Skocz do zawartości

Tanio oraz jak wedrowac po Polsce bez auta..?


Gregtom

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, czyli wakacje w plecaku.

Jakimi srodkami lokomcji, mozna tanio poruszac sie w PL..?

Patrzylem na rozklady jazdy PKP ale jakos cen przejazdu z A do B nie sa ujawione bez rejestracji..

To samo tyczy autobusow, wiec jak znalesc polaczenia..?

Moze by tak "plecakowe spotkanie/zlocik" ? 

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak blablacar.pl Ostatnio zdaje się Robson tym jeździł i był zadowolony. Może coś więcej napisze.

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Maad, zerknij na blablacar.

Korzystam i jestem bardzo zadowolony.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gregtom, a dlaczego nie rower, lub jesli krecenie pedalami Cie nudzi, wybierasz Saxonette.Np. te:

http://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/saxonette-leichtmofa-25-30-km-h-30-jahr-an-versicherungskosten/347730677-217-4555.

Zuzycie paliwa 1 l. / 100 km., wiec taniej juz byc nie moze. Bedziesz w posiadaniu w podrozy absolutnej autonomii , a takze  pionierem pomyslu na podroz po Polsce.

Przymierzam sie do przejazdu Drogi Jakuba z Hanoweru do Santiago de Compostela wlasnie takim pojazdem.

Apes debemus imitari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu takim czymś (rowerem) przyjechał klient, odjechał pedałując, nie odpalił.

 

W latach 75-80 rowerem objechałem całą Polskę (każde wakacje). Spanie w stodołach, ruch aut mały, piękne przeżycia.

 

Teraz nie wiem czy bym się odważył.

www.wedzarnie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy autostopem juz sie w PL nie podrozuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale druga sprawa coraz mniej chętnych do tego żeby kogoś zabrać.

Wcale sie nie dziwie, kiedys zawsze zabieralem i pomagalem innym, teraz juz nigdy sie nie zatrzymuje i nie pomagam. Powod? przy 80-90% byly jakies problemy, przewaznie probowano mnie oszukac, niekiedy probowano zabrac jakis prezent na odchodne. Raz nawet zabralem narkomana, jak wsiadal do auta to byl normalny a po jakims czasie doslownie sie tak rozlozyl ze o Bozym Swiecie nie wiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale druga sprawa coraz mniej chętnych do tego żeby kogoś zabrać.

Wcale sie nie dziwie, kiedys zawsze zabieralem i pomagalem innym, teraz juz nigdy sie nie zatrzymuje i nie pomagam. Powod? przy 80-90% byly jakies problemy, przewaznie probowano mnie oszukac, niekiedy probowano zabrac jakis prezent na odchodne. Raz nawet zabralem narkomana, jak wsiadal do auta to byl normalny a po jakims czasie doslownie sie tak rozlozyl ze o Bozym Swiecie nie wiedzial.

 

 

To też prawda !! Wcale się się nie dziwie, jak mi ktoś podejrzanie wygląda to też nie zabieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale druga sprawa coraz mniej chętnych do tego żeby kogoś zabrać.

Wcale sie nie dziwie, kiedys zawsze zabieralem i pomagalem innym, teraz juz nigdy sie nie zatrzymuje i nie pomagam. Powod? przy 80-90% byly jakies problemy, przewaznie probowano mnie oszukac, niekiedy probowano zabrac jakis prezent na odchodne. Raz nawet zabralem narkomana, jak wsiadal do auta to byl normalny a po jakims czasie doslownie sie tak rozlozyl ze o Bozym Swiecie nie wiedzial.

 

 

Dokładnie. Nikogo też z tego powodu nie zabieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest coś takiego jak blablacar.pl Ostatnio zdaje się Robson tym jeździł i był zadowolony. Może coś więcej napisze.

A proszę bardzo :D  najłatwiej jest szukac i porównywać opcje tu; http://www.e-podroznik.pl/ 

Znajduje połączenia między interesującymi nas lokacjami i wyznacza wszelkie możliwe środki transportu, uwzględniając blablacar... 

Pierwszy raz się trochę cykałem.. czy aby dojadę z obcymi ludźmi, czy się obudzą gdzieś bez nerki... 

Po wejściu na stronkę można sprawdzić ilość oferowanych przejazdów, opinie i wystawione oceny/komentarze. Można na spokojnie napisać, wymienić się numerami telefonów itp - na tej podstawie, jak się dowiedziałem już w samochodzie, można praktycznie bezbłędnie ocenić człowieka i zdecydować czy jedziemy z kimś/bierzemy pasażera. :) 

Podobna opcja jest chyba w Yanosiku, ale tak jakby 'na już', a nie zaplanowana i przemyślana. 

Blablacar jest po prostu tanią taksówką, którą trzeba zamówić zawczasu i postarać się o sprawdzenie wiarygodności obu stron. 

Wychodzi taniej, szybciej i wygodniej (najtańszy bilet normalnymi środkami - 25zł/blabla 20zł pod sam cel podróży, czas autobusami itp. prawie 3h. blabla mniej niż 2, wygodne siedzenie.. klima... muzyczka).. no i można sobie miło pogadać :) Zadowolony byłem BARDZO! Pozdrawiam

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.