Skocz do zawartości

Wałówka na wyjazd


JaGra

Rekomendowane odpowiedzi

Córcia mieszkająca na stałe w UK zakończyła dzisiaj pobyt w ojczyźnie i zażyczyła sobie na wyjazd wałówkę. post-40210-0-94467400-1473173192_thumb.jpgpost-40210-0-53196300-1473173210_thumb.jpg

Oprócz tego kilka pilosów, grzybki marynowane, ogórki i wiele innych smakołyków. Mam nadzieję, że na jakiś czas im wystarczy.

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mnie adoptować?.Będę grzeczny.Pleassssssssssssss. :yes:  :flowers:  :kiss:

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A córcia inne wędzonki zna,

 

 

Pewnie nie zna :)

 

 

 

zażyczyła sobie na wyjazd wałówkę

 

 

Pozdrawiam gorąco :D:thumbsup::clap:

Edytowane przez andrzej k

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A córcia inne wędzonki zna,

Zna, ale polędwiczki najbardziej smakują wnusiowi i jej też. Tak, że nie chcieli innych wędzonek ani kiełbas. :)

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój żaby nie zmarnuje się.  :)  Reszta dzieci i troje wnuków mieszkają w Warszawie. :D

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam! Polędwiczki wyglądają super i pewnie też tak smakują!A czy ja mogłabym prosić o informację jak poczynić taką śliczną polędwiczkę?Chodzi mi o to jak długo ją peklować i w jakiej ilości peklosoli oraz ile czasu wędzić i w jakiej temperaturze?Jeśli to nie jest problem to bardzo proszę o odpowiedź.Nie wiem nawet gdzie znaleźć informację,bo na WB raczej nie ma ...szukałam bardzo długo..Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ty Kolego słabo szukałeś. ;)  Wklep sobie w wyszukiwarkę Polędwiczki wędzone i wyświetli się przynajmniej strona z przepisami.

Edytowane przez Maxell

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ivon   Pekluję zawsze według ściągawki Rogera bo ta akurat mi przypasowała. Solanka 8% czas peklowania 5-6 dni w temp 4- 6 stopni C. Nie duży nastrzyk z tej samej solanki. Nie przekręcam podczas peklowania. Wędzenie dymogeneratorem w temp 45-50 stopni C przez 6-7 godzin.. To wszystko

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo dziękuję za odpowiedź,teraz przynajmniej nie będę działać ''po omacku''...(czasem wyszły mi za mało słone), a jeśli chodzi o peklosól to 8% do np.1kg mięsa czyli 8g peklosoli na 1 kg polędwiczek ?dobrze to zrozumiałam?i proszę mi jeszcze podpowiedzieć, czy polędwiczki wędzi Pani powieszone np.na haku czy leżą na kratce?


[Dodano: 29 gru 2016 - 20:18]

Maxell,jesli chodzi o przepisy na polędwiczki to proszę uwierz są,ale nie na takie wędzone...Na temat innych spraw można dowiedzieć się wszystkiego,ale o polędwiczkach i to w dodatku wędzonych jest tylko troszkę,ale za wszystko bardzo dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wstyd w rozumieniu jest nie ok,ale ma Pan racj ę-po wytłumaczeniu jest oczywiste,że 80 soli/na kg mięsa.Dziękuję i pozdrawiam i nie trzeba z osób tak bardzo kpić poniewż,wtedy odechciewa sięzadawaćpytań,ale z drugiejstrony ta kalkulacja jest bardzo prostaa...pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ivon znajdź w wyszukiwarce ściągawkę rogera i do niej się stosuj (jak chcesz oczywiście). Dokładnie to tak ja robię. Na kg mięsa daję 0,5 litra wody przegotowanej, ale zimnej i do tego 80g/ litr peklosoli  (70:30 czyli 70% peklosól 30% sól niejodowana).

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby prościej się nie da , ale może w ten sposób ; Roztworem solanki o stężeniu 80g peklosoli na 1 litr wody zalewamy 2 kg mięsa . Wtedy oto wychodzi 0,5 litra na kg  i gitarra :thumbsup:

Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.