Skocz do zawartości

W czym przewozicie mleko?


furgon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Już jakiś czas czytam forum, ale jakoś nie zdarzyło mi się napisać (chyba). Planuje zabrać się za domową produkcję sera. Teorii już trochę liznąłem, więc czas zacząć. Mam człowieka, który będzie mi woził mleko i tu pojawia się pytanie: co kupić do jego transportu. W serowar.pl jest kanister z tworzywa 20pln, zajrzałem też na pewien portal aukcyjny i tu o dziwo, również z hdpe, za całe 8,16pln. Co polecacie do transportu mleka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co jest dopuszczone do żywności, najlepsze, choć nie piszesz ile tych litrów będziesz woził są duże "wiadra" plastikowe z pokrywką zatrzaskową, są takie na Serowarze, przywozisz mleko i łatwo później zebrać śmietanę, a z kanistra z małym otworem nieporęcznie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toc to grzech mleko od krowki w pojemniki plastikowe pchac :D ..to juz nikt nie uzywa takich prawdziych baniek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mowa o 10 litrach. Boję się że jak mi wleje 10l do takiego wiadra to przywiezie mi masło

Na razie 10l a jak załapiesz bakcyla i zacznie smakować, to szybko będzie 20 albo i 25l. Tak jak pisze Tier, ja wożę w fermentatorze 33l. Przynajmniej jak zamknę to się nic do auta nie wyleje.A masła nie przywieziesz bo z mleka nie zrobisz :)

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tier,nooo!, moze nie koniecznie transport ma byc tradycyjny  :) mialam gdzies taka ..tylko wsiakla gdzies  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet jak doiłam swoje kózki to wlewałam mleko do beczki...takiej co się kisi kapuchę. Przez parę lat testowałm rózne pojemniki w tym beczkę tą metalową-na 10 ilitrów...może to i ekologiczne,ale cięzkie i szkoda się szarpać.Moja beczułka ma i dziś zastosowanie,przywożę w niej mleko od krowy. Potem w domu zlewam w metalowe garnki w/g zapotrzebowania.Pamiętać jednak należy o bardzo rygorystycznym myciu.Mam do tego środki bezzapachowe,a potem wyparzam gorącą wodą.Zawsze zostawiam otwartą.Nie kosztuje zbyt wiele,a służy długo.

KTO PYTA-NIE BŁĄDZI.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Ja od początku a to jest już kilka lat używam wiadra - fermentator 33l z zamknięciem do transportu mleka . wiadro jest cały czas to samo jednak przykrycia - zamknięcia  raz na rok się niszczą  Myślę że to zależy od ilości zamykań i otwierań .

 

 

 To samo wiadro , po opróżnieniu mleka wykorzystuję po umyciu do wysalania serków . :D

 

 

 Pozdrawiam

Edytowane przez EAnna
lit

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa wiaderka - fermentatory 33 l. Na mleko i solankę. Przykrycia są różne. Przezroczyste i białe. To białe u mnie zdecydowanie mocniejsze. Jeszcze nie wymieniałem :) . Na mniejszą ilość mleka, tak jak koledzy pisali.- butelki po 5l wodzie.

Szukasz nowych wrażeń? Skróć trzonek od grabi o połowę.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7419-moja-nowa-wedzarnia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do moich serkow transportuje mleko  w 2L kanistrach ..prosto z polki sklepowej :(  :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no banieczka przesliczna  :thumbsup:

 @andrzej k, no to tak 3 po 10 i jakas mala 5-teczka  :D

My mielismy  w domu taka z nierdzewki 10 l tylko wsiakla gdzies ..albo zmienila wlasciciela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przewożę albo w fermentorze jak dużo mleka, albo w beczkach biowinu tych do peklowania - wadą ich jest brak uszczelki.Przewoziłem także w butlach 5 litrowych oraz w bańkach 19 l z dystrybutorów do wody (cholernie ciężko  się je myje).

post-67697-0-54305200-1473256502_thumb.jpg

No i niedawno wydębiłem od WUJA stare kanki na mleko. Powiat GŁUBCZYCE. Ze 25-30 lat mają. Ostatnio służyły jako odstojniki do miodu.

Ale tego coraz mniej więc dostałem dwie.

post-67697-0-81223700-1473256408_thumb.jpg

Edytowane przez Perszing37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.