Skocz do zawartości

Ostre papryczki na różne sposoby.


tier

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Kolejna porcja papryczek marynowanych :) tym razem w zalewie:

Przemku .. czy to jest ta sama zalewa w której były całe papryczki ?

 

 

i gotowe sosy

Chyba nastąpi wymiana handlowa :D miałam już zielony i czerwony, ale żółtego jeszcze nie :tongue:

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz Z.

Cie w morde jeża. Dam se głowę uciąć, że na paczce były żółte słodkie. Jak dziabnąłem z 3 mm dzisiaj, żeby sprawdzić co to za cudo. Dupnąłem się tym jak żaba dynamitem. Wali po gębie od godziny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

post-82678-0-66315000-1475569530_thumb.jpg

Drugi zbior za mna i znowu zastanaeianie sie co zrobic. Chyba dzisiaj jakis sos ogarne, zolty i czerwony. Pierwszy raz bede robil wiec mam nadziejr ze pare miesiecy pielegnacji roslinek nie pojdzie na marne


Tier bardzo prosze Cie krok po kroku jeszcze raz jak to zrobic, mniej wiecej jakie proporcje itd. Troche szkoda mi zmarnowac tych papryk. Z gory dziekuje

P.s. wie ktos co to za odmiana?

post-82678-0-40764700-1475569552_thumb.jpg
Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Bee Gees
korekta zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych papryk co tam masz proponuje dokupić zwykłej chilli bo może się okazać że sos wyjdzie "tylko dla orłów" masz tam widzę przewagę różnych Habanero a one są z tej wyższej półki ostrości - przynajmniej niektóre, choćby ta którą trzymasz w ręku Peach, czy Jolokia w tle  ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście tak ... trochę, a to może być trochę za mało  ...  :angel:  :cool:

 

PS

Swoją drogą w tym roku nastawiłem litrowy słoik na sambal "tylko dla orłów"  z samych kozaków, mam paru takich mocarzy w rodzinie i wśród znajomych co to zawsze komentują przy żonach "eee tam lajcikkk"  muszę wykombinować jakieś małe słoiczki i podawać im to z mlekiem .... bo mogą nie dolecieć do kranu   :cool:  :devil:  :tongue:

Już się nie mogę doczekać min .... ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej ostrości szukasz ... :(

Czerwone to naprawdę kozaki,  niebieskie średnie a zielone to lajcikowe - tylko to są moje subiektywne odczucia każdy ma inny próg ostrości.

Pisząc inaczej myślę że żadnej z czerwonych nie będziesz w stanie zjeść na surowo nie cierpiąc ;)

Do uprawy domowej balkonowej czy ogrodowej polecam te zaznaczone gwiazdką bo przeważnie się udają.

Z tym kupowaniem surowych gatunkowych jest niestety ciężko, że o nasionach nie wspomnę. Z czystym sumieniem mogę Ci polecić jednego kolegę który sprzedaje pewne papryki na allegro tu masz link zobacz co tam jeszcze ma w ofercie:

 

http://allegro.pl/show_user.php?uid=34004125

 

 

- Trinidad Scorpion

- Butch Jolokia

- Red Savina *

- Habanero Chocolate *

- Habanero Yelow *

- Habanero Peach *

- Habanero Mustard

 

- Lemon drop *

- Jamaican hot

- Aribibi *

- Praire Fire *

- Numex Twilight

- Black Cuban *

- Piri Piri

 

- Jalapeno *

- Bulgarian Carrot

- Iranian Chery

- Papryfiutki -Capsicum Annum *

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roger odnosnie ostrosci to spokojnie, bo wiem jakiego to ma powera. Mam tez carolina reaper i wczoraj pol wkroilem do chinskiego zarcia...:) niezjadliwe dla rodzinki poza mna, chocisz nie ukrywam ze sie spocilem. Tire gdybys jeszcze plus minus powiedzial ile tego cukru sypac? Na oko?

 

Odstawiam przykryte szmatka to pamietam mowiles. Lodowka czy temp pokojowa?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez t_zg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukru dajesz łyżeczkę dwie na 3/4 litrowego słoika już po dodaniu wody sugeruję jeszcze przynajmniej łyżeczkę soli ... temperatura zdecydowanie pokojowa żadne lodówki ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na pewno coś z tego kupię i sprawdzę, póki co to jeszcze żadna ostra papryka mnie nie zagięła, no ale widocznie jeszcze nie trafiłem na kozaka :) pytałem o dobre źródło bo kiedyś kupiłem nasiona mega ostrej papryki (zachwalana że to mocarz w jakiejś tam skali nr 1) a potem okazało się że wyrosła z tego zwykła słodka papryczka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.