Skocz do zawartości

Turystyka w Polsce


Muski

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu z Wa-wy do Wałbrzycha było 14h np. Ja do Wawy gdzie niby mieszkam mam 5h. Więc myślę, że ode mnie będzie dużo więcej.. Ludzie zapominają, że istnieje coś jak Polska B. Może dlatego jeszcze u nas bywa pusto.

Edytowane przez EAnna
Zmiana gramatyki Polski B na gramatykę Polski A
Dobre, bo Polskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No pięknie

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

szkoda, że tak daleko bo w Bieszczady to bym jeździł co weekend

 

Oj ja też.

 

Jeszcze Beskidy są fajne. Nie są tak zatłoczone jak inne góry. Żywiec, Wisła, Bielsko-Biała i szereg mniejszych miejscowości wokół Szczyrku. Tylko z drugiej strony ja na nartach nie lubię jeździć - więc zimą nie mam co robić w górach za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam! 

Ze swojej strony polecam trasę pieszo od Szczawnicy do Piwnicznej Zdrój (górami) przejściem granicznym. Trasa 1 (Dla zaawansowanych) -3 dni, piękne widoki, do zdobycia dwie korony gór Polski (Wysoka oraz Radziejowa). Zimą, czy latem jest gdzie rozbić namiot, widoki na prawdę piękne (Szczególnie o świcie z polany z przed Wielkiego Rogacza niedaleko Radziejowej). Uwaga! Oznakowanie szlaku nie jest idealne przy Uroczysku Zaleskim. Mocno trzeba skręcić w prawo, inaczej trafi się do miejscowości Jaworki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

od Szczawnicy do Piwnicznej Zdrój (górami)
  piękna trasa - chodziłem do Rytra
[Dodano: 21 lut 2017 - 12:50]

 

 

O - może się wybierzemy... ciekawie to wygląda.
  no właśnie :thumbsup:  :clap: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bylam i polecam .. jeszcze Biala Woda :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My bardziej chodzimy po tatrach i tu mogę polecić z łatwiejszych malowniczych szlaków Szpiglasowy wierch [wejście od piątki -zejście ceprostradą lub łatwiej w obydwie strony ceprostradą],Wejście na Krzyżne od murowańca -zejście doliną pięciu stawów-niezwykle malownicze widoki i cały szlak.Malowniczo równiez wyglada czarny staw -podejście od morskiego oka-stamtąd rozciągaja się niesamowite widoki na mięguszowiecką przełęcz pod chłopkiem ,ale i pojawiają sie tam również trudności i ekspozycja...

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do atrakcji kulinarnej - należy dodać Gospodarstwo agroturystyczne Łazy 7 - u naszego Brata Andrzeja - degustowałem smakołyki kilkukrotnie, za każdym razem miłe zaskoczenie - serdecznie polecam jako ten co z niejednego pieca .......... :D  :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Gdy pogoda dopisuje, to na brak atrakcji w kraju nie można narzekać. Mamy góry, morze, jeziora. Ja osobiście preferują najbardziej góry, ale nie te zatłoczone jak np szlaki w Zakopanem, tylko kierunki na Bieszczady lub Beskid Śląski lub Żywiecki. Gdzie można poczuć pewną pustkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kierunki na Bieszczady lub Beskid Śląski lub Żywiecki. Gdzie można poczuć pewną pustkę.
Bracie -dawno tam nie byłeś latem  ;) 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W lato gwarantuje że nie spotkasz ani jednej osoby na kilku rzekach Podlasia. W moich okolicach nie jest nigdy tłoczno. Ale jsk ktoś lubi Warszafke czy to w Tatrach czy Bieszczadach... Wielu turystów odwiedza mnie i mówi że tylko jeszcze tutaj pustka.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Dobre, bo Polskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Chciałbym zwiedzić ok 12 maja Wrocław - będzie na pewno Panorama, teatr (Chopin) - co polecacie ? jakaś dobra restauracja ?

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też  mam  w  planach zwiedzić to piękne "miasto  mostów", bo mimo tego, że służbowo byłem  tam wiele razy, to  ze  względu na brak czasu nie byłem nawet na  :rolleyes:  wrocławskiej  starówce.

Polecam   zaplanować  zwiedzanie na podstawie :

https://visitwroclaw.eu/wokol-starego-miasta

 

I  tematycznie  ;)  https://visitwroclaw.eu/miejsce/jatki-wroclaw-1

Edytowane przez Wirus
Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrów Tumski, Uniwerstet, Kościół garnizonowy-wieża widokowa, w środkowym kompleksie Rynku był browar w piwnicy (ale czy jest nadal?), od rynku można przejść ul. Świdnicką do Teatru Polskiego, zrobić objazd mostów: Szczytnicki, Zwierzyniecki, Grunwaldzki i inne,

Muzeum Poczty; w zasadzie najlepiej wybrać na podstawie przewodnika to, co chcemy najbardziej zobaczyć.

Miasto mojej młodości, klubów studenckich i Elity z Jasiem Kaczmarkiem.

Łezka się w oku kręci.

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1970r byłem miesiąc we Wrocławiu w wojsku. Takiego czołgania przez pełzanie oraz "sadystyczny" małpi gaj to w innych jednostkach jakich byłem nie spotkałem. Zdecydowanie złe mam wspomnienia z Wrocławia.  :(  :( choć miasto same w sobie jest godne zwiedzenia. Panorama Racławicka to jak wieża Eiffla w Paryżu  - to obowiązek! :)  :)  :) 

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zwiedzić ok 12 maja Wrocław - będzie na pewno Panorama, teatr (Chopin) - co polecacie ? jakaś dobra restauracja ?

Browar Spiż na rynku piwo bardzo dobre robią swoje, cena 9 zeta byłem na jesień na wyciecze. 

Edytowane przez sajmon0609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem na Was zawsze można liczyć :wub:  :hug: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile masz czasu ?

Zwiedzanie . Dworzec PKP  architektura  DT Renoma . architektura . Synagoga pod Bocianem  Plac Solny .Rynek  a na rynko browarek w Spiżu .Ratusz a w nim Świdnicka. Ostrów Tumski  Panorama - Park Szczytnicki -Ogród Japoński . Hala Stulecia i fontanny lepiej wieczorem jak są podświetlane  . Z.O. O. To tak na szybko  można z buta dasz radę w jeden dzień  :D  . Muzea  to poczytaj w necie  :)   . W lecie możesz popłynąć stateczkiem z Ostrowa do Parku Szczytnickiego i zobaczyć Wrocław z perspektywy rzeki . Do Panoramy jak chcesz  oglądać  rezerwuj bilet.

No i życie nocne o Wrocławiu mówi się ze nie zasypia i to prawda  :D

A restauracje do koloru i wyboru od food-trucków po Hotel Monopol , ale tu niech się wypowiedzą koledzy którzy są bardziej  na bieżąco :)

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To zależy ile masz czasu ?
2 dni

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.