Skocz do zawartości

Misa do peka


beatag

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Beatag ja pracuje na statku z wieloma Chorwatami zapytam podpytam ile takie cos u nich kosztuje i jak nabyc i dam tobie znac ok ??? Moze sie uda orginal jakos sprytnie zalatwic :) Piszemy tu o czyms takim tak ??

Ten na zdjęciu to naszego kolegi Dziadka z forum

U mnie gril ma wymiary 47 x47 x47cm,więc musiałaby to być jakaś mniejsza ta górna micha -jakieś max 45 cm w dolnym obwodzie.

Ja widziałam u mnich  na pewno większe ,ale mniejsze tez pewnie mają .

Nie przyszło mi do głowy ,zeby tam popytać Gdybyś trafił coś mniejszego daj znać to sie dogadamy

Patent na kociołkowanie -superowy.ja w swojej grilowni mam kuchnie z fajerami i tam wpuszczam swój kociołek

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10447-beaty-k%C4%85cik-grilowo-w%C4%99dzarniczy-i-inne-wyroby-z-kuchni-i-ogr%C3%B3dka/

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Beatag sprawa zostala naswietlona kilka wiadomosci zostalo wyslane do znajomych w Chorwacji jak cos bede wiedzial to dam znac !!!!!!!!

Nie jest to takie latwe podobno zeby dostac taka tradycyjna peke trzeba szukac na malych lokalnych bazarach natomiast latwiej jest kupic elektryczna ja jednak zrobie co moge aby znalezc tradycyjna napewno dam znac jak cos bede wiedzial !!!!!!

„Najpierw spojrzyj, z kim pijesz i jesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz”

 

Pozdrawiam Sylwester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie trochę kosztuje...

Rozglądałam się alternatywnie za jakąś płaską  patelnią jako spód-tylko nie ma czym jej nakryć , lub jakimś większym  wokiem z metalowa pokrywą.Ten z ostatniego linka jest fajny,chociaż mógłby być trochę mniejszy [tak na obiadek dla naszej trójki]

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonzo wlasnie pokazalem ten link mojemu znajomemu Chorwatowi i mowi ze to taka nowoczeniejsza peka mowi ze tradycyjna ma osobno stalowa obrecz do podtrzymania zaru. tak czy inacze j Peke bede mial w Dubrowniku juz zalatwione czekam tylko na potwierdzenie ceny :)

„Najpierw spojrzyj, z kim pijesz i jesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz”

 

Pozdrawiam Sylwester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gonzo wlasnie pokazalem ten link mojemu znajomemu Chorwatowi i mowi ze to taka nowoczeniejsza peka mowi ze tradycyjna ma osobno stalowa obrecz do podtrzymania zaru.
 

 

Taka jak pokazywałem w tym linku.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=Sac&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XSac-peka.TRS0&_nkw=Sac-peka&_sacat=0

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym ostatnim linku ta obręcz jest już na pokrywie.,ale całe urządzenie faktycznie z tych nowszych modeli.To co ja widziałam w Makarskiej to pokrywa była dosłownie z metalowej miednicy i na nią zakładali metalową obręcz .Piekli przy porcie chleb pod ta peką

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie chleb z peki to podobno jeszce lepszy rarytas jak danie ziemnaczano miesne  :D


 

 

Taka jak pokazywałem w tym linku. http://www.ebay.com/...c-peka&_sacat=0

 

Tak dokladnie Gonzo to to jest to !!!! 

„Najpierw spojrzyj, z kim pijesz i jesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz”

 

Pozdrawiam Sylwester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatag może pomyśl nad taką patelnią, obciąć rączkę + poszukać gdzieś używanej pokrywki od wooka, oczywiście o większej średnicy od patelni, obręcz to można sobie samemu wygiąć i masz peke ;)


http://allegro.pl/patelnia-zeliwna-22-cm-tradycyjna-i6338776599.html

 

http://allegro.pl/patelnia-wok-28-cm-mama-rossi-germany-hit-i6142404275.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=132126

Edytowane przez Gonzo

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonzo to jest podobno bardzo ciezkie wiec pewnie tez jakies zeliwo nie wiem czy taka cienka pokrywka by zdala egzamin tam ta poktywa tez jest ciezka i na niej jest usypany zar wiesz a co do spodu to zeczywiscie chyba by sie nadalo wiesz  :D

„Najpierw spojrzyj, z kim pijesz i jesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz”

 

Pozdrawiam Sylwester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sla, jakby co to ja bym się pisał na takie cudeńko jak Gonzol zapodał :) Na wszelakie zloty ideales. Gonzol będzie od kociołków a ja będę zabierał garnuszek do peki :)

Peka 40cm na 5-6 osób. http://vrt.plamen.hr/proizvod/peka

400 kun to w sumie jakieś dwie stówki więc cena dobrego kociołka :)

 

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Może coś fajnego namierzy Sla 100 a jak nie to na olx mają tego sporo ,może sie coś dobierze

Te elektryczne mają fajny kształt brytfanny czyli na spodze sa takie same szerokie jak na górze.

Najlepiej by mi pasowała taka coby miała ze 25 cm na dole i do 30 na górze .wtedy można by ja przykryć jakąś misą ok 35-40cm

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ta i Gonzol będzie robił dwa kociołki na 30 osób a Ty jedną pekę na 6 z czego Was jest czwórka       
Kapuś  :laugh:  :laugh:  Zabieraj kociołki na spływ, przybywamy w piętek wieczorkiem  :cool:  

 

 

to jakies prawie 3-y stówki
Też jakoś dam radę :) 

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ktora otrzymalem od znajomych z Dubrownika to od 50 do 100 euro zalezy od rozmiaru i jakosci materialu Jak bede wiedzial soc konkretniej co do ceny to napisze nie ma sprawy .

 

Tusiaczku zanotowalem do listy peka  :D  :D

„Najpierw spojrzyj, z kim pijesz i jesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz”

 

Pozdrawiam Sylwester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

Jak nic ciekawego nie znajdziesz to nie ma sprawy. Własnie mi się przypomniało że nasi przyjaciele jadą w sierpniu do Chorwacji to może jakby co oni nam coś na jakimś lokalnym ryneczku namierzą :)  Adaś duży chłop i zjeść lubi więc się do poszukiwań na pewno przyłoży  :laugh:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.