Skocz do zawartości

Potrącona sarna


MonikaPelc

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też skończę tym postem, bo zauważyłem, że cokolwiek się nie napisze odezwie się jakiś agresor... ;)nie podając argumentów przeciw....

Kolego Roger (mając na myśli agresora nie piszę o Tobie) hm.jakby to napisać ,by było delikatnie...Wielokrotnie byłem na polowaniach jako obserwator, brałem udział przy skórowaniu i rozbiorze i zapewniam Cię, że postrzelone zwierzę nawet po dwóch godzinach to zupełnie coś innego niż zwierzę potrącone przez samochód.

Urazy wielonarządowe ,których doznaje każda istota żywa w zderzeniu z samochodem powodują spustoszenie wewnątrz organizmu.

Wszystkie płyny ustrojowe wylewają się ze swych naturalnych miejsc i ....chyba nie ma sensu bym opisywał szczegóły....

Pozdrawiam i uważajcie na dzikie zwierzątka bo nawet mała sarenka potrafi zmasakrować auto (zarówno mandat jak i zmasakrowanie auta - doświadczenia własne).

Jacek   

Edytowane przez JacekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zarówno mandat j

Napiszę jeszcze raz, nie ma takiej możliwości aby dostać mandat za potrącenie dzikiego zwierzęcia.

Przecież sprawcą kolizji jest dzikie zwierze które wtargnęło nagle na jezdnię.

Gdzie to jest tak, że Policja wystawia mandat osobie pokrzywdzonej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za potracenie nie , ale juz "Jeżeli kierowca w takiej sytuacji nie zawiadomi odpowiednich służb, naraża się na karę aresztu lub grzywny (do 5 tysięcy złotych). Ponadto, jeśli sprawa trafi do sądu, może zostać orzeczona również nawiązka w wysokości do tysiąca złotych na cel związany z ochroną zwierząt."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....znak ma guzik do nałożenia mandatu - on jedynie ostrzega....

 

Już widzę jak mama zajecza z pędrakami wykorzystuje owe znaki - idą i nawet żółte kamzelki mają...

 

A nakręciliście się jak bąki z postu nawet nie przywitającej się na forum Monika....

Edytowane przez jumbo

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...oj sorki chłopaki , ja dyliżansię się jeppem (firmowym) z rurami z przodu , i nic nigdy nikomu nie zgłaszam....

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Todek ! Mandat tak, jeżeli na drodze ustawiony jest znak -uwaga zwierzęta leśne-

Bzdura, nie ma to znaczenia czy jest znak czy nie. I naprawdę, wiem co mówię.


 

 

oj ma,ma, widzę, że nie jesteś w temacie

Uwierz mi, jestem w temacie i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....no cóż , ja wiem i Ty wiesz  - a inni to goście do czesania sianka....

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to sobie "poczesałem" :tongue:

Ja tam dużego doświadczenia w temacie potrącania dzikich zwierząt nie mam, tylko jakieś 25 lat. I jakoś nie mogę sobie przypomnieć sytuacji w której kierowca potrącający dzikie zwierzę, które nagle wtargnęło na jezdnie, zostałby ukarany MKK, Nie zależnie od tego czy był znak czy nie, sprawcą takiej kolizji jest zawsze dzikie zwierze.

Jest taki znak ostrzegawczy, który ostrzega do zbliżania się do skrzyżowania z drogą podporządkowaną, i co, jak ktoś wyjedzie z tej drogi, i wymusi pierwszeństwo przejazdu dla prawidłowo jadącego drogą z pierwszeństwem przejazdu, to mandat dostanie ten prawidłowo jadący, bo miał znak ostrzegawczy i powinien uważać, czy ten kto wyjechał z drogi podporządkowanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Todek , ale zajączek wychodził z prawej strony , to jeżeli nie było znaku o Twoim pierwszeństwie  , to zajączek biedny jest na prawie pierwszeństwa przecież..... :tongue::facepalm::angel:

Edytowane przez jumbo

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze raz, nie ma takiej możliwości aby dostać mandat za potrącenie dzikiego zwierzęcia.

Ja tam dużego doświadczenia w temacie potrącania dzikich zwierząt nie mam, tylko jakieś 25 lat.

 

Co prawda  ja  nie  mam  25 lat  doświadczenia, ale   :tongue:   znam już  dwa takie przypadki - moja znajoma i ten z linku  :D .

Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma skasowała kiedyś dzika i z AC wypłacili jej odszkodowanie. Cały przód miała skasowany, bez szans na uniknięcie zderzenia. Przypuszczam, że samego OC nic by nie dostała. Co do tematu, to ja bym sobie darował takie mięso. Nawet jeżeli ryzyko wynosi 5%, to po co kusić los? Jaka to oszczędność pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

 

 

witam, to co z tym mięskiem potrąconej sarniny trzeba badać czy nie trzeba

 

Zwierzyny płowej się nie bada.Tylko dziki. 

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bliskie spotkanie z sarną.Powiadomiłem o fakcie policję.Przyjechali,wezwali gajowego.Gajowy sarnę /jeszcze żywą /zabrał celem dorżnięcia.Po cichu zaprosił po odbiór policjantów.Mandatu nie dostałem pomimo znaku /byłem bez szans ominięcia zwierzęcia czy też wyhamowania /. Ubezpieczyciel pokrył szkody.Samochód miał na liczniku 150 km.

Sarny badać nie trzeba,lecz zwracam uwagę że zwierzyna dzika należy do skarbu państwa,więc zabrać jej ot tak sobie nie wolno.

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.