Skocz do zawartości

Moja nastrzykiwarka


wosiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Gonzo , sól to sól , ale ja nie wierzę w to , może myłeś po roku i mięso zaschło . :smile:

 

Ciekaw jestem jak te mięso miało się dostać między gwinty w strzykawce (szprycy) do szprycowania wędlin. Może byłem tak zmęczony, że kabanosy nadziewałem i nie pamiętam :rolleyes: :cool:

Andrzeju strzykawka z nierdzewki kupiona o P.Fećko, po prostu po naszprycowaniu wędzonek przelałem ją wodą z raz albo dwa (nabierając wodę igłą) bez rozkręcania.Teraz za każdym razem rozkręcam i dokładnie myję :blush: :cool:

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

 

Ciekaw jestem jak te mięso miało się dostać między gwinty w strzykawce (szprycy) do szprycowania wędlin.

Gonzo . Muszę się :blush: , jutro dokończymy temat :smile: . W moim rejonie , na nadziewarkę do kiełbas potocznie mówiono szpryca . Teraz to wszystko jasne :smile:

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowo szprycować występuje także w innych dziedzinach (np cukiernictwo czy ogólnie kulinaria jak i mowie potocznej)

i pochodzi od niemieckiego spritzen - wstrzykiwać

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Właśnie sobie zrobiłem nastrzykiwarkę z opryskiwacza.Nie mam zdjęć to ich nie zamieszczę ,ale taka nastrzykiwarka to koszt ok 50 zł/opryskiwacz+ końcówka do wkręcania igły/.Pozdrawiam

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Właśnie sobie zrobiłem nastrzykiwarkę z opryskiwacza.Nie mam zdjęć to ich nie zamieszczę ,ale taka nastrzykiwarka to koszt ok 50 zł/opryskiwacz+ końcówka do wkręcania igły/.Pozdrawiam

są w sieci LIDL po 30zł + igła 20 to wychodzi razem 50 zł tak jak pisze Arkadiusz

Dzięki. Dobrze wiedzieć gdzie szukać.

 

Pozdrawiam

Robert

ale narobiłem dymu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tylko transport daleki.W tych okolicach będę dopiero w lipcu :wink:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wzór Dziadka zrobiłem tak -> . Redukcję do igły zrobiłem tak, że jest wkręcana na zmianę z zwykłą dyszą. Tak na wszelki wypadek, gdyby opryskiwacz miał zmienić przeznaczenie. Ten mały opryskiwacz kupiłem akurat w TESCO za bodaj że 13 zł. Igła była droższa bo 22 zł ale z hurtowni masarskiej. Taka zrobiona nastrzykiwarka" na moje potrzeby wystarcza. Na większą robotę kupiłem 5l za 30 zł, ale ani razu nie wykorzystałem. Został wykorzystany do oprysków na mniszka.

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi187, też się do niego przymierzam.

 

Planuję przerobić go tak, aby igła była na elastycznej rurce igielitowej, tak mniej więcej 8-10 mm. Podpowiedz mi, proszę, czy wg Ciebie da się to wszystko przerobić? Ja to widzę tak:

- zamiast dyszy mocujemy (jak?) wężyk

- do drugiego końca wężyka mocuję jakąś przejściówkę z gwintem odpowiednim do igły.

 

Da się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.No i się zmobilizowałem.Salvado oto twój pomysł już zrealizowany.Tak że o patent nie występuj :lol: .Wykonałem to w ten sposób ,że mogę nastrzykiwać małym i dużym opryskiwaczem w zależności od ilości mięsa.Ten patent z igłą bezpośrednio wkręconą w opryskiwacz jest trochę nioeporęczny.Pozdrawiam

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salvado, czy będziesz robił swoją nastrzykiwarkę sposobem jaki podał Dziadek na drugiej stronie tego tematu (Sro Mar 05, 2008 8:54 pm)? Czy może masz jakiś swój patent? Pytam, bo jak do tej pory stosowałem strzykawkę, może czas to zmienić? Chętnie zrobiłbym sobie taką nastrzykiwarkę. Wklej zdjęcia z montażu, ok?
Pozdrawiam... Piotrek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli mogę coś podpowiedzieć to przewód i rączka z zaworem pochodzi z opryskiwacza 5l kupionego za 19.90 na allegro.Przewód mocowany jest do opryskiwacza poprzez końcówkę kupioną w castoramie.Końcówkę mosiężną do której mocuje się przewód z opryskiwaczem kupiłem w castoramie w dziale z osprzętem do sprężarek.Koniec bez ząbków pasuje na wcisk do opryskiwacza, ale trzeba go wkleić bo inaczej trochę cieknie.Ta końcówka wygląda mniej więcej tak: .Końcówkę do mocowania igły/na gwint/ dorobił mi tokarz.Jak by co to służę pomocą.Powodzenia

 

Ps.Radzio spróbuj moim sposobem naprawdę warto.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzio,

nie, raczej po swojemu. Założenie jest takie, że ma być elastyczna rurka igielitowa, do której w jakiś sposób przymocuję igłę. Myślę, że wykorzystam jakiś kawalek pręta PCV i domowym sposobem zrobię z niego przejściówkę z gwintu na rurkę. To nie będzie trudne.

Natomiast połączenie rurki z opryskiwaczem - tutaj mogą być schody, bo z tego, co widzę, to mosiężna dysza jest wkręcona i dodatkowo gwint pomalowano klejem, lub nawet wtopiona w korpus pistoletu. Ale jakoś musi oduścić przecież :-)

Spust, w odróżnieniu od konstrukcji Arkadiusza, będzie tylko jeden, ten na korpusie bańki. Bo i po co go dublować?

Oczywiście fotki z przeróbki zagwarantowane :-)

Mam nadzieję, że od poniedziałku będę miał na sprzedaż strzykawkę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj mój post przed Twoim to się wszystkiego dowiesz.Końcówka wklejona na poksipol.Radzę zdublować spust bo będzie łatwiej nastrzykiwać.Na opryskiwaczu jest blokada i jak ja włączysz to będzie otwarty przepływ i wystarczy jedna ręka do obsługi.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłem. Wyszło całkiem fajnie i - co nie bez znaczenia - super tanio. Fotki poczynione, ale dopiero jutro wstawię, bo tylko w labie mam dostęp do Photoshop'a.

 

Z rozpędu zrobiłem też modyfikację swojej nadziewarki (ta osławiona "chińszczyzna"). Od dzisiaj mogę nią nadziewać nie tylko cienkie kiełbaski, ale i szynkową czy krakowską. Koszt przróbki: 10,49 zł :-)

 

Jutro zdjątka i szczegóły w oddzielnym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwością. :grin: :grin:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.