Skocz do zawartości

Mętna solanka


wilson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie po raz pierwszy zdarzyło mi się że po trzech dniach solanka zrobiła się mętna ...?Chciałem zapeklować polędwice przez 13 dni w/g kalkulatora Dziadka na 2,25 kg mięsa 72 gramy peklosoli  i tu mnie zaskoczył kolor mętny solanki zapach niby ok

Mięso trzymane w temperaturze ok 3 do 6 stopni....?

Zastanawiam się czy zrobić nową solankę bo to ma jeszcze przed sobą 10 peklowania ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przy polędwicy solanka też często mętnieje, być może mięso było czymś nastrzyknięte, obserwuj, wąchaj, nową możesz zrobić zawsze, to tylko woda i sól peklowa, więc groszowa sprawa, jak nie jest oślizgła, nie "pachnie", i nie ma piany, to moim zdaniem możesz zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 dni w/g kalkulatora Dziadka na 2,25 kg mięsa 72 gramy peklosoli

Tak Dziadek podal w tabeli..?

A wody ile..? 

A w jakim pojemniku..?

Czy miesko zaczeles rekami przekladac..?

:)

Edytowane przez Gregtom
Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 dni w/g kalkulatora Dziadka na 2,25 kg mięsa 72 gramy peklosoli

Tak Dziadek podal w tabeli..?

A wody ile..? 

A w jakim pojemniku..?

Czy miesko zaczeles rekami przekladac..?

:)

Wody tyle aby mięso było przykryte ...pojemnik z tworzywa podobnego do szkła ale to plastik było w nich peklowane juz chyba kilkadziesiąt kilo mięsa ...

Tak dziś pierwszy raz zagladnolem do niego od piątku bo mnie nie było na miejscu ale rekami go wkładałem i zawsze rękami mieszam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przy polędwicy solanka też często mętnieje, być może mięso było czymś nastrzyknięte, obserwuj, wąchaj, nową możesz zrobić zawsze, to tylko woda i sól peklowa, więc groszowa sprawa, jak nie jest oślizgła, nie "pachnie", i nie ma piany, to moim zdaniem możesz zostawić.

Ja wielokrotnie peklowałem polędwice woda zabarwiała sie troszkę ale zawsze była klarowna a dziś jak chciałem je przełożyć nagle poderwał sie osad tak jakby ktoś maki dosypał ... Kolor lekko różowy i matowo biały ....

A w jakiej temp. trzymasz całość?

Zawsze trzymam max do 8 stopni a najcześciej jest 2-6 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mięso trzymane w temperaturze ok 3 do 6 stopni....?

 

tylko ten znak zapytania (tak było czy miało być ?)

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapeklować polędwice przez 13 dni w/g kalkulatora Dziadka na 2,25 kg mięsa 72 gramy peklosoli i tu mnie zaskoczył kolor mętny solanki zapach niby ok

 

Dziadek pewnie takich bzdur w kalkulatorze by nie umieścił, bo 34,25g peklosoli przypada na kg mięsa - w połączeniu z wodą to wychodzi solankowa lura, która powinna zmętnieć, tak się stało....  :cool:   I bez względu na ilość wody jest gdzieś jakiś błąd.....

Edytowane przez pis67
Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem ale mięso było ewidentnie nastrzyknięte (wygląd mętnej solanki jak byś mąki dodał)  . Wymieniłem solankę ,zapeklowałem , uwędziłem , zjadłem i żyje nawet dobre było :D .Jak nie ma objawów zepsucia wybór należy do Ciebie .Kolega post wcześniej napisał  trochę mało peklosoli w Twojej solance   (ja miałem solankę zgodnie z tabelą Dziadka)

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

13 dni w/g kalkulatora Dziadka na 2,25 kg mięsa 72 gramy peklosoli

 

Hmmmm wg tej tabeli na 13 dni :

2kg mięsa -  84g peklosoli / 0,8l wody

2,5kg mięsa - 105g peklosoli / 1l wody

 

czyli na 2,25kg teoretycznie powinno być  - 95g peklosoli / 0,9l wody . Coś nie tak przeliczyłeś ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 dni w/g kalkulatora Dziadka na 2,25 kg mięsa 72 gramy peklosoli

 

Hmmmm wg tej tabeli na 13 dni :

2kg mięsa -  84g peklosoli / 0,8l wody

2,5kg mięsa - 105g peklosoli / 1l wody

 

czyli na 2,25kg teoretycznie powinno być  - 95g peklosoli / 0,9l wody . Coś nie tak przeliczyłeś ;)

 

Tak masz rację wersja słona 95gram wersja mniej słona 72-76 gram ...

Zrobię podmiankę tej solanki bo ona nie podoba mi się ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.