Skocz do zawartości

Mięso wieprzowe w UK


clipol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych tematem. Przeszukiwałem zasoby tego forum i nie znalazłszy pomyślałem że warto byłoby powymieniać się informacjami gdzie w Anglii kupić mięso wieprzowe.

 

Ja kupuję najczęściej w Morrisonie.

Od czasu do czasu Waitrose albo lokalny rzeźnik - chociaż z tym ostatnim różnie bywa z jakością mięsa.

 

Pozdrawiam i czekam na kolejne wpisy.

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Edytowane przez clipol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję u rzeźnika. Ostatnia ćwiartka na białą (przednia, bez schabu) to £2.90 za kilo. Połówka przed świętami to £80 za 32 kilo (2.5/kilo). Oczywiście z dowozem do domu :). W zeszłym roku kupiłem raz ścinki (trimmings), na moje oko II i III wieprzowa, ale nie byłem zadowolony z jakości, Chociaż zapłaciłem 2.1 za kilo.

Edytowane przez sobol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sobol.

Morrison ma mięso w bardzo przyzwoitej cenie. Za łopatkę płaciłem przed świętami poniżej £3. Szynka podobnie. Boczek i schab b/k ok £4-£6.

A jak wg ciebie jest z jakością mięsa? Czy nie ma charakterystycznego zapachu? Nie wiem jak dokładnie to opisać- jest inne niż w Polsce. Prawdopodobnie to jest wynik braku kastracji knurków i stąd ten zapach

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Edytowane przez clipol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Ja mam Morrisona daleko i nie brałem większych ilości. Co do jakości to jestem zadowolony, chociaż te zeszłoroczne ścinki (pakowane, w worku, nie ścinki od rzeźnika) to nie bylo to. Specjalistą wybitnym nie jestem i nie zauważyłem żadnych dziwnych zapachów. Co do cen, to porcjowane mięso w marketach jest drogie. U rzeźnika na "high streecie" zawszę kupie taniej. Nie kupowałem jednak nigdy dużych kawałków w marketach to nie wiem jakie są ceny takiego mięsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Knurzy zapach mięsa prawie całkowicie neutralizuje dodatek kopru włoskiego. Więcej tutaj: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/13476-dob%C3%B3r-jako%C5%9Bciowy-surowc%C3%B3w-1-regulacja-jako%C5%9Bciowa-zestawu-mi%C4%99sa-bez-ko%C5%9Bci/

Może się  Wam przyda.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak sterylizacji, a pędzenie hormonalne robi swoje

wcześniej zwierzę 4-5 miesięcznie nie posiadało gotowości płciowej a teraz tak :) \

wina ekologów i dążenie do chemicznej kastracji :( 

Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego,

Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie kupuję mięso w hurtowni i jest Oki ,może trochę za chude z tym mam największy problem :)

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...
  • 7 miesięcy temu...

The reason why you cannot get throat in GB is that there is no need for it by the public. Throat and other similar cuts are all used to produce English sausage and burgers. If you go to a good butcher and tell them what you want, they will cut. I just rear my own pigs instead.

 

(Powodem, dla którego w GB nie można dostać podgardla , jest to, że klienci go nie kupują. Podgardle i inne podobne elementy mięsne używane są tutaj do produkcji angielskiej kiełbasy i burgerów. Jeśli pójdziesz do dobrego rzeźnika i powiesz mu, czego potrzebujesz, przygotują ci co chcesz. Ja zamiast tego wychowuję własne świnie.)

Edytowane przez Maxell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.