Skocz do zawartości

4 w 1 czyli wykonanie WĘDZARNI, GRILA, PIECA NA PIZZĘ i PLACKI ZIEMNIACZANE


szymasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wzorując się na tej stronie postanowiłem zrealizować moje marzenie i wykonać projekt pt. Zadymiacz "Szymasza"

Założyłem ten temat żeby zorientować i poznać wasze opinię na temat mojego arcydzieła. Jestem z tego bardzo dumny ponieważ wykonanie i projekt jest moją zasługą.

Poniżej zamieszczam zdjęcie końcowe mojego projektu. Dla zainteresowanych mogę przesłać więcej zdjęć z poszczególnych etapów. Wszystko dokumentowałem,koszty,zużycie materiałów itp.

Przede wszystkim interesuje mnie waszą opinia.

post-73139-0-31278100-1440940821_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda imponująco :thumbsup:  :clap:
 

Dla zainteresowanych mogę przesłać więcej zdjęć z poszczególnych etapów. Wszystko dokumentowałem,koszty,zużycie materiałów itp.


Chętnie obejrzymy więcej zdjęć  :)

 

„Ciężka praca i brak rozrywek sprawiają, że będziesz cholernym nudziarzem, a twoja żona bogatą wdową.” Edward Evan Evans-Pritchard. Pamiętajcie o wypoczynku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

postanowiłem zrealizować moje marzenie i wykonać projekt pt. Zadymiacz "Szymasza"

 

 Mnie dla oka bardzo się podoba , super klimat , ogrom włożonej pracy . Oby tylko sprawdziło się wszystko w twoich oczekiwaniach .

 

 

 Pozdrawiam 

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , no przyjemne :clap:  . Do Feniksa duzo brakuje , ale Wazne ze funkcjonuje. :D Ta "szable " :facepalm:  to bym gdzie indziej powiesila :) .Pokaz wiecej zdjec .

Dzidzia każda praca ma w sobie piękno jak samemu się ją wykona...  :)   Ale podziękować ;)    Szymasz osprzęt sam wybierałeś i dopasowywałeś?

Edytowane przez januszfeniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naradzie część zdjęć które posiada na smartfonie.

Ogólnie:

2 palety cegły klinkierki

Ok. 300 sztuk cegły pełnej zwykłej

Cegłą szamotowa - wyłożone palenisko do Wędzarni oraz komora do pieczenia pizzy

Rura doprowadzająca dym do komory wedzarniczej fi 200 - 1,5m oraz doprowadzającej dym z grila i Wędzarni 2m fi 200 wraz z szybrem.

Ok. 1 tona zaprawy do klinkieru i wiele innych

 

Proszę pytaćto w miarę możliwości będę udzielał informacji

Pozdrawiam

 

No , no przyjemne :clap:  . Do Feniksa duzo brakuje , ale Wazne ze funkcjonuje. :D Ta "szable " :facepalm:  to bym gdzie indziej powiesila :) .Pokaz wiecej zdjec .

 

Dzidzia każda praca ma w sobie piękno jak samemu się ją wykona...  :)   Ale podziękować ;)    Szymasz osprzęt sam wybierałeś i dopasowywałeś?

Tak wszystko sam

post-73139-0-72516000-1440950269_thumb.jpg

post-73139-0-05453300-1440950284_thumb.jpg

post-73139-0-96872900-1440950297_thumb.jpg

post-73139-0-46872600-1440950312_thumb.jpg

post-73139-0-46452600-1440950328_thumb.jpg

post-73139-0-89191700-1440950347_thumb.jpg

post-73139-0-27800000-1440950384_thumb.jpg

post-73139-0-62905700-1440950398_thumb.jpg

post-73139-0-40357700-1440950416_thumb.jpg

post-73139-0-13207700-1440950439_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkoGdynia

Jeżeli mógłbym wtrącić swoje 3..... bo podejrzewam że mamy dość podobne koncepcje jako całość  :thumbsup:

Co do kącika... kawał roboty włożone.... nie ma co gadać!! :clap:

Ale nasuwa mi się pytanie czy monolit tego kombinatu nie góruje i nie przytłacza całości realizacji? Czy nie jest po prostu.... za duży w stosunku do całej budowli? Może mi się wydaje... zdjęcie z tej perspwktywy pokazuje że to na prawdę "solidny kawałek pomniczka" Ci wyszedł ...  ;)

Może pokaż realizację w kilku ujęciach, sam kombinat, altana, jakaś dalsza perspektywa.....

 

Oczywiście "idziesz w mój klimat" więc mogę do końca obiektywny nie być  :tongue:  :devil:  dla tego ja również mam pomniczek  :thumbsup: i również w altanie  :) !

Czekam na następne zdjęcia....

