Skocz do zawartości

"Solenie" mięs peklosolą - bardzo krótko ale smacznie


marula3

Rekomendowane odpowiedzi

Według dziadka uzyskasz zasolenie max 3,5 % z tego co podajesz, a według twojej receptury zasolenie wyniesie 6%

 

Witaj

Widzę że masz kłopoty z matematyką.

Wg Dziadka, i mojego roztworu solankowego stężenie jest podobne i wynosi 12,5% i 13,3%.

Proszę wziąć pod uwagę czas przebywania mięsa w zalewie solankowej; Dziadka 7 dni, moje 1,5godz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Proszę wziąć pod uwagę czas przebywania mięsa w zalewie solankowej; Dziadka 7 dni, moje 1,5godz

Jednak dalej nie chcesz zrozumieć o czym tutaj piszemy i nasze rady są naprawdę dobre, przede wszystkim dla Twoich bliskich.

 

Jak to się teraz mawia, wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych forumowiczów, stwierdziwszy, że otrzymałeś maksimum informacji zapewniających bezpieczne i prawidłowe technologicznie przeprowadzenie peklowania mięsa, zamykam temat.

Jednocześnie ostrzegam, by metodę peklowania 1,5 godzinnego proponowaną przez Kolegę marula3 traktować jedynie jako ciekawostkę i absolutnie nie stosować jej w domowej produkcji wędzonek.

Dziękuję wszystkim, którzy zabrali tutaj głos. 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.