Skocz do zawartości

Pierwszy raz wołowina wędzona


lesniak

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Po parzeniu czy w czasie parzenia

W czasie parzenia, za pomocą termometru bagnetowego. Po wykonaniu pomiaru otworek po sondzie termometru zatykasz kołeczkiem.

Mierzysz temperaturę w środku batonu.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli wszystko wykonasz zgodnie ze sztuką, będziesz Pan zadowolony. To naprawdę nie jest takie trudne. :D

 

Łatwo powiedzieć :)

 

 

 

W czasie parzenia, za pomocą termometru bagnetowego. Po wykonaniu pomiaru otworek po sondzie termometru zatykasz kołeczkiem. Mierzysz temperaturę w środku batonu.

 

Czy bagnet nie mierzy przez przypadek też temperatury wody w której jest parzony wyrób ???  W bagnecie jest bimetal więc teoretycznie temperatura bagnetu powinna mieć wpływ na to co wskazuje termometr .

 

I jeszcze jedno pytanko jakim kołeczkiem ??? Przepraszam za takie pytanie ale WY wędzicie przez duże W ja jestem w ostatnich literkach słowa wędzić :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxell ja nawet nie zatykam patyczkiem tylko zostawiam termometr az do wystygniecia miesa. Bagnet termometru jest w miesie wiec nie mierzy temp wody , wode mierze innym termometrem, 

Patyczek ja mam dorobiony z takiego do jedzenia chinszczyzny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bagnet termometru jest w miesie wiec nie mierzy temp wody , wode mierze innym termometrem,

 

Czy to co parzysz unosi się w wodzie a jeżeli tak to w jaki sposób wbijasz termometr ???  Mam kilka takich termometrów sprawdzę sobie jak się zachowują podgrzane w środku . Ciekawe .

pzdr

p.s. co nie zmienia faktu że wyroby robione przez Ciebie są naprawdę smaczne , to jest tylko kwestia ustalenia prawidłowej metody pomiaru bo każdy z nas może trochę inaczej mierzyć temperaturę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometr wbijam zanim mieso wsadze do wody, drugi termometr wieszam na garnku ( ten mierzy temp wody) ,do wody  podgranej do odpowiedniej temp zalerzy co sie parzy wsadzam wedzonki ,niestety mam najwiekszy garnek 10 l wiec wiecej jak dwie karkowki mi nie wejda ,sa cale zanurzone pod woda.

w zalerznosci co parze to urzywam albo termometru bagnetowego albo takiego z sada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sa cale zanurzone pod woda.

 

Jak sprawdzę termometry dzisiaj po południu to coś skrobnę , bo jeżeli termometry mają nieizolowany bimetal na całej długości sondy , to po zanurzeniu we wodzie całego wyroby termometr będzie sumował temperaturę wyrobu wewnątrz i wody , a tym samym będziemy mieli taką na oko temperaturę wyroby wewnątrz :) . Ale fajnie to wiedzieć , bo będę miał większy margines błędu jaki mogę popełnić przy parzeniu :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ...kolejny "niewierny Tomasz" :D sprawdz a sie przekonasz  :)

tu na fotce co prawda nie jest to akurat wedzonka ale sa 2 termometry ,tak samo robie z miesem bez szynkowarupost-58387-0-73610200-1473758059_thumb.jpg

 

Powstal troche metlik w temacie, jak by  mozna przeniesc to prosze zeby nie zasmiecac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oj ...kolejny "niewierny Tomasz" :D sprawdz a sie przekonasz :)

 

Życie mnie tego w Polsce nauczyło a w szczególności sprawy załatwiane w urzędach :) , ostatnio miałem zderzenie z urzędniczką w sprawie zezwolenia na wycięcie drzew . No po prostu piękna bajka czyli mierzymy drzewko na wysokości 1,2 nad ziemią i..................i nic z tego nie wynika :) , czasami się zastanawiam jacy idioci piszą prawo w Polsce albo jacy geniusze którzy czatują tylko na interpretację prawa :laugh:

Przepraszam za inny temat  i poproszę jeszcze tylko o zdjęcie z wędlinkami bo szynkowar ma kształt walca :)

pozdrawiam

p.s. mam trochę przekorny charakter i zawsze staram się dowiedzieć jak najwięcej a później eksperymentować , oczywiście nie uchroni mnie to od błędów ale trochę je ogranicza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przepraszam za inny temat  i poproszę jeszcze tylko o zdjęcie z wędlinkami bo szynkowar ma kształt walca

 

I co w zwiazku z tym że walca ?  Rozumiem, ż myslisz że inaczej się wbija termometr w walec inaczej kulę a w prostopadłościan to już w ogóle nogą koniecznie prawą i od spodu tak ? 

 

" Prawa ręka to jest ta, niech pan sobie to raz na zawsze zapamięta. Prawa ręka to jest ta, jak się śpi na brzuchu to od ściany

-ale ja w nogach śpię
-to po nodze można poznać. Prawa ręka zwisa nad prawą nogą stojącą, a prawa noga to jest ta, jak jest duży palec z lewej strony… O, w butach gówno widać"

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I co w zwiazku z tym że walca ? Rozumiem, ż myslisz że inaczej się wbija termometr w walec inaczej kulę a w prostopadłościan to już w ogóle nogą koniecznie prawą i od spodu tak ?

 

proszę nie odbierać mnie że się czepiam ale mało który wyrób prócz schabu ma względnie płaską powierzchnie styku z garnkiem , będąc tylko do tej pory uczestnikiem parzenia u sąsiadów oni wrzucali do garnka wyroby które miały tendencje do obracania się w różne strony , można w sumie tego uniknąć starając się upakować maksymalnie garnek wyrobami ale czy to wtedy właściwe parzenie ??? :) A tak żartobliwie ze spaniem ja mam trochę inaczej bo mam jak w piosence

-kiedy budzę się rano to nie wiem gdzie mam głowę a kolano :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zeby sie nie wiercily po garnku mazesz przywiazac sznurkiem do ucha garnka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.