Skocz do zawartości

Muszę się pochwalić :)


darbarian

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zaprojektowałem oraz wykonałem dosyć nietypowy wyrób, dosyć ciężki w wykonaniu.

 

Pod tym adresem jest większa ilość zdjęć z wykonania korony

 

https://mekeke1969.wordpress.com/2016/07/02/zlota-korona-dla-matki-boskiej-fatimskiej/

 

Sam projekt zajął sporo czasu , nerwów , szkicowania , wycinania oraz tysiąca innych rzeczy.

Ponad 3 tygodnie nie przespanych nocy  :(

Niestety mam taki charakter że przy wyrobach skomplikowanych nie potrafię spokojnie zasnąć , tylko wyrywkowa drzemka. Zamiast snu męczę się w nocy jak najlepiej wykonać dany wyrób , wykonuje w głowie setki kombinacji jak najlepiej dany wyrób wykonać , porąbany charakter  mam  pod tym względem :) . Nie jeden raz zrywałem się w nocy lub nad ranem szkicując to co mi się wydawało najlepsze do wykonania wyrobu. Korona należała właśnie do tych ciężkich wyrobów .

Pełnym szczęściem było dla mnie oddanie w terminie korony, jakbym pozbył się wielkiego ciężaru z serca mimo iż pod koniec nawet ją polubiłem  widząc zakończenie pracy z sukcesem :D

Było to wielkie wyzwanie , nie pierwsze i pewnie nie ostatnie. Postaram się wyspać przed kolejnym :)

Waga gotowej korony to 319 gr złota 1/3 kilograma. Korona ta znajduje się od 3 maja  w kościele na Gdańskiej Żabiance .

 

 

 

 

post-41053-0-83881600-1467661265_thumb.jpg

post-41053-0-30356900-1467661280_thumb.jpg

Moje dłubanki

 

http://mekeke1969.wordpress.com/

Kocham Was mordeczki Wy moje :)

 

Znaczki WB

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/12295-znaczki-wb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję :clap: pomysłu, cierpliwości i precyzji.

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było się pospieszyć i na Amberifie pokazać, byśmy pooglądali. Piękna robota, a teraz wierni nie będą po nocach spać jak wielebny ogłosi cenę :)

Wierni się złożyli na tą koronę , stopiłem wiele obrączek z wygrawerowanymi imionami małżonków datami nawet z 46 roku , niestety w tym fachu jest to częste.

Wielu ludzi wierzących pozostając po utracie współmałżonka chcieliby zostawić jakiś ślad po sobie i dla nich taka korona wiele znaczy. Poświęcają symbol swojego małżeństwa oraz pamięci , swojej wzajemnej miłości w imię czegoś wyższego co  dla nich będzie wieczną pamiątką.

 

Ja to raczej diabeł jestem bo do kościoła chodzę bardzooooo rzadko ale uczucia posiadam :devil::D

Edytowane przez darbarian

Moje dłubanki

 

http://mekeke1969.wordpress.com/

Kocham Was mordeczki Wy moje :)

 

Znaczki WB

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/12295-znaczki-wb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkoGdynia
Czapki z głów.... Tylko w "silverze" we Wrzeszczu pracując na avalonie widziałem jak pewien mistrz wyrabia przez wiele tygodni pojedyńcze unikaty podobnych cudeniek.... Chylę czoła...????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Korona ta znajduje się od 3 maja w kościele na Gdańskiej Żabiance .

Wow!!!!! Piękna . Zdolna bestyja z Ciebie :clap: :clap: :clap: :clap: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

                                                                                                                                                                     

 

:heart: Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu :heart:

Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę :flowers:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku gratulacje  -  piękne  dzieło  :clap:  :clap:  :clap: , ale  jeszcze bardziej od Twojego  talentu ujęło mnie Twoje "zrozumienie rzeczy"   :yes:  .

Życzę  jeszcze nie  jednej  okazji  (chociaż wiem ile pracy trzeba w to włożyć  :rolleyes:  ) do  pozostawienia po sobie  takich wspaniałych pamiątek.

Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrazy UZNANIA !!!!!

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  :angel:  Brawo Ziomalu. 

 

No to i ja się muszę pochwalić . Proboszcz z Kątów Rybackich dzwoni do mnie i słyszę - Niech będzie pochwalony . Lony nie znam i już chciałem dać ripostę w moim języku , ale trudno wytrzymałem w ciszy . Ojczulek mówi że jego i mój kolega polecił mnie , że pracuję w stoczni i tam mamy kotwice i ma prośbę bym zorientował się  gdzie "fabryka" je zakupuje . Odpowiedziałem że z Chin - odpowiedział - Mój ty smutku , nie stać mnie na sprowadzenia takowej .

Doradziłem , by pojechał na złomowanie statków i tam pewnie coś znajdzie .

 

Na drugi dzień mam telefon pochwalny i  zaproszenie do Niego bo jak mi powiedział - ona tam na mnie czekała . 

Muszę się tam kiedyś wybrać na mszalne i co łaska  :angel:  choć ze mnie raczej  :devil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.