Skocz do zawartości

Żarowy generator dymu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;)

 

Wiem, że to nie ładnie zarejestrować się na forum i odrazu pytać ale przeglądając forum, bibliotekę oraz inne portale ni mogłem znależć informacji na temat jaki mnie interesuje. A tu są osoby, które siędza w temacie wędzenia długo więc być może znajdzie się ktoś kto będzie w stanie mi pomóc.

 

Przechodząc do sedna tematu interesują mnie wszystkie informacje nawet znikome, literatura strony własne projekty odnośnie konstrukcji żarowego generatora dymu, który pracuje w cyklu otwartym. Szukam wszelkich materiałów do mojej pracy o tym urządzeniu ale niestety jak narazie nikt nie jest w stanie mi pomóc.

 

Z góry bardzo dziękuje za pomoc, nie bardzo wiedziałem w jakim dziale to umieścić ale, że chodzi o konkretny sprzęt i jego konstrukcje to zamieściłem w sprzęcie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bartosz.

Tu znajdziesz wszystko :wink: http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?topic=108 (czytaj także komentarze).

Napisz troche więcej o sobie.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że zagościsz u nas dłużej i podzielisz się z nami swą wiedzą.

PS.

Coś mi się wydaje, iż jesteś kolegą Eweliny. Ona ma opracować bezpłomieniowe wędzenie metodą wytlewania (cykl zamknięty), a Ty, metoda bezpłomieniową - cykl otwarty.

Dopisz sobie jeszcze, że w duzych tego typu dymogeneratorach, przy miejscu żarzenia zrebek, umieszczone sa czujniki pomiaru temperatury. Jesli znamy rodzaj i gatunek drewna, znamy tez temperaturę jego zapalenia. Wystarczy zaprogramować na nią czujniki temp., a te po przekroczeniu zadanej, uruchamiają na chwilkę dysze mgłowe wodne, zraszające zrębki i tłumiące płomień oraz obniżające temperaturę, by proces bezpłomieniowego żarzenia przebiegał dalej.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, damy radę. :D

Powiedz koleżance, że zadymiacz z Kanady przysłał specjalnie dla niej zdjęcia dymogeneratora działającego w cyklu zamkniętym f-my MAURER. Zdjęcia wkleiłem do jej tematu z małym opisem, jakiego udzielił mi przez telefon.

Nie wiemy tutaj, jaki materiał z zakresu wędzenia macie już przerobiony?

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że my nic odnośnie wędzenia nie mieliśmy. Przedmiot z którego kazano nam opracować te zagadnienia to Inżynieria Procesowa gdzie mieliśmy same wyliczenia nic odnośnie produkcji czy budowy maszyn. W moim temacie też nie chodzi o sam cykl wędzenia chociaż jakieś podstawowe informacje trzeba zawrzeć. Ja mam opisać samą konstrukcje tego urządzenia czyli jakieś schematy, opis działania, czy zdjęcia tej maszyny ^_-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam opisać samą konstrukcje tego urządzenia czyli jakieś schematy, opis działania, czy zdjęcia tej maszyny

Szukałeś w Google? - dymogenerator.

Postęp w przemysle mięsnym (wprowadzenie do użytku dymogeneratorów) datujemy w połowie lat siedemdziesiąstych, natomiast na owe czasy( i obecne) czasopismem zajmującym się nowościami w technologii mięsa była "Gospodarka Mięsna".

Proponuję szukać u żródła. Ponadto podręczniki z technologii mięsa. Zerknij w bibliotece na tą pozycję http://www.allegro.pl/item306479541_technologia_miesa_z_surowcami_i_aparatura.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś nie znalazł, to ja mam tę książkę.

Myślę, iż pracę powinienes urozmaicić własnie takimi urzadzeniami, do jakich link Ci podałem.

Możesz zwrócić sie do ich autorów (PW) z prosba o podanie schematów i opisu działania.

Praktycznie tak właśnie działaja dymogeneratory przemysłwe. Tutaj masz przykłady http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=619

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, damy radę. :D

Powiedz koleżance, że zadymiacz z Kanady przysłał specjalnie dla niej zdjęcia dymogeneratora działającego w cyklu zamkniętym f-my MAURER. Zdjęcia wkleiłem do jej tematu z małym opisem, jakiego udzielił mi przez telefon.

Maxell! podziel się z nami informacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie pytałem swojego wykładowcy to w temacie mam zawrzeć opis i konkretne schematy tego generatora dymu bez zbędnych informacji na temat innych sposobów wędzenia i tym podobnych więc niestety nie moge lać wody. Oni konkrętnie chcą konkrety, Patrycja słyszałem, że na Papieża Pawła mają jakieś książki ale dorwać je to naprawde trzeba mieć szczęście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.