Skocz do zawartości

Oficjalne uruchomienie OGWD w dniu 02 maja 2016 r. o godz. 12.00


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Szału to z " oglądalnością" na początku nie będzie.
 

Nie jest tak źle, jak na świąteczny weekend. ;) Sam jestem zdziwiony, iż mimo braku reklamy i świątecznych wyjazdów, na stronie zarejestrowało się już prawie 100 osób. Po zakończeniu pierwszej doby podam trochę danych statystycznych.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku ludzie trochę się cykają. :D Ale mam nadzieję że wszystko wskoczy szybko na właściwe tory.

 

 

O by się to rozkręciło.

My swoje zrobiliśmy, a teraz reszta w gestii użytkowników. :D

Przy okazji uwaga. Przed wpisaniem ogłoszenia warto zapoznać się z regulaminem giełdy. Ogłoszenia typu "Wędlinę własnej produkcji wykonaną na bazie mięsa z pobliskiej ubojni....." będą usuwane.Proszę pamiętać komu ma służyć portal i w jakim celu. To ma być giełda produktów spożywczych z własnego gospodarstwa rolnego, sadowniczego, czy stawowego lub wyprodukowanych przez rolnika, ogrodnika lub hodowcę w oparciu o te produkty.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pamiętać komu ma służyć portal i w jakim celu. To ma być giełda produktów spożywczych z własnego gospodarstwa rolnego, sadowniczego, czy stawowego lub wyprodukowanych przez rolnika, ogrodnika lub hodowcę w oparciu o te produkty.

Czyli szeroki strumień surowca dla nas, hobbystów i smakoszy domowych wędlin, serów i rolmopsów :)

Edytowane przez andym

Pozdrawiam, Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, aby każdy z Was szepnął słówko na temat giełdy, swoim znajomym i zaprzyjaźnionym producentom rolnym. Warto, gdyż możemy wszyscy na tym tylko skorzystać.


 

 

Czyli szeroki strumień surowca dla nas, hobbystów i smakoszy domowych wędlin, serów i rolmopsów

Tak + gotowe wyroby wytworzone przez te osoby.

 

 

Czy ja zwykła osoba kupująca nie mająca nic do zaoferowania mogę na tej giełdzie się zalogować?Czy może mogę kupować nie rejestrując się?

Oczywiście, że tak. :D Osoba zarejestrowana ma więcej opcji, choćby dodatkowe rejony poszukiwań w odległości do 5, 10, 25 i 50 km od miejsca zamieszkania zaznaczonego na mapie.  

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zarejestrowałem się ,ale nie aktywowałem konta,i teraz nie mogę się zalogować , gdy próbowałem się ponownie zarejestrować to wyświetlił mi się komunikat że taki adres email już istnieje.

Proszę napiszcie co mam teraz zrobić. 

pozdrawiam Marian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę aktywować. Stare konto usunąłem. Zarejestruj się jeszcze raz, ale pamiętaj aby teraz je aktywować. 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy nie mają zgłoszonej sprzedaży bezpośredniej czy tzw. MOLa, a oferują swoje towary na stronie są łatwym kąskiem dla skarbówki, sanepidu czy weterynarii, bo nie liczy się jakość tylko papierek. A przecież i tak  najwyższą kontrolą jest klient, jeśli raz się natnie to więcej nie kupi. A nikt nie chce sprzedawać, żeby truć, tylko by jego produkt był najlepszej jakości i przyniósł dochód, a klientowi satysfakcję. Obecne przepisy są absurdalne. Mleko mogę sprzedać z gospodarstwa, ale śmietany już nie, bo to już jest przetwór i by móc sprzedać potrzebny jest MOL.

zapka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapka Wydaje mi się że śmietanę możesz już sprzedawać jako sprzedaż bezpośrednia. Była jakaś zmiana więc chyba już można tylko trzeba zarejestrować sprzedaż bezpośrednią. Tak na wszelki wypadek to przeważnie kontrolę są jak jest jakiś donos do weter lub sanepidu nie wiem jak skarbówka. Weterynaria nie siedzi na giełdach i nie wyłapuje sprzedających, ewentualnie jak jest donos to się jedzie. No chyba że ktoś ma pecha.

