Skocz do zawartości

miro - zagadka hydrauliczna


miro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką zagadkę.

Na dole w WC mam kran z zimną i ciepłą wodą.... chyba standard.  :tongue:

Rano przestawiam kran na ciepłą wodę i muszę trochę poczekać zanim doleci z bojlera.

I jest ok, mam ciepłą wodę.... ale.

 

Zakręcam kran, puszczam dosłownie za chwilę, leci ciepła wada a za moment zimna.

Pytanie skąd ta zimna woda w obiegu wody ciepłej ???  :mad:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zwykła bateria do umywalki, coś takiego:

 

post-39755-0-18065000-1444570942.jpg

 

Zimna woda leci ciut szybciej.

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie skąd ta zimna woda w obiegu wody ciepłej ???

 

Według mnie jeżeli masz wszystko dobrze podłączone do bojlera i od bojlera, to tylko nawalił kran.A jak kiedyś było, chyba normalnie, czy od wczoraj masz ten kran ? 

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości żeby woda wystygła.

Jak kiedyś było szczerze powiem nie pamiętam.

Dodam jeszcze, że mam tzw. drugi obieg ciepłej wody, która powinna samoistnie krążyć.

Niestety nie krążyła, więc jest odłączona, znaczy się zakręciłem odpływ wody z bojlera.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Chyba jest różnica ciśnień i przez kran w którym jest komora mieszania część wody jest wprowadzana pod ciśnieniem do rur z ciepła wodą. Następnie opada i jak odkręcisz wtedy sekundę lub dwie będzie zimna lecieć. Możesz mieć gdzieś po drodze zawór lekko przymknięty na ciepłej wodzie. 

Edytowane przez Andyandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może trzeba wymienić wkład baterii, może porcelana się już wyrobiła i robi kuku.

Powoli się wprawiam i zaczynam się rozpędzać :)

 

Pan S jest moim przyjacielem i codziennie go odwiedzam.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

http://boggi-okna.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Chyba jest różnica ciśnień i przez kran w którym jest komora mieszania część wody jest wprowadzana pod ciśnieniem do rur z ciepła wodą. Następnie opada i jak odkręcisz wtedy sekundę lub dwie będzie zimna lecieć. Możesz mieć gdzieś po drodze zawór lekko przymknięty na ciepłej wodzie. 

Po ponownym odkręceniu ciepłej wody leci ciepła, a za chwilę zimna i tak przej jakieś 10-15 sekund i znowu leci ciepła.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz fizycznie drugi koniec - tą rurę gdzie zakręciłeś zawór drugiego obiegu . Tam jest zimna woda i po odkręceniu wody ciepłej jest wymiana ciepła grawitacyjnie wpływa do góry, a zimna na dół. To jest ten zrzut i nie powtarza się za każdym razem tylko pierwszy raz zimna potem troszkę cieplejsza drugi i coraz cieplejsza woda. Możesz sprawdzić, czy tak się to odbywa.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po ponownym odkręceniu ciepłej wody leci ciepła, a za chwilę zimna i tak przej jakieś 10-15 sekund i znowu leci ciepła.

 

Miesza Ci się zimna z ciepłą .Odetnij zimną i powinno być dobrze.Poza tym cyrkulacja nigdy nie działa grawitacyjnie.Potrzebna jest pompa cyrkulacyjna, która cały czas tłoczy ciepłą wodę bezpośrednio do kranu od strony wody ciepłej.Wtedy po otwarciu ciepłej nie musisz spuszczać zimnej zanim poleci ciepła 

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz fizycznie drugi koniec - tą rurę gdzie zakręciłeś zawór drugiego obiegu . Tam jest zimna woda i po odkręceniu wody ciepłej jest wymiana ciepła grawitacyjnie wpływa do góry, a zimna na dół. To jest ten zrzut i nie powtarza się za każdym razem tylko pierwszy raz zimna potem troszkę cieplejsza drugi i coraz cieplejsza woda. Możesz sprawdzić, czy tak się to odbywa.     