 

Z Dymnym pozdrowieniem..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciagnal mnie twoj tytul z plackami ziemniaczanymi :D a tu ani sladu ani widu :(

Bardzo ladnie to wybudowales, od strony estetycznej bardzo mi sie podoba oby tez dobrze dzialala.

A tak swoja droga to ognisko w niej rozpaliles zabojcze :laugh:

Dziekuje

PLACKI ziemniaczane robię właśnie tam gdzie zauważyłes to małe ognisko hehe. Zrobiłem specjalną płytę 1cm. grubosci Którą na czas robienia placków wkladam. A palenisko jest pod spodem widoczne na zdjęciu. Efekt tej grubej płyty jest naprawdę imponujący, placki w ogóle nie przywieraja.

Pozdrawiam

Jeżeli mógłbym wtrącić swoje 3..... bo podejrzewam że mamy dość podobne koncepcje jako całość :thumbsup:

Co do kącika... kawał roboty włożone.... nie ma co gadać!! :clap:

Ale nasuwa mi się pytanie czy monolit tego kombinatu nie góruje i nie przytłacza całości realizacji? Czy nie jest po prostu.... za duży w stosunku do całej budowli? Może mi się wydaje... zdjęcie z tej perspwktywy pokazuje że to na prawdę "solidny kawałek pomniczka" Ci wyszedł ... ;)

Może pokaż realizację w kilku ujęciach, sam kombinat, altana, jakaś dalsza perspektywa.....

 

Oczywiście "idziesz w mój klimat" więc mogę do końca obiektywny nie być :tongue::devil: dla tego ja również mam pomniczek :thumbsup: i również w altanie :) !

Czekam na następne zdjęcia....

 

Z Dymnym pozdrowieniem.....

 

To był cel zamierzony aby efekt końcowy kolosa sprawił aby w środku było przytulnie. Jednych może pomniczek przyłączać, ja natomiast czuje się tam dobrze. Zonie kiedy przedstawilem projekt powiedziala tylko jedno - nie bedzie pila kawki,kiedy obok bedzie stalo krematorium hehe. Ale efekt koncowy sprawil ze sie jej bardzo podoba.Altana nie jest duża wym. 5m/3,5m. Zrobiłem pomiędzy altana a garazem aneks kuchenny doprowadziłem wode i zrobiłem miejsce na skład drewna. Załącze zdjęcie aneksu, natomiast więcej zdjęć przesle gdy skończe robić ławę i stół myślę że już za tydzień. Pozdrawiam

post-73139-0-91363300-1441206383_thumb.jpg

Edytowane przez szymasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkoGdynia

 

 

nie bedzie pila kawki,kiedy obok bedzie stalo krematorium hehe

 

No to żonka już hardcorowo poszła po bandzie!! :facepalm:  :laugh: 

 

 

 

Altana nie jest duża wym. 5m/3,5m
 

 

No to w sumie mamy wielkościowo podobne altany bo moja ma 4,2 x 4,2 ale Twoje jest chyba wyższa bo moja w szczycie "koperty" ma 3 metry. 

 

 

 

Zrobiłem pomiędzy altana a garazem aneks kuchenny doprowadziłem wode i zrobiłem miejsce na skład drewna
 

 

Bardzo fajnie zagospodarowałeś wolną przestrzeń.... można by powiedzieć że wszystko jest pod ręką  :thumbsup: jeszcze lodówka na zimne piwko i jakaś "sławojka" i był by Raj  :)

 

Z Dymnym pozdrowieniem.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie bedzie pila kawki,kiedy obok bedzie stalo krematorium hehe

 

 

No to żonka już hardcorowo poszła po bandzie!! :facepalm:  :laugh: 

 

Altana nie jest duża wym. 5m/3,5m

 

 

 

No to w sumie mamy wielkościowo podobne altany bo moja ma 4,2 x 4,2 ale Twoje jest chyba wyższa bo moja w szczycie "koperty" ma 3 metry. 

 

Zrobiłem pomiędzy altana a garazem aneks kuchenny doprowadziłem wode i zrobiłem miejsce na skład drewna

 

 

 

Bardzo fajnie zagospodarowałeś wolną przestrzeń.... można by powiedzieć że wszystko jest pod ręką  :thumbsup: jeszcze lodówka na zimne piwko i jakaś "sławojka" i był by Raj  :) hehe o tym też pomyślałem. Jak spojrzysz na główne zdjęcie tam obok paleniska do Wędzarni jest specjalnie zaprojektowany schowek w którym znajduje się małe czarne pudełko co się nazywa LODOWKA he he o pojemności 20 piwek

 

Z Dymnym pozdrowieniem....

Czyli bedzie to taka kuchnia na swierzym powietrzu.

Moja babcia kiedys miala taka kuchie no moze nie taka ladna i nazywala ja letnia kuchnia.

Jest bardzo praktyczna na upalne lato.

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.