Edytowane przez rczpak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomimo rejestracji nie mogę się zalogować

Nie udało się zalogować.
Sprawdź poprawność adresu e-mail i hasła.

będę próbował jutro

poszukuje smaczków z rejonu województwa kujawsko pomorskiego do sklepu gamrażeryjnego dla smakoszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z innej przeglądarki. Ja np. mam kłopot z Operą i dopiero na Chrome mogę poprawnie działać. 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie informacje, iż pierwsze transakcje na naszej giełdzie zostały już zawarte i to przy obopólnym zadowoleniu. O to chodzi. :D:clap:

Teraz warto by jak najszerzej rozpropagować nasz nowy portal. Zwracam się do Was z prośbą, abyście rozreklamowali go wśród swoich znajomych, przyjaciół i rodziny. On naprawdę ma służyć tylko nam, konsumentom zdrowej, polskiej żywności i osobom, które taką żywność przygotowują.

Warto dbać o zdrowie swoje, jak i najbliższych. To w przyszłości na pewno zaprocentuje.

Pozdrawiam.


Testerze Viszna, wszystkiego najlepszego. :D

Edytowane przez Maxell

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się Mirku, aby reklama portalu na forum "wisiała" trochę dłużej niż teraz.

Po wejściu jest, ale później znika.

Tak samo na stronie głównej brakuje konkretnej reklamy.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując treści naszego forum oraz wczuwając się niejako w rolę klienta, doszedłem do wniosku, że należy wzbogacić nieco tematykę naszej giełdy. Zwróciłem się z prośbą do programistów, aby dodali jeszcze jedną kategorię, o nazwie Usługi pomocnicze lub Usługi uzupełniające z następującymi podkategoriami:

- Usługi masarskie,
- Usługi serowarskie,
- Usługi piekarniczo-cukiernicze,
- Budowa wędzarni i pieców,
- Usługi zduńskie,
- Usługi kowalskie,
- Inne

Przykładowo: ktoś ma świnkę, a problem z jej przerobieniem, daje ogłoszenie, że zleci przerób świniaka na domowe wyroby wg ustaleń. To samo z budową wędzarni, czy też np. zleceniem na wykonanie ozdobnych drzwiczek lub zawiasów. Itd.

Mam nadzieję, że będzie to jakby domknięcie tematyki naszej giełdy.

Januszfeniks -  przygotowuj już ofertę i zdjęcia. 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategoria Usługi pomocnicze, razem z niezbędnymi podkategoriami juz została dodana. Można się ogłaszać.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze około tygodnia i wszystkie prace programistyczne powinny zostać zakończone. Pozostanie wieniec, zapłata i można brać się za reklamę.

Jeśli znajdziecie jakieś błędy (nie powinno być) lub macie uwagi, czy spostrzeżenia, proszę zgłaszać.  

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę mamy na nowym portalu zarejestrowanych 174 użytkowników. Zważywszy na wielkość forum, jest to liczba mizerna, a wziąwszy pod uwagę iż część z nowych użytkowników to osoby z tzw. zewnątrz, jest to kropla w morzu.

Szkoda, że wszystkie nasze akcje - KPP, KPPS, sprzedaż filmu na potrzeby giełdy, itp. - spotykają się z tak wielkim ostracyzmem czy też niechęcią. 

- wyniki KPP - kilkadziesiąt osób,

- wyniki KPPS - kilkadziesiąt osób i ostatnio niespotykanie niskie wyniki,

- film - zebrano nawet nie 1/4 niezbędnej kwoty.

Nadszedł już chyba czas, aby zmienić swoje podejście do tematu i zastanowić się nad dalszym sensem prowadzenia tej naszej działalności. W końcu moja rola zaczyna polegać głownie na kombinowaniu kasy na opłacenie faktur, a nie o to przecież chodzi.

W każdym razie jeszcze raz bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy starają się jak mogą aby pomóc. Dzięki. :clap:    

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł już chyba czas, aby zmienić swoje podejście do tematu

 

Drugą część zacytowanego zdanie pominąłem celowo bo nie widzę sensu wylewać dziecko z kąpielą a wystarczy moim zdaniem zmienić podejście do finansowania strony o czym wielokrotnie pisałem. Pozdrawiam.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwa na klepaczy nerwa na wpłacających jestem w stanie zrozumieć ale nerwa na niezarejestrowanych na giełdzie nie.

Przecież to tak naprawdę portal dla ludzi z poza forum. Jak ktoś jest na forum i czyta to szynkę zrobi sobie sam a nie będzie szukał gdzie kupić.

 

Portal trzeba rozreklamować właśnie na zewnątrz. Na jakiś portalach ze zdrową żywnością portalach dla rolników itp. Przecież to dopiero początek.

Edytowane przez KarKan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Było o tym wspominane na długo przed Twoim pojawieniem się na stronce  

 

A jakie to ma znaczenie czy wcześniej czy później?.Cały czas od kiedy pamiętam jest problem z finansowaniem strony. 

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.