

 

Może ktoś z sióstr i braci posiada w swoim domu takowy i podzieliłby się swoimi spostrzeżeniami...

 

Słyszałem, że pleszewskie abo z zębca są dobre...

 

Piec na dwa mieszkania, ok 200m2...

 

 

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 357
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

My mamy takowy :)  "Robił" nam facet spod Poznania  - może z Pleszewa :rolleyes: . Jesteśmy zadowoleni  - ten piec jest "połączony" szeregowo z piecem olejowym bo taki mieliśmy pierwotnie . U nas grzeje dom i budynek gospodarczy i oczywiście  wodę użytkową.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młodszy, jak jeżdziłem z komarniakami w gościnę do JackaC, to jeżeli się nie mylę, chyba taki piec widziałem u Jacka na ranczo, dzwoń do niego i pytaj :D

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam żeliwny piec Klimosz Combi 24kW jego ogromną zaletą jest to że retorta jest pod piecem a nie w piecu dzięki temu możesz korzystać z podajnika albo palić jak w klasycznym piecu stałopalnym mając do dyspozycji całą przestrzeń komory ;)

 

Wysłane z GT-9500I za pomocą Tapatalk 4

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pic na eko-groszek, przekląłem, sprzedałem i teraz mam zwykły na wszystko.

Jestem niezależny, palę czym chcę a roboty tyle samo, albo i mniej.

Nigdy więcej żadnych eko !

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nigdy więcej żadnych eko !

 

  Obyś się nie zdziwił niebawem . Ostatnio jest nagonka na piece  węglowe  do ogrzewania budynków . Właśnie , gdzie zaraz jadę na I Komunię do wnuka - wioska przy trasie Poznań - Gniezno , syn w warunkach zabudowy dostał zezwolenia na ogrzewanie domu tylko na gaz albo piec EKO . Na tą chwilę wybrał EKO

 

 

 Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być jak piszesz, ale na eko nigdy więcej już nie zmienię !

To już wole gaz podciągnąć.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica czy spalasz węgiel w dużym kawałku, czy zmielony na mniejsze i nazwanie ich eko ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica czy spalasz węgiel w dużym kawałku, czy zmielony na mniejsze i nazwanie ich eko ?

Z jakiegoś powodu nazywa się eko, więc różnica jest.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodzę was 

My się z Mirkiem nie kłócimy, chodziło mi tylko o to "palę czym chcę", znaczy oponami i folią też?  :rolleyes:

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiegoś powodu nazywa się eko, więc różnica jest.

 

Może i na początku był eko, do czasu aż nie zaczęto rozdrabniać zwykły węgiel na eko..... sreko.

A cena łeb urywała. 

 

 

My się z Mirkiem nie kłócimy, chodziło mi tylko o to "palę czym chcę", znaczy oponami i folią też? 

Chyba mnie o to nie podejrzewasz ? :tongue:  

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, kiedyś był eko, dzisiaj też można kupić prawdziwy eko, ale cena jak pisze Mirek, łeb urywa :(

Trochę o ekologii...  http://czysteogrzewanie.pl/2013/10/jak-sie-ma-wegiel-do-ekologii/

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sama prawda.  

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ,że podstawą zadowolenia z użytkowania pieca na groszek poza jakością techniczna samego pieca to oczywiście jakość grozku .My przetestowaliśmy z różnych źródeł  i w tej chwili kupujemy może nie najtaniej ale za to nie ma problemów z piecem ( obecna cena za tonę to ponad 700zł)  .

Mieszkam tak ,że nie mamy możliwości podłączenia się do gazu a palenie olejem wychodzi drożej choć jak pisałam takowy piec też mamy,i jest  on w jednym układzie z tym na groszek .

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z tonę bardzo dobrego groszku workowanego płacimy 800pln nie jest to tanio ale tak jak pisze Olga wychodzi najekonomiczniej i ladnie wszystko dopala. Groszek mozna mieszać np z owsem przerabiajac lekko palnik i tez jest ok. W okresach przejściowych palimy drewnem ;)

 

Wysłane z GT-9500I za pomocą Tapatalk 4

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej k , jesli do obiektu jest mozliwośc doprowadzenia gazu , obiekt jest dobrze ocieplony , to róznica pomiędzy gazem a ilościa spalonego wegla jest nie wielka , a komfort znakomicie lepszy , nie bede rozwijał tematu , buduje  domy od lat i na dzis w swoim domu nie pale prawie w kominku lepiej ogrzewac gazem , drzewo jest dosc drogie , Moje doswiadczenia z piecem na groszek bo taki kiedys montowałem ( pare razy ) , sprowadzilo sie do tego ze w okresie gwarancji musiałem pare razy naprawiac slimak , zerwanie zawleczki to najmnieszy problem , potem było czyszczenie kanałow słaby nie kwalifikowany wegiel lub sprzeadwany pod nazwą eko-groszek  tez mi dal popalic zatykajac sadza i smoła przewody , ciagłe krecenie regulatorami przez włascicieli w imie oszczedzania tez powoduje uszkodzenia i wzrost paliwa  .Pozdrawiam

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opinie i i wskazówki ...

 

Przeglądałem kilka firm produkujących piece z podajnikami , zasięgnąłem "języka" tu i tam,,, i chyba zdecydujemy się na piec z firmy Klimosz...

 

http://www.klimosz.pl/oferta/kotly-automatyczne-stalowe-i-zeliwne/klimosz-multiduo-b---stalowy-kociol-na-ekogroszek--pelety-i-drewno--zeliwny-palnik-rynnowy

 

20kW

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku stałem przed wyborem. Zakupiłem ślimakowy ale bez możliwości palenia miałem - tak że myślę, że dobry wybraliście. Mi trochę brakuje tej możliwości bo miał bywa o połowę tańszy od eko. Dodatkowo zaletą jest palenisko awaryjne. U mnie od kiedy zrobiło się ciepło to nie pale węglem - raz na kilka dni przepalam drewnem by nagrzać wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Żeby nie zaczynać nowego wątku, mam prośbę, macie sprawdzony ekogroszek 24-26 MJ, czyli średniej klasy ? Ostatni dzwonek żeby coś zakupić... żeby w miarę suchy był... Ma ktoś doświadczenie z polskimwęglem ??? Tam myślałem zakupić....

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ostatni dzwonek żeby coś zakupić... żeby w miarę suchy był.

 

Pokemon, sprzedaję eko groszek od kilku lat, raz w styczniu był mokry, więcej się to nie zdarzyło.... :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.