Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Żarowy generator dymu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bartosz

Bartosz

Początkujący

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 06 lut 2008 - 00:36

Witam wszystkich ;)

Wiem, że to nie ładnie zarejestrować się na forum i odrazu pytać ale przeglądając forum, bibliotekę oraz inne portale ni mogłem znależć informacji na temat jaki mnie interesuje. A tu są osoby, które siędza w temacie wędzenia długo więc być może znajdzie się ktoś kto będzie w stanie mi pomóc.

Przechodząc do sedna tematu interesują mnie wszystkie informacje nawet znikome, literatura strony własne projekty odnośnie konstrukcji żarowego generatora dymu, który pracuje w cyklu otwartym. Szukam wszelkich materiałów do mojej pracy o tym urządzeniu ale niestety jak narazie nikt nie jest w stanie mi pomóc.

Z góry bardzo dziękuje za pomoc, nie bardzo wiedziałem w jakim dziale to umieścić ale, że chodzi o konkretny sprzęt i jego konstrukcje to zamieściłem w sprzęcie.

Pozdrawiam

#2 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 16480 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 06 lut 2008 - 10:36

Witaj Bartosz.
Tu znajdziesz wszystko :wink: http://www.wedlinydo...s.php?topic=108 (czytaj także komentarze).
Napisz troche więcej o sobie.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że zagościsz u nas dłużej i podzielisz się z nami swą wiedzą.
PS.
Coś mi się wydaje, iż jesteś kolegą Eweliny. Ona ma opracować bezpłomieniowe wędzenie metodą wytlewania (cykl zamknięty), a Ty, metoda bezpłomieniową - cykl otwarty.
Dopisz sobie jeszcze, że w duzych tego typu dymogeneratorach, przy miejscu żarzenia zrebek, umieszczone sa czujniki pomiaru temperatury. Jesli znamy rodzaj i gatunek drewna, znamy tez temperaturę jego zapalenia. Wystarczy zaprogramować na nią czujniki temp., a te po przekroczeniu zadanej, uruchamiają na chwilkę dysze mgłowe wodne, zraszające zrębki i tłumiące płomień oraz obniżające temperaturę, by proces bezpłomieniowego żarzenia przebiegał dalej.

#3 Bartosz

Bartosz

Początkujący

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 06 lut 2008 - 18:42

Hmm widze, że koleżanka z mojego kierunku studiów ;) nie tylko ja wpadłem na pomysł zwrócenia się z problemem do ludzi, którzy znają się na rzeczy ^_-.

Linki oczywiście przeglądne, nasz wykładowca robił doktorat z wędzenia dlatego dostaliśmy takie tematy =].

Pozdrawiam

#4 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 16480 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 06 lut 2008 - 18:48

Spokojnie, damy radę. :D
Powiedz koleżance, że zadymiacz z Kanady przysłał specjalnie dla niej zdjęcia dymogeneratora działającego w cyklu zamkniętym f-my MAURER. Zdjęcia wkleiłem do jej tematu z małym opisem, jakiego udzielił mi przez telefon.
Nie wiemy tutaj, jaki materiał z zakresu wędzenia macie już przerobiony?

#5 Bartosz

Bartosz

Początkujący

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 06 lut 2008 - 20:33

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że my nic odnośnie wędzenia nie mieliśmy. Przedmiot z którego kazano nam opracować te zagadnienia to Inżynieria Procesowa gdzie mieliśmy same wyliczenia nic odnośnie produkcji czy budowy maszyn. W moim temacie też nie chodzi o sam cykl wędzenia chociaż jakieś podstawowe informacje trzeba zawrzeć. Ja mam opisać samą konstrukcje tego urządzenia czyli jakieś schematy, opis działania, czy zdjęcia tej maszyny ^_-

#6 Bagno

Bagno

Uzależniony od forum

• Technolog Wędzarniczej Braci
  • 3204 postów
  • MiejscowośćMazowieckie

Napisano 06 lut 2008 - 20:51

Ja mam opisać samą konstrukcje tego urządzenia czyli jakieś schematy, opis działania, czy zdjęcia tej maszyny

