Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Dystrybucja filmu technologicznego "Technologia wędzenia ryb w grillo-wędzarni"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 22880 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 13 lut 2016 - 17:51

DYSTRYBUCJA FILMU „WĘDZENIE RYB W GRILLO-WĘDZARNI”

Z przyjemnością mogę dzisiaj przedstawić Państwu warunki dystrybucji pierwszego, z całego cyklu technologicznego, filmu „Wędzenie ryb w grillo-wędzarni”.

Film znajduje się aktualnie na należącym do forum WB koncie Pro DropBox’a, na którym mamy do dyspozycji 1 TB miejsca.

Cenę za film ustaliłem na 17,00 zł. I tutaj małe wyjaśnienie. Otóż, jak zapewne większość z Was wie, od kilku miesięcy pracujemy nad realizacją projektu pn. „Ogólnopolska Giełda Wyrobów Domowych”. Będzie to zupełnie nowy portal zbudowany na potrzeby producentów i osób poszukujących wszelkiego rodzaju wyrobów domowych takich, jak np. : mięso (w tym wieprzowina, wołowina, kozina, baranina, królik, nutria, a nawet dziczyzna (przetworzona) drób itp.) przetwory mięsne (również w całym przekroju technologiczno-gatunkowym), nabiał, sery domowe, miód, ryby itd. a także organizacje zakupów zbiorowych. Jest to przedsięwzięcie ogromne, obejmujące swym zasięgiem obszar całego kraju. Pracujemy nad tym, aby już na początku dotrzeć do każdego sołectwa i każdej wsi. Skala ogromna, wiec i spore koszty. :D

Ruszamy na początku marca.

Dodam, iż nowy portal będzie utrzymywał się wyłącznie z reklam.

Miałem w związku z tym, zwrócić się do Państwa z prośbą o pomoc finansową na realizację zadania, ale ukończenie filmu pozwoliło mi na wystąpienie z pewna propozycją.

Jak podałem, koszt filmu to 17,00 zł. Niech będzie to taką cegiełką mającą pomóc w realizacji projektu, który omówiłem wyżej i na który przeznaczamy całość zysków osiągniętych ze sprzedaży filmu no i drobną sumkę zaoszczędzoną do tej pory dzięki KPP i KPPS.

Jeśli Państwo mogą pomóc, bardzo proszę o dowolne wpłaty na konto KPP z dopiskiem: „Darowizna dla giełdyWD”. Po wysłaniu darowizny, przesyłacie mi na pocztę maxell11@wp.pl potwierdzenie wpłaty po to tylko, abym miał Wasz adres mailowy. Ja z kolei, po otrzymaniu wpłaty, na wskazany adres wysyłam link do konta DropBox umożliwiający pobranie filmu. Dodam, iż nicki wszystkich osób, które wesprą nowy portal, znajdą się na nim w osobnym temacie pn.: „Sponsorzy portalu”.

Z góry serdecznie Państwu dziękuję za pomoc.

Każdy z darczyńców, jeśli wykaże takowe zainteresowanie, otrzyma do wglądu kopie faktur wykonawcy.

Ja z kolei będę co jakiś czas informował Państwa poprzez forum kto pomógł i jak przedstawia się łączna suma zebranych funduszy.              

Wielkość filmu to 2,7 GB

Pozdrawiam serdecznie.

PS.

Dalsze odcinki naszej serii technologicznej dotyczyły będą m.in.:

- rozbiór tusz i klasyfikacja mięsa wieprzowego i wołowego,

- sprzęt, osłonki, przyprawy i dodatki,

- peklowanie mięsa,

- produkcja wędzonek,

- produkcja kiełbas,

- produkcja wyrobów podrobowych,

- szynkowarzenie,

- produkcja konserw

itp.

#2 bilu72

bilu72

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 394 postów
  • MiejscowośćMałopolska

Napisano 14 lut 2016 - 10:56

No to poszło na KPP.Może we wtorek będę mógł wypróbować na  Bałtyckich dorszach :)

#3 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 22880 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 14 lut 2016 - 11:28

Prezentacja odbywa sie z wykorzystaniem pstrągów, zatem dla osiągnięcia 100% sukcesu proponuje wesprzeć się jeszcze tą receptura: http://wedlinydomowe...eptur/?p=459278

#4 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 22880 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 14 lut 2016 - 12:52

Długość filmu wynosi 20 min. Zostały po prostu usunięte wszystkie elementy, nie związane bezpośrednio z jego treścią.

Serdeczne podziękowania dla tych Wszystkich, którzy wspierają nowy projekt. Są to:

1. 68

2. Szakir

3. bilu72

4. fikaz

5. Piksiak

6. edek1213

7.

8.

9.

10.

Łączna kwota darowizn: 134,00 zł

Użytkownik Maxell edytował ten post 14 lut 2016 - 18:04

#5 romk

romk

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 160 postów
  • MiejscowośćPomorze

Napisano 14 lut 2016 - 13:32

Wielkość filmu to 2,7 GB

Obawiam się, że mój Internet tego nie przełknie. Może udostępnić wersję uboższą jakościowo, ale za to chudszą w bajtach

#6 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 22880 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 14 lut 2016 - 13:34

Porozmawiam z Pawłem. 

#7 dyzio

dyzio

Weteran

• Użytkownicy
  • 2934 postów

Napisano 14 lut 2016 - 14:28

Bardzo mi przykro, ale nie spojrzałem wczoraj wieczorem do poczty. Dostałem link od Maxela z filmem. Ssę dopiero teraz. Idzie wspaniale. Jestem w dziesiątej minucie i mam już połowę filmu. Dropbox działa. Dzieki serdeczne.

Cały materiał w 22min. Bezproblemowo.

#8 bilu72

bilu72

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 394 postów
  • MiejscowośćMałopolska

Napisano 14 lut 2016 - 15:06

Pobrałem,obejrzałem,polecam :)  

#9 piksiak

piksiak

Weteran

• Użytkownicy
  • 1082 postów
  • MiejscowośćKielce

Napisano 14 lut 2016 - 15:11

Też polecam, krótko i na temat ze wszystkimi wskazówkami ale nazwanie pstrąga białą rybą :D :facepalm:

#10 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 22880 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 14 lut 2016 - 17:56

Scenariusz nie był cenzurowany. :D

#11 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 22880 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 14 lut 2016 - 18:37

Długość filmu wynosi 20 min. Zostały po prostu usunięte wszystkie elementy, nie związane bezpośrednio z jego treścią.

Serdeczne podziękowania dla tych Wszystkich, którzy wspierają nowy projekt. Są to:

1. 68

2. Szakir

3. bilu72

4. fikaz

5. Piksiak

6. edek1213

7. Marko

8. Kosownik

9. tur100

10.

Łączna kwota darowizn: 206,00 zł

Lżejsza wersja filmu już się robi. :D

#12 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 22880 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 14 lut 2016 - 20:45

1. 68

2. Szakir

3. bilu72

4. fikaz

5. Piksiak

6. edek1213

7. Marko

8. Kosownik

9. tur100

10. Jasiust

11. Romk

Łączna kwota darowizn: 243,00 zł

#13 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 22880 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 14 lut 2016 - 22:18

Na serwerze jest już do pobrania druga, uboższa wersja filmu, która zajmuje jedynie 133 MB.

#14 ZLeP

ZLeP

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 873 postów
  • MiejscowośćStare Sioło

Napisano 14 lut 2016 - 22:36

Maxell czemu nie widzę siebie? Widzę, że dzisiaj sprawdzałeś kilka razy konto, czyżbym coś zabombił?

#15 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 22880 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 14 lut 2016 - 23:17

Dlatego, że ja nie sprawdzam konta (niedzielne przelewy się przedłużają), tylko biorę pod uwagę potwierdzenia przelewu wysyłane na moja pocztę.

1. 68

2. Szakir

3. bilu72

4. fikaz

5. Piksiak

6. edek1213

7. Marko

8. Kosownik

9. tur100

10. Jasiust

11. Romk

12. Cogito

13. ZLeP

Łączna kwota darowizn: 323,00 zł

ZLeP, podeślij swojego maila.

#16 ZLeP

ZLeP

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 873 postów
  • MiejscowośćStare Sioło

Napisano 15 lut 2016 - 08:34

Jest w opisie przelewu, pomyślałem, że wystarczy :) , januszb@onet.pl

#17 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 22880 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 15 lut 2016 - 10:45

ZLeP'ie, wszystko napisałem w pierwszym poście tego tematu. W związku z tym, iż potwierdzenia dostaję na pocztę, mam wszystko w jednym liście i mogę od razu wysłać linka.  Wszystko odbywa sie szybko, prosto i sprawnie. 

Jeszcze dwie uwagi:

1. Jeśli ktoś chce otrzymać dostęp do filmu zajmującego jedynie 133 MB, proszę napisać w mailu zawierającym potwierdzenie przelewu.

2. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymają dodatkowo linki do dwóch filmów dotyczących obróbki tuszy dzika wraz z przerobem mięsa, oraz wyrobów z sarniny i jeleniny. Na razie nie chce blokować transferu i filmy na DB wrzucę za kilka dni. Wtedy także zacznę podsyłać Wam linki dostępu.

Użytkownik Maxell edytował ten post 15 lut 2016 - 10:51

#18 Jojo

Jojo

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 840 postów
  • MiejscowośćLeszno

Napisano 15 lut 2016 - 10:58

Czy rozpoczęcie dystrybucji tego filmy przez DB oznacza, że nie będziemy już wypalali płyt? Czy to jest tylko jedna z opcji i można sobie wybrać co kto woli?

#19 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 22880 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 15 lut 2016 - 11:16

Czy rozpoczęcie dystrybucji tego filmy przez DB oznacza, że nie będziemy już wypalali płyt?

Tak. Otrzymałem w tym temacie sporo opinii, w których ta opcja wygrała. Unikniemy niepotrzebnych, dodatkowych kosztów, przy tak małej liczbie chętnych.

1. 68

2. Szakir

3. bilu72

4. fikaz

5. Piksiak

6. edek1213

7. Marko

8. Kosownik

9. tur100

10. Jasiust

11. Romk

12. Cogito