Skocz do zawartości

Przeróbka Nadziewarki - Poradnik


davido31

Rekomendowane odpowiedzi

Maszynką idzie sprawnie jak jest duża gardziel i farsz jest dość gruby. Przy pasztetówce czy parówkach zaczyna się jazda bez trzymanki. No i zapomniałbym o kabanoskach. :facepalm:

 

Wysłane z mojego SM-N9005

Jeśli chcesz uniknąć krytyki: - Nic nie mów - Nic nie rób - Bądź nikim   (Arystoteles)

Moja wędzarnia
Dymogenerator- Budowa i wymiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miałem taki pomysł, aby kupować te nadziewarki i podrasować, ale zastanawia mnie użycie silikonu.

Już dwa razy wymieniałem sylikon w kabinie prysznicowej, bo wdał się do niego grzyb... jak będzie w tym wypadku ?

Warunki ma idealne.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dwa razy wymieniałem sylikon w kabinie prysznicowej, bo wdał się do niego grzyb.

 

Teraz popatrz w jakiej części aplikowany jest silikon. Podpowiem, od zewnątrz. ;)

Również kolega wie, że aby grzyb mógł powstać i rozwijać się potrzebuje sprzyjającego środowiska czyli wilgoć 24h dobę. Porównanie z kabiną do prysznica jest nie celne no chyba, że są tacy którzy przechowują swoje nadziewarki w wiadrze z wodą, w ziemiance lub w lesie  :tongue:

 

Edytowane przez davido31

Jeśli chcesz uniknąć krytyki: - Nic nie mów - Nic nie rób - Bądź nikim   (Arystoteles)

Moja wędzarnia
Dymogenerator- Budowa i wymiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek silikon to rozwiązanie "zastępcze" jeśli to ma być trwałe należy korpus wkleić nie na silikon tylko na klej np do szyb samochodowych pisałem o tym parę lat temu ;)

Silikon nie ma praktycznie żadnej właściwości czepnej nawet po odtłuszczeniu więc jak modyfikować to skutecznie.

Te nadziewarki ze względu na konstrukcję mają tendencje do przekaszanua cylindra względem dolnego mocowania ... popatrz na mocowanie podpory popychacza tłoka ;)

 

Tapniete z GT-I9500

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz popatrz w jakiej części aplikowany jest silikon. Podpowiem, od zewnątrz. Również kolega wie, że aby grzyb mógł powstać i rozwijać się potrzebuje sprzyjającego środowiska czyli wilgoć 24h dobę. Porównanie z kabiną do prysznica jest nie celne no chyba, że są tacy którzy przechowują swoje nadziewarki w wiadrze z wodą, w ziemiance lub w lesie

 

Jak zacznę cierpieć na ślepotę, to się do kolegi zgłoszę ..... :D 

Widzę jednak, że wycinasz silikon od spodu, czyli kontakt z wilgocią ma...

 

post-72541-0-34354700-1450875888_thumb.j

 

Poza wilgocią silikon ma również kontakt z mięsem, a to dodatkowa doskonała pożywka dla wszelakiego żyjącego padalstwa.

Tylko mi nie pisz, że przeprowadzasz po nadziewaniu dezynfekcję spirytusem,... bo nie uwierzę....żal było.. :tongue:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja do tego celu użyłem silikonu do klejenia szkła

 

Przez natłok pisaniny i uploadu fotek zapomniałem podać specyfikację silikonu. Użyłem silikonu do łączenia elementów aluminiowych. Przepraszam za niedomówienia. Temat jest otwarty tak, że zachęcam do poprawek.

Jeśli chcesz uniknąć krytyki: - Nic nie mów - Nic nie rób - Bądź nikim   (Arystoteles)

Moja wędzarnia
Dymogenerator- Budowa i wymiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zacznę cierpieć na ślepotę, to się do kolegi zgłoszę ..... :D Widzę jednak, że wycinasz silikon od spodu, czyli kontakt z wilgocią ma...

 

 

Pytanie dla 'grzybologów' czy tu może wylęgnąć się kolonia grzybów? :rolleyes:

 

post-72541-0-30716200-1450899048_thumb.jpg

 

Jeśli chcesz uniknąć krytyki: - Nic nie mów - Nic nie rób - Bądź nikim   (Arystoteles)

Moja wędzarnia
Dymogenerator- Budowa i wymiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj grzyba czy tam wejdzie, a raczej gdzie nie wejdzie, jako jeden z najmniejszych na naszym świecie ..... http://emotikona.pl/emotikony/pic/04icon_rotfl.gif

I ten silikon do aluminium ... raczej nie nadaje się do kontaktu z żywnością.....chyba że ma dopuszczenie.

 

I teraz mi się dostanie ... http://emotikona.pl/emotikony/pic/0shoot.gif

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym prosił pana Admina o mały porządek w tym temacie bo zaczyna się tu robić jak na wczorajszej komisji ds. TK  ;)

Jeśli chcesz uniknąć krytyki: - Nic nie mów - Nic nie rób - Bądź nikim   (Arystoteles)

Moja wędzarnia
Dymogenerator- Budowa i wymiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj ...

Tylko zmienić rodzaj silikonu/kleju i będzie oki.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikon w komorze występuje w śladowych ilościach. Praktycznie nie ma go tam wcale. Cała zawartość silikonu jest w części zewnętrznej cylindra i nie ma kontaktu z żywnością.


Silikon którego użyłem jest przeciw grzybiczny



6240ba57dfafa979d2285e9f26ed6fd7.jpg

Wysłane z mojego SM-N9005

 

 

Takie porady to powinny być w dziale "extreme tuning"

 

Masz na myśli silikonowe cycki? :laugh:

Jeśli chcesz uniknąć krytyki: - Nic nie mów - Nic nie rób - Bądź nikim   (Arystoteles)

Moja wędzarnia
Dymogenerator- Budowa i wymiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój silikon wytrzymał 2 lata po czym przepuścił i zniszczył mi uszczelkę ( ma ktoś do sprzedania taką uszczelkę ? :) )

Nie polecam myć nadziewarki w gorącej wodzie i co jakiś czas odkazić rurę.

Takie coś? http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5738836373

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie polecam myć nadziewarki w gorącej wodzie

 

Możesz wytłumaczyć dlaczego?

 

 

 

i co jakiś czas odkazić rurę.

 

Odkazić z czego?

Jeśli chcesz uniknąć krytyki: - Nic nie mów - Nic nie rób - Bądź nikim   (Arystoteles)

Moja wędzarnia
Dymogenerator- Budowa i wymiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może jakiś opis, bo nie bardzo wiadomo o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dymowski

Z oryginalnej nadziewarki wykorzystałem rurę , pręt z naciętą zębatką , wałek napędowy z korbą , obejmę która była na końcu rury. Dorobiłem podstawę , lejkowate zakończenie rury z mocowaniem lejków , dwa lejki , śruby łączące zmontowaną rurę z podstawą , korpus napędu zębatki i tłok. Rura jest wciśnięta w gniazdo lejka , nie wymaga uszczelek. Tłok wykonałem z dwóch krążków blach o średnicy 0,2 mm. mniejszej niż średnica rury połączonych w całość ośmioma wkrętami M3. Na jednym z krążków naciąłem specjalny zamek , pomiędzy oba krążki włożyłem przecięty wzdłuż wężyk z silikonu i ścisnąłem wkrętami. Końce rurki silikonowej stykają się ale jest niewielka szczelina , która działa jak odpowietrznik.

Nadziewarka działa bardzo dobrze nawet z rzadkim farszem na parówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....średnica 0.2mm? ...coś mała....

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.