Skocz do zawartości

Domowa masarnia


Tycjan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ArkoGdynia

Bardzo fajnie przygotowane miejsce do przerobu  :clap:  ja jestem na etapie przygotowywania sobie również małego pomieszczenia do przygotowywania wyrobów. O wiele łatwiej i szybciej idą prace jak ma się wszystko pod ręką  :thumbsup:

Teraz czekamy na fotki wyrobów  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja nie jestem w stanie sobie wyobrazić, wędzarki na tyle szczelnej, by ją wstawić do zamkniętego pomieszczenia

Z takim wentylatorem jaki jest tam zamontowany to nie będzie problemu z dymem. Wciąga wszystko nawet ubranie. :D  

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym sie pochwalic moim nowym miejscem do wyrobow miesnych oraz nowa wedzarnia elektryczna. Wszystko wykonalem od podstaw wraz z szafkami kuchennymi.

Pozazdrościć miejsca do pracy z wyrobami.  :clap:

 

 

Ja nie jestem w stanie sobie wyobrazić, wędzarki na tyle szczelnej, by ją wstawić do zamkniętego pomieszczenia :)

Musisz na kurs do Łaz pojechać.  :)

Edytowane przez paweljack

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pawilon zabaw dla dużych chłopców :) Jak odpalisz ten wentylator podczas wędzenia cała okolica będzie pachnieć wędzonką:)

A barek gdzie planujesz umieścić? :cool:

Człowiek na poziomie powinien trzymać się w pionie.

 

Moje wyroby: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8179-sivona-wyroby-wlasne/

Pozdrawiam Sebastian tel. 508-365-569

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wszystko wykonalem od podstaw wraz z szafkami kuchennymi.
jak robiłeś drzwiczki i boczki szafek ? czy szuflady też robiłeś?  bo to trochę zabawy przy nich jest :)

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie muszę na komin patrzeć czy się ładnie wędzi
czasem trzeba popatrzeć - czy dużo czy mało  a poza tym ten snujący się dymek z komina wedzarki ma w sobie to coś :)

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten snujący się dymek z komina wedzarki ma w sobie to coś

 

U mnie dym spowija momentami całą wędzarnię. Leniwie snujący się dym na tle desek o kolorze mahoniu... 

https://www.youtube.com/watch?v=5c8jqXjIzoU 

Edytowane przez qba-69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sorry ze tak pozno odpowiadam ale mialem problemy z samochodem wiec brak czasu na odpowiedz. Po pierwsze dzieki za mile slowa i ciesze sie ze podoba sie moja praca a poswiecilem mnóstwo czasu i pieniedzy (budowa zajela mi 14 miesiecy). Wiem ze popelnilem blad przy tytule tylko problem jest taki ze nie potrafie tego zmienic. Nastepna sprawa co do wedzarni, nie jest ona za szczelna. Przy dobrym rozgrzaniu caly dym idzie w komin (naturalny cug) jedyny problem to otwarcie drzwy przy procesie dymienia. Co do szafek od poczatku do konca robilem sam najgorsze bylo malowanie, uzywalem farby epoxy.

Sent from my SM-G925T using Tapatalk
Prosze zdjecie z wedzenia kurczaka. Problem z moja wedzarnia to jest bardzo zarloczna na prad 7000w.

Sent from my SM-G925T using Tapatalk

post-73581-1469201209,1409_thumb.jpg

Edytowane przez chudziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny pomysł też mi chodzi po głowie...

Myślałem nad wykorzystaniem starego, małego spichlerza, nawet znalazłem tani całkiem blisko...

Tylko jak w naszym klimacie rozwiązać problem przyłączenia wody w nieogrzewanej szpoce... :D

 

Driven Like The Snow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak w naszym klimacie

  tz. polskim ?

 

 

rozwiązać problem przyłączenia wody w nieogrzewanej szpoce..

nie widzę problemy jeżeli ma być używana okresowa tz. jak jesteś . Instalacje zewnętrzną budujesz poniżej granicy zamarzania a wewnątrz normalnie. (jak będziesz w szopce to będziesz miał dodatnią temp  bo w ujemnej chyba nie będziesz pracował) , A jak opuszczasz  szopkę to spuszczasz wodę + przedmuchujesz instalacje i gra (ja dmucham wewnętrzną i zewnętrzną od studni a dom w górach :) ). W syfony kanalizacji sypie sól -można płyn do chłodnic - zawiera glikol. Denaturat  nie bardzo bo szybko  paruje i śmierdzi.

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.