Skocz do zawartości

Baleron gotowany produkcji Pawła


paweljack

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę tak.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak nie gorzej , to spokojnie dam rade , tak jak daje rade z obrobka flakow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się przyzwyczaić. :) Trzeba mieć z tyłu głowy, że z tego powstanie pyszny baleron. :)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eli55  :) kątnice wołowe zasolone  mają specyficzny zapach po namoczeniu mają mniej intensywny zapach a po uwędzeniu i obróbce termicznej niema już problemu z zapachem  :thumbsup: szkoda było wyrzucać 

Najpierw spojrzyj, z kim jesz i pijesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz. Epikur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

ten specyficzny zapaszek, który zdążył już przejść na mięso przeszkadzał w jego jedzeniu :(

 

 

Moim zdaniem wynika to ze złego przygotowania kątnicy i procesu przed wędzeniem . Takie moje przemyślenia ,  zakładając że mięso było prawidłowo zapeklowane .

 

Pozdrawiam serdecznie

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione wszystko według przepisu, moczenie, przelewanie, sparzenie ... Masz może jakieś rady, np. moczyć tą kątnicę kilka godzin i zmieniać wodę?
Fachowcem nie jestem, ale mam już za sobą dużo wędzonek, które wychodziły super, kiełbasy, parówki, serdelki, kabanosy i inne wędzonki (szynki, golonkę, polędwicę, ryby etc.). Z tym wyrobem niestety się nie udało. 
Czekam na jakieś rady :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na jakieś rady

 

Wymocz kątnice w zimnej wodzie przez 12 h zmieniając kilka razy (2-3) wodę, ale zapachu do końca i tak się nie pozbędziesz.Ze względu na zapach lepiej użyć kątnic wieprzowych niż wołowych.Mniej capią po moczeniu.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zrobione wszystko według przepisu, moczenie, przelewanie, sparzenie ...

O "sparzeniu"  czego piszesz?

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach wyrobu nie do zniesienia

Może jakieś stare kątnice kupileś? 

[Dodano: 19 lis 2017 - 18:59]

 

Zrobione wszystko według przepisu, moczenie, przelewanie, sparzenie ...

O "sparzeniu"  czego piszesz?

 

 

Pewnie o tym:

 

5. Oparzanie: 

Balerony w osłonkach naturalnych zanurza się na ok. 1 min. we wrzącej wodzie w celu lepszego przylgnięcia osłonki do mięsa

Edytowane przez paweljack

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chodziło mi o zanurzenie we wrzątku.

Kątnice kupiłem w sklepie wyrobydomowe.pl. Kupuję tam wszystko co potrzebuję, od soli po jelita, osłonki etc. Nigdy nie zdarzyło mi się nic złej jakości, więc na to bym nie stawiał.

Następnym razem za radą Arkadiusza wymoczę kątnice w wodzie przez całą noc.

Dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kątnice kupiłem w sklepie

No to zakładać trzeba, że były dobre. Przechowywałeś pewnie również odpowiednio. Pozostaje jeszcze jeden test, przy następnej okazji kiedy będę robił baleron, wyślę Ci kawałek (oczywiście jeśli będziesz chciał) i sprawdzisz czy pachnie tak samo, czy nie.  :)

Edytowane przez paweljack

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kątnice kupiłem w sklepie

No to zakładać trzeba, że były dobre. Przechowywałeś pewnie również odpowiednio. Pozostaje jeszcze jeden test, przy następnej okazji kiedy będę robił baleron, wyślę Ci kawałek (oczywiście jeśli będziesz chciał) i sprawdzisz czy pachnie tak samo, czy nie.  :)

 

Ja też chce kawałek.  Żartuje...... :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Paweł! Chętnie, opłacę wysyłkę oczywiście i chętnie przekonam się jak pachnie poprawnie zrobiony baleron :) 

 

Pozdrawiam

W takim razie dam Ci znać, jak będę robił. :) 

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś odebrałem paczkę od Pawła i muszę napisać o jego wyrobie.

Jest pyszny! Opisywanego przeze mnie zapachu nie ma, nawet śladowej ilości, a węch mam czuły :) 
Tak zmotywowany do działania będę na pewno próbował ponownie, ale już porządnie mocząc kątnicę.

Zachęcam wszystkich, bo warto!

 

Pozdrawiam
Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

 

Dziś odebrałem paczkę od Pawła

Twoje wędliny, które dostałem są bardzo smaczne, więc zakładaj kącik i chwal się.  :clap:  

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek i chyba to kątnica winna.Robiłem 5 baleronów z 3 kątnic. Jedna sztuka capiła, reszta była ok. Pozostałą połówkę katnicy (zaznaczyłem) wykorzystałem następnym razem z nowo zakupionymi. Płukałem wyjątkowo starannie, (tą trefną już drugi raz) i znowu capiła.   Fakt że nie moczyłem przez noc, tylko kilkukrotnie płukałem w temp.pokojowej. W katnicy wędziłem dopiero 9x i był to jedyny taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.