Szukałeś w Google? - dymogenerator.
Postęp w przemysle mięsnym (wprowadzenie do użytku dymogeneratorów) datujemy w połowie lat siedemdziesiąstych, natomiast na owe czasy( i obecne) czasopismem zajmującym się nowościami w technologii mięsa była "Gospodarka Mięsna".
Proponuję szukać u żródła. Ponadto podręczniki z technologii mięsa. Zerknij w bibliotece na tą pozycję http://www.allegro.p..._aparatura.html

#7 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 16480 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 06 lut 2008 - 21:11

Gdybyś nie znalazł, to ja mam tę książkę.
Myślę, iż pracę powinienes urozmaicić własnie takimi urzadzeniami, do jakich link Ci podałem.
Możesz zwrócić sie do ich autorów (PW) z prosba o podanie schematów i opisu działania.
Praktycznie tak właśnie działaja dymogeneratory przemysłwe. Tutaj masz przykłady http://www.wedlinydo...cles.php?id=619

#8 patrynia

patrynia

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 08 lut 2008 - 16:10

Witam wszystkich serdecznie :-)
no to teraz przynajmniej wiem kto jeszcze ma taki temat projektu jak ja :-)
Skąd przede wszystkim bierzesz materiały? bo za wiele tego to nie ma.
Wszystkich, którzy są nam w stanie pomóc, bardzo oto prosimy.
pozdrawiam

#9 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 16480 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 08 lut 2008 - 16:14

Patrynia, napisz trochę więcej o temacie.

#10 strampek

strampek

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 169 postów
  • MiejscowośćŁasin

Napisano 08 lut 2008 - 17:03

[quote name="Maxell"]Spokojnie, damy radę. :D
Powiedz koleżance, że zadymiacz z Kanady przysłał specjalnie dla niej zdjęcia dymogeneratora działającego w cyklu zamkniętym f-my MAURER. Zdjęcia wkleiłem do jej tematu z małym opisem, jakiego udzielił mi przez telefon.
Maxell! podziel się z nami informacjami

#11 patrynia

patrynia

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 09 lut 2008 - 21:43

mój temat dokładnie brzmi: Konstrukcja Żarowych wytwornic dymu wędzarniczego. Muszę zdobyć schematy ich budowy i opis działania. Nie wiem, czy któraś z firm produkujących takie dymogeneratory udostępniłaby mi takie informacje.
Bartek, a Ty skąd czerpiesz wiedzę?

#12 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 16480 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 09 lut 2008 - 21:56

Pomożemy Ci, spokojnie. :grin:
Praca obejmuje temat Bartosza i Eweliny oraz dymogenerator żarowy, cierny.

#13 Bartosz

Bartosz

Początkujący

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 10 lut 2008 - 14:17

Z tego co sie pytałem swojego wykładowcy to w temacie mam zawrzeć opis i konkretne schematy tego generatora dymu bez zbędnych informacji na temat innych sposobów wędzenia i tym podobnych więc niestety nie moge lać wody. Oni konkrętnie chcą konkrety, Patrycja słyszałem, że na Papieża Pawła mają jakieś książki ale dorwać je to naprawde trzeba mieć szczęście.

#14 patrynia

patrynia

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 10 lut 2008 - 21:20

ja byłam na janosika i wszystko co znalazłam to jeden artykuł w jakimś czasopiśmie, ale za dużo to tam nie ma... ogólnie o wytwarzaniu dymu. No i te kilka stron producentów... to wszystko, co mam... coś czarno to widzę.

#15 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 16480 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 10 lut 2008 - 21:23

Coś za szybko sie łamiecie. :wink:
Na kiedy to macie zrobić?

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#16 patrynia

patrynia

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 10 lut 2008 - 22:13

na za 1,5 tygodnia. Chyba nic dziwnego że czarno to widzę.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych