Skocz do zawartości

Kiszka pasztetowa produkcji Pawła


paweljack

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z 16-ą, do kiszki pasztetowej z kaszą manną powinno się dać:

 

Na 100 kg wyrobu:

1. Wieprzowina kl. II nie peklowana            - 20 kg                                          

2. Wątroba wieprzowa lub cielęca solona - 25 kg                                   

3. Tłuszcz drobny solony                                - 40 kg                         

4. Słonina nie solona                                     - 5 kg                               

5. Kasza manna                                -10 kg            

 

Czyli na 1kg wyrobu, odpowiednio:

1. 200 g

2. 250 g

3. 400 g

4. 50 g

5. 100 g

 

Parzy się tylko wątrobę, a mięsa, mózgi i tłuszcz idzie surowy.

 

Natomiast przy wątrobiance jest odwrotnie, mięsa i tłuszcz się gotuje, a wątroba idzie surowa.

Jest jeszcze kiszka podgardlana gdzie też wątroba idzie surowa, a mięsa gotowane i dodaje się kaszę manną lub bułkę tartą.

Edytowane przez Todek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z 16-ą, do kiszki pasztetowej z kaszą manną powinno się dać:

 

Na 100 kg wyrobu:

1. Wieprzowina kl. II nie peklowana            - 20 kg                                          

2. Wątroba wieprzowa lub cielęca solona - 25 kg                                   

3. Tłuszcz drobny solony                                - 40 kg                         

4. Słonina nie solona                                     - 5 kg                               

5. Kasza manna                                -10 kg            

 

Czyli na 1kg wyrobu, odpowiednio:

1. 200 g

2. 250 g

3. 400 g

4. 50 g

5. 100 g

 

Parzy się tylko watrobę, a mięsa, mózgi i tłuszcz idzie surowy.

A dlaczego napisaleś to w tym temacie?  :D

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego napisaleś to w tym temacie? :D

A o co Ci chodzi? Bo nie kumam.

Nie miałem nic specjalnego na myśli, chodziło mi tylko o to, że są różne receptury i można dawać wątrobę parzoną i surową i tak sam o z mięsem i tłuszczem, a poza tym można dodać kaszę lub bułkę tartą.

Edytowane przez Todek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za pasztetowa, to raczej wątrobianka ;) .

 

 

Trafna uwaga PePe wątrobianka to lepsze określenie ;)

Niby dlaczego Panowie?. Bo można dać mózgi? Receptura mówi że można, nie trzeba. To raz a dwa, w wątrobiance z 16 nie ma mięsa. Przepraszam jest trochę, wp kl. IV.  ;)

 

A dlaczego napisaleś to w tym temacie? :D

A o co Ci chodzi? Bo nie kumam.

Bo to temat o kiszce pasztetowej a nie pasztetowej z manną.  :)

Edytowane przez paweljack

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PePe, dnia 22 Sty 2016 - 11:40, napisał: Ale co to za pasztetowa, to raczej wątrobianka ;) . roger, dnia 22 Sty 2016 - 11:49, napisał: Trafna uwaga PePe wątrobianka to lepsze określenie ;) Niby dlaczego Panowie?. Bo można dać mózgi? Receptura mówi że można, nie trzeba. To raz a dwa, w wątrobiance z 16 nie ma mięsa. Przepraszam jest trochę, wp kl. IV. ;)

to raczej dotyczyło nie Twojej pasztetowej, a tego:

http://wyrobydomowe.blox.pl/2014/06/Kiszka-pasztetowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bteż bym zrobił, tylko skąd ten "tłuszcz drobny" ??

Paweł podpowiedz, proszę :)

W złym poście wkleiłem ale mam nadzieję, że znalazłeś.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/12561-kiszka-pasztetowa-produkcji-pawła/?p=470306

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To proszę o wyjaśnienie, jakie róznice będą w końcowym produkcie jeśli: 1. Parzymy wątrobę, mięso surowe 2. Parzymy mięso, wątroba surowa 3. Parzymy i mięso i wątrobę

Zapewne wyrób będzie miał nieco inna konsystencję.

