Skocz do zawartości

Młynek koloidalny


śniegol

Rekomendowane odpowiedzi

Walcze w sprawie porządnej parówki :)

Kutra małego domowego nie mogę nigdzie znaleść a ktoś mi podpowiedział że młynek koloidalny może go zastąpić więc zacząłem szukać i na allegro oczywiście są ale piszą że do odpadków :( czy to się nada? ćwiczył ktoś temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...parę lat temu poruszyłem temat ,ale nic z tego nie wynikło - ba - zostałem...........przez "mądrzejszych" , zresztą poszukaj , bo nie wiem gdzie to było....

 

dałem też linka do takiego młynka , o jakim Ty piszesz....

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tylko temperatury masy podczas mielenia. Nie mogą odbiegać od standardów kutrowania. 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały da radę - ale nie będzie wydajny.....  Prawdziwe młynki koloidalne nie są tanie, jakiś mały używany pewnie od 5 tys. zł.....  A te do odpadków się nie nadają .....  :cool:   

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

  ktoś mi podpowiedział że młynek koloidalny może go zastąpić więc zacząłem szukać i na allegro oczywiście są ale piszą że do odpadków

Nikt nie pisze, że młynki koloidalne do zlewozmywaka rozdrabniają odpady do jednolitej masy, takiej jak do parówek lub parówkowej.

Masa mięsna używana do wyrobów drobnorozdrobnionych zawiera 20-30% wody , wyjątek stanowi mortadela gdzie zawartość wynosi 40%.

Nie wyobrażam sobie rozdrobnienia zmielonego mięsa na tym urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Walcze w sprawie porządnej parówki

 

Śniegol, nie wiem ile kilo parówek chcesz na jednej produkcji robić. Bez problemu zrobisz parówki takim robotem http://www.euro.com.pl/roboty-wieloczynnosciowe/siemens-mk-55280.bhtml

Ja na jednym podejściu robiłem maksymalnie 12 kg, trochę zabawy jest. Jeśli dobrze pamiętam na jeden wsad dawałem 900 g. Jeśli będziesz kutrował przymrożony surowiec i dodawał wodę na granicy zera stopni (część nawet z lodem) to wyjdzie idealnie. Mając porównanie do parówek robionych u Andrzeja na kutrze, śmiem twierdzić że wyjdzie tak samo, a nawet nieco lepiej.   Farsz niestety troszkę bardziej napowietrzony będzie. Najważniejsza jest temperatura surowca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  ktoś mi podpowiedział że młynek koloidalny może go zastąpić więc zacząłem szukać i na allegro oczywiście są ale piszą że do odpadków

Nikt nie pisze, że młynki koloidalne do zlewozmywaka rozdrabniają odpady do jednolitej masy, takiej jak do parówek lub parówkowej.

Masa mięsna używana do wyrobów drobnorozdrobnionych zawiera 20-30% wody , wyjątek stanowi mortadela gdzie zawartość wynosi 40%.

Nie wyobrażam sobie rozdrobnienia zmielonego mięsa na tym urządzeniu.

 

I cały misterny plan w p....... :  ) więc nadal szukam małego kutra :( Urządzenia typu miksery o jakim pisze Pools sprawdziłem praktycznie i nie pasuje mi to.Sprawdzę jeszcze termomix żonki może to urządzenie  coś poradzi mimo że podobne ale pewnie mocniejsze.Robię parówki ze dwa lata ale na sitku 3 mm cztery razy ,smak fajny ale ziarnowatość masy mnie wkurza .Parówki jakie podesłał mi Kurp robione u Bagno miały mase jaką chciałbym uzyskać więc trzeba szukać albo mini kutra albo czegoś............. Może były takie małe kutry na np 10 kilo tylko nie wiem gdzie szukać? Pomóżta chłopaki ,mam wnuki co uwielbiaja parówki, jedzą moje bo innych nie znają ale wiem że to nie to :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może były takie małe kutry na np 10 kilo tylko nie wiem gdzie szukać?

 

Do kutra Andrzeja wchodzi jednorazowo niecałe 3kg farszu, choć pojemność misy nominalnie pewnie jest z 5 razy większa.

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pojemność misy nominalnie pewnie jest z 5 razy większa

W naszej spółdzielni na pojemność misy 30 litrowów jeden wsad to 4 kg mięsa.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sniegol ,  kutry produkuja firmy w Polsce -to pewenie juz wiesz , a najtańszy nowy kosztuje 2600 złotych i juz był pokazywany na tym forum , firma Stawiany ma kuter pojemności 8 litów :http://www.stawiany.pl/kutry/kuter-8-l.html,m,188 cena chyba okolo 5000 tysiecy wysyłałęm zapytanie , Przy cenie młynków koloidalnych oferta za 2600 złotych wydaje sie być intratna , jelsi robisz często parówki , a przeciez urzadzenie da sie wykorzystać takze do innych wyrobów , młynek koloidalny za 700 złotych , najprawdopodobniej nie wytrzyma  natężenia pracy . Pozdrawiam

Edytowane przez Pacan Wojciech
Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thermomix spokojnie da radę. Wadą jest tylko mała pojemność, na raz jakieś 500-700 g wejdzie. Ale parówki wychodzą super a obroty takie że masa nie zdąży się zagrzać jak już jest odpowiednio skutrowana.

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.