Skocz do zawartości

Kiełbasa lisiecka


michal271198

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

właśnie skonczyłem pieczenie i studzenie mojej pierwszej kiełbaski lisieckiej,i po degustacji jest smaczna i to bardzo ale krojąc nożem lekko sie rozlatuje, tak jak by mało sklejona była,może jakaś podpowiedz??zrobiona z doklanym przestrzeganiem składu z przepisu(dałem odrobine mniej peklosoli 5  gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

z doklanym przestrzeganiem składu z przepisu

 

Z którego? 

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z doklanym przestrzeganiem składu z przepisu

 

Z którego? 

 

z którego  !!!!!!!

Mój profil: https://www.facebook.com/kuklafoto/
Oprócz zdrowych szyneczek zajmuję się kosiarkami:
Robotek Sprzęt Ogrodniczy Leśny i Elektronarzędzia : https://www.facebook.com/robotek2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A nie lepiej poszukać lepszego źródła z przepisami? /forum/

W zgłoszeniu są podane szczegóły technologiczne, ilość przypraw a nawet dobór mięśni z uzasadnieniem.

To nie jest tylko "przepis". 


[Dodano: 08 gru 2017 - 20:31]

Na naszym forum chyba nie ma innego źródła przepisu na tę kiełbasę.

O ile się nie mylę, to nie ma go ani w "16" ani w przepisach branżowych.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sound, dla mnie wędzenie też jest dokładnie opisane, jak i wszystkie inne etapy wykonania. Jeszcze z tego przepisu nie robiłem, ale na pewno spróbuję.

 

kielbasa lisiecka wniosek.pdf

 

Serdeczne pozdrowienia

kielbasa lisiecka wniosek.pdf

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witt ja pisałem że korzystam z przepisu zamieszczonego w dzienniku Unii gdzie dla procesu wędzenia użyto następującego sformułowania- "Wdzenie „kiełbasy lisieckiej” jest trójfazowym procesem cigłym, odbywajcym sizgodnie z kunsztem i wiedzlokalnych producentów, na który składa siosuszanie, wdzenie właciwe oraz pieczenie. Proces wdzenia i pieczenia jednej partii „kiełbasy lisieckiej” realizowany jest w czasie okoł o 3,5–4,5 godz. " :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

"Wędzenie „kiełbasy lisieckiej” jest trójfazowym procesem ciągłym, odbywającym się zgodnie z kunsztem i wiedzą lokalnych producentów, na który składa się osuszanie, wędzenie właściwe oraz pieczenie. Proces wędzenia i pieczenia jednej partii „kiełbasy lisieckiej” realizowany jest w czasie okoł o 3,5–4,5 godz. "

I to jest wystarczajaco dokładnie opisany proces wędzenia. 

Jeszcze jest użyte sformułowanie "Spalanie drewna odbywa się w komorze

wędzarniczej bezpośrednio pod drążkami z kiełbasą poddawaną wędzeniu".

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Wędzenie „kiełbasy lisieckiej” jest trójfazowym procesem ciągłym, odbywającym się zgodnie z kunsztem i wiedzą lokalnych producentów, na który składa się osuszanie, wędzenie właściwe oraz pieczenie. Proces wędzenia i pieczenia jednej partii „kiełbasy lisieckiej” realizowany jest w czasie okoł o 3,5–4,5 godz. "

I to jest wystarczajaco dokładnie opisany proces wędzenia.

Jeszcze jest użyte sformułowanie "Spalanie drewna odbywa się w komorze

wędzarniczej bezpośrednio pod drążkami z kiełbasą poddawaną wędzeniu".

Dla "starych wyjadaczy" ♂️uczestników forum zapewne tak ale polemizował bym z Tobą jeżeli chodzi o początkujących którzy przeprowadzą proces wędzenia korzystając z wpisu "proces ciągły ,odbywającym się zgodnie z kunsztem j wiedzą lokalnych producentów"

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jeżeli chodzi o początkujących którzy przeprowadzą proces wędzenia

Na tym forum i w artykułach na stronie głównej znajdą wszystko, w najdrobniejszych detalach.

Nawet chemiczne analizy dymu dla dociekliwych są.

Jesteś członkiem tego forum więc korzystaj z okazji :D 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeżeli chodzi o początkujących którzy przeprowadzą proces wędzenia

Na tym forum i w artykułach na stronie głównej znajdą wszystko, w najdrobniejszych detalach.

Nawet chemiczne analizy dymu dla dociekliwych są.

Jesteś członkiem tego forum więc korzystaj z okazji :D

Próbując zgłębić tajemniczy dla mnie na początku mojej przygody z opis "trójfazowy proces ciągły" trafiłem właśnie na wedlinydomowe.pl i staram się zgłębić interesujące mnie tematy .

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sound, podałem Ci linka gdzie masz dokładnie opisany cały proces wykonania kiełbasy lisieckiej z dokładnym opisem procesu wędzenia.

 

Serdeczne pozdrowienia

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na youtube jest wywiad z Mądrym i jest pokazany proces wyrobu kiełbasy lisieckiej

W tym rzecz, że jest to lisiecka zgłoszona przez pana Mądrego i można rzec, że wg przepisów obowiązuje ale kiedyś nie robiono z szynki, jak pisze @Maxell i tego się trzymajmy.

Z szynki robimy większość kiełbas, więc lisiecka z szynki niczym wyjątkowym nie jest. Z polędwicy, to co innego.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/4106-cechy-miesa-pytania-do-technologa/?p=314088

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.