Skocz do zawartości

Wedzarnia działa, grill nie ma ciągu


Pablo123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, poniżej na zdjęciach przedstawiam Wam mój grill z wędzarnią. Jeżeli chodzi o wędzarnie to nie mam jej nic do zarzucenia. Mam problem z grillem a tak dokładnie z cugiem, nie zabiera mi na tyle żebym był zadowolony, cały czas część leci do przodu zamiast do góry . A więc po kolei mój grill wygląda tak.

 

post-81919-0-23843500-1471694299_thumb.jpg

 

Doradzono mi bym zrobił dłuższy komin, więc go zrobiłem.

post-81919-0-52619200-1471694310_thumb.jpg

 

Nie pomogło doradzono mi bym zrobił z tyłu dodatkową dziurę żeby, było lepiej więc zrobiłem na wielkość jednej cegły.

post-81919-0-62325500-1471694328_thumb.jpg

 

I tak te wszystkie rzeczy nie zdały do końca egzaminu może trochę poprawiły lepszy ciąg ale nie na tyle, żeby przy grillowaniu nie być zadymionym. Nadmienię jeszcze że przy zamkniętych drzwiach wszystko jest ok ale jak tylko otworzę drzwi to już jest gorzej. Zasłaniałem tak 30% przód przy otwartych drzwiach by zwiększyć podciśnienie ale też nie wiele pomogło. Mam jeszcze parę pomysłów ale wolałbym dostać  jakąś podpowiedź, żeby na darmo się nie narobić (myślałem jeszcze o nasadzie kominowej, bądź o wywierceniu otworów w miejscu w którym rozpalam ogień). Dodam że w miejscu w którym stoi grill nie ma za dużego przewiewu.

Dzięki za podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o miejscowość to Małogoszcz a jeżeli o dokładne  miejsce w którym stoi to z każdej strony jest otoczony z tyłu ściana sąsiada z boku domu, z drugiego boku sad a przed nim tuje. Także za dużego obiegi powietrza to tam nie ma:-) czekam na propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie....jajcarsko odpisałeś, ale dobrej fotki grilla to za cholerę nie widać.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotce twojego grilla widzę że palisz na płaskim betonie u mnie palenisko jest  z nierdzewnej blachy ,z wywierconymi otworami .

 

post-46146-0-07559400-1471893122_thumb.jpg. post-46146-0-69291900-1471893582_thumb.jpg

 

Przede wszystkim komin powinien być o wiele niższy i szerszy , nie wiem co za fachowiec doradził Ci takie ustrojstwo do wędzarni , przecież to nie piec hutniczy .

Edytowane przez bogdan b
Pozdrawiam bogdan b [ Apetyt rośnie w miarę wędzenia ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Problem jest w "wysokości" drzwiczek....

Cokolwiek zrób, karton wetknij, jakby drzwiczki koniowe, stajniowe, dzielone pozioemo... jakieś szczotkowe rozwiązanie może... :)

Dym gupi nie jest woli wyleźć gdzie łatwiej.... :)

Obniżaj nadproże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zastawiania otworu drzwi od góry to próbowałem tak około 50cm ale nie dało to pożądanych efektów, a co do wielkości komina to na początku był bardzo krótki i nie ciągnał wogóle a teraz poprawił trochę cug ale jeszcze nie na tyle, żeby się dało spokojnie grillować (apropo nie jest tak że im dłuższy tym lepszy, może być za długi).

A co do paleniska na betonie to rzeczywiście jesteś już drugą osobą która mi to mówi więc chyba zacznę poprawki od tego że zamontuje palenisko tak około 50cm nad betonem.

A co myślicie o nasadzie kominowej pomoże czy po prostu niepotrzebny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem jak u kolegi:

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/13289-s%C5%82aby-ciag-grilla/

 

tam też dałem odpowiedź, która również pasuje do twojego grilla.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro a orientujesz się w temacie nasady kominowej bo większość które znalazłem napisane jest, że tylko wentylacyjne nie nadają się do kominów odprowadzających spalin. Więc jeżeli już bym miał szukać to jaką żeby była dobra. ( Tak to jest jako laik zbudowałem grilla ale dokończyć tego już nie potrafię :-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.