Skocz do zawartości

Tsosna - wyroby


Tsosna

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Weekend pracowity
sporo tych piękności - święta nie będą głodne :D  :thumbsup:  :clap: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

najpierw trzeba było dotrzeć do wędzarni
Qrcze ale macie dużo śniegu  u mnie z 10 razy mniej ;)  wyroby :thumbsup:  :clap: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

najpierw trzeba było dotrzeć do wędzarni
Qrcze ale macie dużo śniegu  u mnie z 10 razy mniej ;)  wyroby :thumbsup:  :clap: 

 

Bo naśnieżali :D;)

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Karczek - 2 tygodnie w lodówce sól/peklosól 50/50, potem dodane: pieprz, czosnek granulowany, kmin rzymski (kumin) i na 2 tygodnie do pończoszki, potem 2 tygodnie w lodówce i 2 tygodnie zapakowany próżniowo. Po tych 2 miesiącach nie wytrzymałem i spróbowałem. Rozpływał się w ustach. Pychota.

post-46258-0-12251200-1493180818_thumb.jpgpost-46258-0-97123900-1493180826_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę moja metoda się sprawdza. Te pierwsze 2 tygodnie w soli peklosoli to możesz od razu dodawać przyprawy lepiej nimi przejdzie .Gratuluję Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę moja metoda się sprawdza. Te pierwsze 2 tygodnie w soli peklosoli to możesz od razu dodawać przyprawy lepiej nimi przejdzie .Gratuluję

To wiem, ja nie dałem na początku zupełnie z innego powodu, otóż nie mogłem się zdecydować co dodać. O ile pieprz i czosnek to było dla mnie jasne, ale cały czas zastanawiałem się nad tym kminem rzymskim. I nie żałuję. Bardzo wyrazisty smak. Polędwice też z nim wspaniale współpracują.

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zastanawiałem się nad tym kminem rzymskim
z kuminem to jak z kolendrą i rozmarynem - smaki i zapachy intensywne  - niektórzy kochają inni nienawidzą  ;)  . Z kuminem nie należy też przesadzić - bo zabije inne smaczki  :D  :thumbsup:  ( my akurat lubimy :thumbsup: )

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no i po robocie

 

towar przygotowany do wędzenia

post-46258-0-33652200-1494826907_thumb.jpg

 

kiełbasa drobiowa po wędzeniu i odparzeniu (udziec indyk + pierś kurczaka)

post-46258-0-38492500-1494826921_thumb.jpg

 

polędwice w wędzarni

post-46258-0-16571400-1494826935_thumb.jpg

 

mortadela po wędzeniu i odparzeniu, z tyłu ćwiartki i drobiowa

post-46258-0-42431500-1494826946_thumb.jpg

 

polędwica przekrój

post-46258-0-95497000-1494826961_thumb.jpg

 

polędwica i mortadela

post-46258-0-36849600-1494826975_thumb.jpg

 

mortadela przekrój - proszę nie krzyczeć za dziurki, ręcznie napełniałem. Ale też zrobiłem mały błąd w produkcji, bo zamiast najpierw wymieszać wołowinę z wieprzowiną, to wymieszałem wieprzowinę z przyprawami i wodą a potem dodałem wołowiny i musiałem się napocić żeby to dobrze wymieszać

post-46258-0-15838900-1494826988_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie źle nie jest.  :)

 

Musisz tylko wykłuwać powietrze.

 

post-55133-0-11545800-1494834917_thumb.jpg

 

No a ten przekrój mortadeli to bardziej z mielonką mi się kojarzy. Mortadela to gruba parówka w przekroju.  :)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem, jakoś wykłuwanie po drodze zgubiłem :)

Bracie Tosna, te bąbelki powietrza możesz rozegrać na swoją korzyść!  :clap:

 

Po prostu jest to dowód na:

"Genuinely handcrafted product made from Master"

 

BTW

Oznacza to większą wartość i cenę!  :cool:  :D 

"Opinia zwykłego człowieka, to brednie gorsze od milczenia." (grizzly)
:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.