To będzie to Panie ...... Dzięki.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, a jak mam odciąć cyrkulację jak rurki pod podłogą ?  :D

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszesz , ze masz cyrkulacje doprowadzona do boilera , boiler tez masz pod podłogą ? , w takim razie nie wiesz jak działa cyrkulacja , powinieneś miec ja doprowadzona do boilera , tu link do schematów w google :www.google.pl/search?q=cyrkulacja+ciepłej+wody+schemat&espv=2&biw=1024&bih=649&tbm=isc , odłącz tam gdzie maz wprowadzona i zaślep , potem bedziemy dyskutować dalej . Pozdrawiam

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręciłem zawór wylotowy cyrkulacji wody.
To nie wystarczy ?

 

Ps. Link nie działa.

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ze zakręciłes zawór cyrkulacji ,zrób zdjecie boilera w tym miejscu gdzie zakreciłeś zawór ,ja nie stosuje zaworów na cyrkulacji  , powinienes miec co najwyżej zawór zwrotny za pompą na powrocie cyrkulacji oraz czujnik temperatury połączony ze sterownikiem pompy  , podaj  typ  boilera , to sprawdze gdzie są króćce podawania ciepłej wody i cyrkulacji czyli powrotu . Pozdrawiam

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA 100 % zakręciłem zawór cyrkulacji, bo na górze bojlera mam wlot gorącej wody z pieca i wylot ciepłej wody na dom.

Z dołu jest wlot zimnej wody z sieci i odpływ wody do pieca.

Z przodu bojlera obok grzałki są jeszcze dwa otwory. Jeden jest zabezpieczony a do drugiego podłączony jest własnie obieg wody.

Ta właśnie rurka ma zawór + pompa obiegu i później wchodzi po podłogę.

Bojler Galmet 140 L.

 

 

 

 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywam to bojler, ale pewnie masz rację że powinienem napisać wymiennik.

Takie coś:

 

post-39755-0-16847800-1444606171_thumb.jpg

 

 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wymiennik z płaszczem wodnym, który pewenie wisi w pozycji lezacej pod sufitem w kotłowni  , tam jest jego miejsce prawidłowo , w zasadze czy ty zakreciłeś zawór na cyrkulacji ( piszesz ze go masz ) czy tego nie zrobiłeś to woda powinna stac w cyrkulacji bez ruchu gdy pompa nie pracuje . jesli odciołeś cyrkulacje to zbiornik bedzie sie napełniał na wymiane woda zimna w miarę zuzywania wody ciepłej ( tak dziala  zcyrkulacja lub bez ) , woda poprzez zatrzymanie  po zamknieciu poboru wody pewenie sie ochładza w scianach , podłodze etc , bo moze sa słabo zaizolowane rury stąd efekt zimnej wody o którym pisałeś  . Proponuje kupic za 17 zlotych włącznik czasowy i przez niego właczyć pompe cyrkulacyjna, zaprogramować ( ustawić ) czas pracy na tzw . godziny szczytu w domu ( u mnie to 6-7 rano , po południu16-16,30, wieczoem 22,30-23,00) bedziesz mial komfort , cyrkulacje sprawna i pompę ktora nie zasniedzieje . Pozdrawiam

Edytowane przez Pacan Wojciech
Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas od zamknięcia kurka do ponownego otwarcia jest za krótki żeby woda się schłodziła, więc ta opcja odpada.

Pompę zamontowałem, ale jej używanie mija się z celem.

Niby mam od razu ciepłą wodę w kranie, ale za to sporo wody wchodzi w obieg i piec musi ponownie ją dogrzać.

Skórka nie warta wyprawki.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek ta woda i tak i tak "wchodzi w obieg" jak odkręcasz kran - im bardziej oddalony od wymiennika tym więcej. Rozwiązanie z programatorem czasowym obiegu cyrkulacji nie jest głupim pomysłem - ustawiasz sobie na cały tydzień "godziny szczytu" i ciepłą wodę zaraz po odkręceniu kranu masz zawsze gdy jest potrzebna ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozwiązanie z programatorem czasowym obiegu cyrkulacji nie jest głupim pomysłem - ustawiasz sobie na cały tydzień "godziny szczytu" i ciepłą wodę zaraz po odkręceniu kranu masz zawsze gdy jest potrzebna

Mam tak zrobione i działa. :)  

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.