Skocz do zawartości

Wędzenie sera twarogowego - qba-69


qba-69

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Wyjąłem z woreczka opłukałem wodą, dokładnie wytarłem w papierowe ręczniki, posypałem solą i przyprawami, wrzuciłem do siatek szyneczkowych,

 

Czy to oznacza , że nie moczyłeś w solance ?

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie moczyłem, solone z ręki na szybko. (wiem - źle, ale taki spontan :D ) Rybki się dopiekają a serki wyszły tak - 3 godz. w dymie

post-66794-0-42869900-1499624528_thumb.jpg

Szlak przetarłem ;) . Następne zrobię zgodnie ze sztuką :)

post-66794-0-45125700-1499625138_thumb.jpg

W smaku rewelacja :)  i na słoność ok :thumbsup:

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Że metoda nie jest ramowa, nie należy jej wykluczać.... :thumbsup:

Metoda QBQ jest dopracowana i wzorcowa :yes::clap:

Binio spróbuj wędzić "na kratce" bez obracania, dizajnerskie wzorki wychodzą...

Serki spoko, ładnie wyglądają a jak jeszcze smakują to git :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

będzie już kratka
kratka  :D  :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest powiedziane, że tak jak ja robię, każdy robić musi :) Jednak solanka, to solanka ;)  Mój temat był tylko takim małym nasionkiem, które uważałem, że należało zasiać i to chyba była słuszna decyzja :)

 

Metoda QBQ jest dopracowana i wzorcowa

 

Czekaj Zieloniutki niech no tylko przygładzę piórka :D

Edytowane przez qba-69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Qba -w pierwszym poście pokazałeś zdjęcia, z serami ułożonymi na białych i żółtych kratkach.Czy one są malowane?Pytam bo mam kosze metalowe które świetnie nadawałyby się na taki ruszt do serków tylko martwi mnie ta farba- czy nie wejdzie w reakcję z serem.

Co myślisz?post-87317-0-57412600-1501676855_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie nadawałyby się na taki ruszt do serków

do ociekania to jeszcze  do wędzenia jak przedmówca mówi  .

Tańsza wersja to ruszty do grila  dostaniesz w marketach droższa siatki metalowa  nierdzewne

np

https://www.olx.pl/oferta/siatka-zgrzewana-20x20x1-mm-stal-1-4301-nierdzewna-CID628-IDkjUQu.html#5bbc42c7cb

lub tkana

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ruszt do grilla kupowany w markecie, zawiodłem się bardzo na nim. Po kilku wędzeniach nie nadawał się do użytku, wyszła na wierzch miedź i wzory odciśnięte od kratki były koloru brzydko-zielonego. Do ociekania używam podstawy z naciągniętą plastikową siatką, na której kładę taką z włókna szklanego( jak na styropian do ocieplania budynków). Do wędzenia...., hmm, no dobra, przyznam się szyny Kramera, czyli takie którymi usztywnia się złamane kończyny. Wygodne bardzo bo wkładam pojedynczo po 7 mi się mieści na szynie, więc nie jest ciężka.

 

post-42102-0-58543300-1501749219_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

,że zakupię kratki do piekarnika
:thumbsup: ​ ilość 4 szt - to na jakieś 48 serków , może wejdzie nawet 60 ;) 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bo u nas serki sà zjadane w kosmicznym tempie
a jak znajomi podegustują to łatwo nie będzie :yes: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.