Skoro receptury podają inny proces produkcji na wyroby o różnych nazwach, to jakaś różnica jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To proszę o wyjaśnienie, jakie róznice będą w końcowym produkcie jeśli: 1. Parzymy wątrobę, mięso surowe 2. Parzymy mięso, wątroba surowa 3. Parzymy i mięso i wątrobę

Zapewne wyrób będzie miał nieco inna konsystencję.

Skoro receptury podają inny proces produkcji na wyroby o różnych nazwach, to jakaś różnica jest.

 

Rozumiem że najbardziej smarowne pkt. 2, średnie pkt 1 i do krojenia pkt 3 ?

A co daje do tego kasza manna lub buła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam domowe świniobicia to do pasztetowej rzeźnik dodawał kaszę mannę , ale on przed przystąpieniem do roboty zawsze pytał czy na sprzedaż czy dla siebie.Masa to pieniądz.I w/g tego robił wszystkie wyroby stosując lub nie receptury których używał w swojej pracy.

Pozdrawiam

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w niczym nie zmienia faktu że wyrób jest naprawdę smaczny ;)

Podgardle na Podlasiu to prawdziwe podgardle prawie jak tłusty boczek więc ... hmmm po klasyfikacji byłoby to gdzieś miedzy tak naprawdę ;)

 

Tapniete z GT-I9500

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja uwaga dotyczyła wyrobu beiota, który do pasztetowej zastosował tylko podgardle i wątrobę.

Prawdo podobnie myślał o wątrobiance a napisał pasztetowa. Zdarza się.

 

 

Co w niczym nie zmienia faktu że wyrób jest naprawdę smaczny ;)

 

Tapniete z GT-I9500

Ale smaki pewnie różne.

Dla mnie wątrobiana przypomina taką gorszą pasztetową, gdzie więcej jest wątroby, a pasztetowa zbliżona jest bardziej do pasztetu. Oczywiście nie twierdzę, że wątrobiana ma być nie smaczna, bo to już kwestia gustu.

Mi bardziej zależy na uzyskaniu smaku dawnej pasztetowej a nie wątrobianej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej zależy na uzyskaniu smaku dawnej pasztetowej a nie wątrobianej.

To jesteś w dobrym temacie, zrób wg odtworzonej przez mnie receptury a będziesz Pan zadowolony.  :)  Wariacje regionalne na pewno są smaczne ale wywodzą się jednak z jakiś przepisów. Rzeźnicy też chodzili często do szkół i uczyli się z tych samych przepisów,które my tu mamy możliwość wypróbować.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi bardziej zależy na uzyskaniu smaku dawnej pasztetowej a nie wątrobianej.

To jesteś w dobrym temacie, zrób wg odtworzonej przez mnie receptury a będziesz Pan zadowolony.  :)  Wariacje regionalne na pewno są smaczne ale wywodzą się jednak z jakiś przepisów. Rzeźnicy też chodzili często do szkół i uczyli się z tych samych przepisów,które my tu mamy możliwość wypróbować.

 

dzisiaj pójdę w Twoją stronę, zakończę na parzeniu, bo wędzić nie mam gdzie, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie cuduj tylko się podziel  :)

Tym razem wszystko szybko się rozeszło ale następnym razem czemu nie.  :)

 

post-55133-0-05514900-1453716016_thumb.jpg

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i do mnie Pawle wyślij jak już rozdajesz :D

Małgosiu, "wciągnę" Cię na listę.  :D

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś po miesiącu od produkcji, wyjąłem na śniadanie, zapakowaną próżniowo porcję testową, przechowywaną w temp. do 4 st. C. Po 1,5 h jeszcze żyję, podobno trzeba zaczekać trzy.  :D

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.